Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Martin741

Pribeh rozhodne nenudi, to je pravda. Ale reziser Brian Helgeland je v tomto pripade len za rutinera a vsetkymi precenovany Heath Ledger mi zacina aj dost vadit. Nie prilis, ale trocha uz ano. 65 % ()

M.i.k.e

oddechová romantická komedie z prosluněného atraktivního prostředí rytířských soubojů, kde je od první minuty jasné kudy se bude příběh ubírat a jak nakonec dopadne. Středověk v podání Příběhu rytíře působí jako pomalu idylická doba pro život, ale vzhledem k žánru ve kterém se pohybuje to asi stěží jde tvůrcům vyčítat...65% ()

Rocky88

Docela fajnová oddechovka. A také docela ujetá (ty kostýmy a výprava. . . doufám, že to byl vtip). Herecké výkony a režie sice za moc nestojí (vyjma soubojů), ale to naštěstí napravuje celková ulítlost tohoto snímku. Podruhé ho však vidět nemusím. ()

xjane

Nevím vlastně proč, ale tenhle film je má srdcovka:) Dříve jsem si ho pouštěla hodně často, tenkrát hlavně asi kvůli úsměvu Heatha Ledgera...dnes v něm najdu i jiné přednosti:) Skvělá zábavná oddychovka, vlastně tak trochu pohádka se sympatickými herci a všeobecnou nadsázkou, která vždy pobaví a nezklame. Musím ještě zmínit krásnou Shannyn Sossamon a skvělého Paula Bettanyho... 85%. ()

Streeper

Heath Ledger je mi sympatičtější čím dál, tím více. Už jsem s ním viděla šest filmů a překvapuje mě, že to je ten samý herec. Když srovnám Příběh rytíře a Deset důvodů proč tě nenávidím, tak si říkám zda je to opravdu ten samý herec? Je neuvěřitelné, co všechno dokáže do té role dát, aby se do ní ponořil a divák tak měl pocit, že se nedivá na herce, ale na samotnou postavu, tohle umí opravdu jen ty nejlepší a jsem ráda, že Heath byl mezi nimi. Vždycky jsem viděla kousek filmu v televizi, ale nikdy jsem si neříkala, že by mě to bavilo natolik, abych se na to podívala od začátku a ono je to vážně skvělý film. Bojovné scény mě bavili, trocha romantiky pro ženy a soundtrack je bomba sama o sobě. ()

baaaja

Skvělá komedie z prostředí středověku, na které mě stoprocentně překvapilo a pobavilo nenápadné nastrkování prvků z dnešní moderní doby, např: poddaní na kolbišti před soubojem rytířů trsající na písničku We will rock you. Prvky jsou propojené jinak celkem oblíbeným dějem, kdy se neurozený hezounek zamiluje do rozmarné princezny, která si na něj vymýšlí jednu hloupost za druhou, které jí mají dokázat jeho věrnou lásku k ní... zaujme, pobaví a navíc končí happy endem, co víc si můžete přát :) ()

ad

Jedna za zřetelně veliký rozpočet, druhá... ani nevím za co.... blábol s téměř nulovou konečnou hodnotou ()

zuzinka2

Film, který jsem viděla už několikrát a vždy jsem se u něho příjemně pobavila. Skvělý Heath Ledger, kterého tato role, aspoň teda pro mě, objevila. Tomu však velmi zdatně sekunduje Paul Bettany. Celkově je to velmi příjemný odpočinkový film, ve kterém příjemně překvapí přítomnost českých herců. ()

C0r0ner

Do doby, než se to zvrhne v debilní romanci, to je parádní věc, která je kupodivu velmi vtipná. Jako velké mínus vidím princeznu, které by si člověk nevšiml ani za kasou v Lidlu, natož aby k ní dostal půl království. K tomu jsem malinko trpěl při délce filmu, který mohl mít klidně hodinu a půl a nevadilo by to. 55% ()

asinus

FIlm, který velí: pojďme se bavit. Bez ohledu na to jestli si zrovna hrajeme na opravdové city, historickou věrnost, hrdinství. A to se pak člověk baví a zjistí, že se kouká na celkem slušného hrdinu, jehož city si nezadají s city některých hrdinů z vážných filmů a dokonce nějaké ty historické spojováky se najdou, i když jsou pojaty co nejvolněji. 89% (poznámka pod čarou: považuji se za velkého fanouška skupiny Queen i Davida Bowieho a přesto nemám pocit, že by byli nějak znehodnoceni...třeba to nebude tak zlý lidi, stačí se na to koukat stejně jako tvůrci s nadhledem) ()

Pajky3

Tohle je moje oblíbená středověká romantická pohádka. Díky ní jsem si kdysi oblíbil Heatha Ledgera a i princeznu Shannyn Sossamon. Tenhle pár jsem si zamiloval. Potěší tady ale i vedlejší role. Takováhle rytířská story se mi vážně líbí. Škoda, že takhle povedných není víc. Důležité je hlavně to, že to dokáže nejen zabavit ale i pobavit. Zajímavá je i ta moderní hudba.. ()

PavelVanekArt

Moje první velký setkání s Ledgerem a Bettanym a hned to nejlepší co měli v rukávu. Středověk s moderními prvky je fajn, hodně tomu pomáhá režisérova zručnost a cit pro vyprávění. Ledger je tu mega sympoš a člověk té jejich bandě prostě musí fandit. Bettany jako básnický uvaděč je super. Technická zručnost zmíněna již byla, však hudební podmaz je také skvostný až běda. Smím-li smělý býti, tak 5* a.k.a 95% ()

Šimpy

Tak, když jsem tenhle snímek viděl před pár lety, vůbec se mi nelíbil. Stupidní děj a příšerný herec v hlavní roli. Ale při dalším shlédnutí jsem něco pochopil. Tenhle film jsem totiž kdysi bral vážně a on sám se vážně nebere. Je to prostě oddechovej film, který má pouze pobavit, na nic si nehraje a Heath Ledger hraje v rámci možností více než dobře...prostě pohodička. ()