Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Z0oMb3E

Celá plejáda výborných fórov, sympatický rytier a jeho krásna vyvolená. Asi tak by sa dala zjednodušene opísať táto ahistorická rozprávka. Kto čaká nejakú historickú korektnosť či seriózny dej bude sklamaný, kto však neočakáva nič dostane toho neúmerne viac. Veľmi vydarené fórky nás sprevádzajú po celý dej filmu. Občas sa nájde pár hluchých miest či nie veľmi fungujúca romantická vsuvka, no celkový dojem sa im pokaziť nepodarilo. Na môj vkus tam tích súbojov bolo až príliš, ale aj to je vec vkusu. K filmu som sa dostal viac menej náhodou, ale lepšie neskoro ako nikdy. Bavil som sa a to je hlavné. Na príjemné zabitie niečo vyše dvoch hodín môžem odporučiť. ()

Praxis

Docela pomatená věcička, ve které skvěle zazářil Ledger (budiž mu země lehká). Ale koukat na to šlo i když to sem tam zaskřípalo... ()

Lukrecie

Milý příběh, u kterého si člověk odpočine, akorát občas příšerné účesy a kostýmy, "Každá kapka mého potu má svou cenu." (Kovářka) "Mluvíte o Jocelyn jakoby byla terč, ona je šíp!" "Láska musí končit s nadějí." ()

Pierre

Nejsem sice zrovna fanda podobných filmů, ale tohle bylo příjemné překvapení. Takové pohodové rodinné dobrodružství.  Scénář je docela vtipný, příběh nepřekombinovaný   a dáma šlechtična Joselin pohledná. Čistá čtyřhvězda to není, ale klidně ji dám. ()

Macejko

Škoda nevyužitých a nevykreslených hrdinových spoločníkov (každý by si zaslúžil vlastný malý príbeh) a neveľkého množstva silnejších momentov (všetky emócie v podstate obstará iba postava otca), pretože Príbeh o rytierovi je inak výborná rozprávková story a bez týchto nedostatkov sa možno mohla stať nezabudnuteľnou. ()

blackrain

I venkovský balík se může stát rytířem, když k tomu bude mít dobré předpoklady a přátele(pomocníky). Ve středověku mohl být rytířem pouze muž šlechtického původu. Heath Ledger změnil svůj osud. Film se natáčel na Barrandově. Kousek za ateliéry byl postaven dřevený hrad. Chodívali jsme se tam kouknout. Bylo to zajímavé. ()

Lulu13

Pre tento film mám zvláštnu slabosť! Na rovinu, ktorej slečne by neposkočilo srdce pri pohľade na úsmev Heath Ledgera :)? Mužskému oku zas musí lahodiť pohľad na krásnu Shannyn Sossamon. Film má neotrepanú tému, nesie si so sebou slušnú dávku humoru, nepresladenej romnatiky a sympatické postavy, naviac dobre zahrané. Ideálna oddychovka, ktorú mám prezretú už XY krát a vždy sa k nej rada vraciam. ()

IllIlIlIIl

H.Ledger věru nezahrál zle, ale i tak to nevykompenzuje tu dlouhou stopáž, která je k tomuto příběhu (,,složitosti a náročnosti příběhu,,) neadekvátní. Určitě bych nerad opomenul fakt, že ani hudba k té době absolutně nesedí (i když to tak bylo zámerně) a o šlechtičnách, které působí spíše jako krásky z nového století, ani nemluvě. Příběh rytíře má nádech naivní středověké pohádky, ve které musí jít chvílema rozum stranou. ()

slunicko2

Film pro diváky, kteří nemají ponětí o středověku a nechtějí se nic dozvědět. 1) Typická ukázka úpadkovosti holywoodského filmotvůrství. Ne, že by to bylo něco nového, takovéhle plichty vznikaly už ve třicátých létech, kdy Hollywood byl jiskřivě zlatý a život tak sladký... 2) Námitka, že jde o parodii či satiru, a že tudíž spekulovat o věrnosti zobrazení středověku není na místě, by byla oprávněná, kdyby film obsahoval byť i jeden jediný vtipný okamžik. Možná tam takový moment je, ale kde? 3) Historické prostředí u většiny nejen filmových děl tvoří pouhé kulisy pro reflektování současných nebo nadčasových problémů (u dobré sci fi je to také tak). I když se ztotožním s myšlenkou, že film představuje nadsázku, přesto mi "sportovní" duch v totálně nesportovním 14. století nějak nesedne. Nemohu přece vytvořit v podstatě teenagerovskou komedii o selfmademanovi a přenést ji do Anglie křižáckých válek, přičemž jedinou licencí udělenou vrcholnému středověku jsou pseudohistorické kostýmy. 4) A přesto se na to dá koukat, pokud ovšem vypnete levou hemisféru mozku a necháte se vláčet nesmyslnými představami filmových tvůrců. Ledger i Bettany jsou sladcí a nepolepšitelní heterosexuálové mohou hádat, jakou asi roli hrála Alice Bendová. ()

Budweiser

Vydařená komedie, která určitě pobaví všechny generace. Zaslechnutí We Will Rock You od Queen určitě asi hodně překvapí, ve filmu, který se odehrává ve 14. století u rytířských soubojů. Mě se to líbilo a mile mě to překvapilo. Helgelandovi se tím podařilo spojit prvky historické (rytířské souboje, oblečení) s prvky současnými (hudba, tanec). ()

decouble

V podstatě super zábavný film, který spadá do kategorie "na 5* je to moc oddychový a ohraný, ale dobrý 4* si to zaslouží". Jenom mi tolik vadil ten přitroublý happy end až jsem musel zcela subjektivně snížit na 3*. ()

type_B odpad!

Nechápu, jak to někdo může hodnotit kladně. Hudba Queen ke středověku prostě nepasuje, stejně jako Low Rider. Mimo to je tento film ahistorická slátanina. ()

vanadium

Měl jsem chuť na historický film odehrávající se ve středověku. Zadám do googlu "film historický středověk" a vyjede mi to mj. tenhle. Podle prvních tří vět tady v obsahu se mi zalíbí. Trochu mě zarazí žánr "romantický" a velkým varováním je "komedie". Ale budiž. Od prvních momentů je nicméně zřejmé, že to bude opravdu lehce, nevážně a komediálně laděné. Což jsem zrovna nehledal. Při "We will rock you" začnu wtfovat a rozplynou se mi veškeré iluze o tom, že by film naplnil mou původní představu o realistickém středověkém prostředí a pochopím, že středověk je tady jen kulisou a dobou, do které je děj usazený. To mě zklamalo, očekával jsem něco jiného. Nicméně přeladil jsem se na notu filmu a ten si mě získal a začal mě bavit. Je vtipný, můj oblíbený Heath charizmatický jako vždy (je ho fakt škoda!), do kovářky Kate jsem se hned zabouchl a zbytek rytířovy družiny tvořili sympaťáci s rozdílnými povahami, které předurčovaly vtipné třenice mezi nimi. Stereotyp stereotypů o tom, jak se z neurozeného díky jeho odvaze, důvtipu, vytrvalosti, hrdosti a dobrotě stane urozený jsem velkoryse přijal. Dojemný moment setkání se s otcem jsem taky poamericku přijal, málem s kapesníkem. Romantickou linku mezi Heathem a Džoslyn jsem bez většího skřípění zubů a vytáčení očí vsloup taky přijal. A díky tomu z toho byla 4* oddychová zábava, která mě nakonec dostala do lepší nálady než by mě bývalo bylo dostalo nějaké středověké realistické drama, které jsem původně chtěl. Objektivně to na těch 80 % asi není, ale subjektivně za mě rozhodně. ()

FilmFan24

Brian Helgeland spojil vzájemně nespojitelné a to historický příběh a moderní rockovou hudbu a ono to překvapivě dobře funguje. Je to svěží, neotřele zábavné a hlavně nad věcí! ()

dom156

Mě ten film nějak nesedl. Nejenže byl děj celkem o ničem a snaha hrát na city, se u mě úplně míjí účinkem. Herecké výkony jsou sice obstojné, ale vše nezachrání. Bohužel filmaři při výběru kostýmů mysleli asi na něco jiného, jelikož děj se má odehrávat ve 14 století, ale kostýmy tomu v mnoha případech neodpovídají a ani chování, natož nějaká ta etiketa neodpovídá na tehdejší dobu. Kdyby ve filmu aspoň byly vtipy, takto jsem jen neuvěřitelně zíral do notasu a chvíli trpěl míň a chvíli víc. Mno… za mě nic moc a nedoporučuji. ()

salalala

I po dvaceti letech poměrně solidní záležitost, která se nebere moc vážně, díky čemuž pořád funguje. Nápad Briana Helgelanda zobrazit středověk v rockovém rytmu a zápasy na dřevce pojmout jako fotbalové zápasy včetně přítomnosti "rozeřvávačů" kotlů je dodnes originální a velmi dobře zrealizovaný. Z celého snímku je znát ohromná nadsázka, díky níž divák zapomene na absolutně nesmyslný příběh, který by v reálu nejspíš vůbec ani nezačal, trochu kýčovitou romantickou linii a občas i nadbytečné dialogy. Kromě hodně zajímavé atmosféry stojí za zmínku řízný rockový soundtrack, úžasná disco stylizace středověké hostiny, samozřejmě i hodně odvážné kostýmy princezny a taky úžasně nadnesené a velmi současné chování ženských hrdinek. Lehký a jemně ironický humor funguje vesměs po celou dobu, jen někdy tak trochu vyšumí a nedostaví se potřebná pointa. Výborné je nicméně obsazení, protože titulní Heath Ledger je naprosto dokonalý, hodně prostoru si pak ubírá i Paul Bettany aka Geoffrey Chaucer, záporák v podání Rufuse Sewella je taktéž fantastický a nezklame ani debutující Shannyn Sossamon v nejvýraznější roli své kariéry, své místo si ale najdou i zábavní Alan Tudyk a Mark Addy. Našinec pak musí ocenit i českou kaskadérskou školu, známé lokace i některé herce v menších rolích. Jen škoda, že stopáž je přetažená, protože zejména uprostřed se film hodně táhne. A Knight’s Tale je poměrně dobrá zábava, na kterou se sice člověk asi mockrát nepodívá, ale čas od času si ji rád připomene. 70 % ()