Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

DivX

Vynikající příběh o lásce, hrdosti a rytířství se špetkou humoru z dnešní doby. Přesně to co si mé oči a uši žádají. 90% ()

danco123

Podľa mňa, asi najlepší z filmov Heatha Ledgera, ešte lepší ako Temný rytier. V tomto filme hrá neskutočne skvele jeho postavu a neviem si predstaviť niekoho iného, kto by ju mohol stvárniť lepšie. Takisto, aj vedľajšie herecké výkony nezostali nepovšimnuté, P.Bettany, M.Eddy, atď... . Film je plný dobrodružstva a romantiky a takisto krásnej hudby. Príjemný pocit vo mne vyvolal tento film. Odporúčam! ()

Sfinkter

Příběh rytíře je středověkým dramatem, které se však nebere příliš vážně. Heath je perfektní jako ve většině svých rolí a netradičně moderní hudba překvapí. ()

kurcatovium

Dvěma slovy: Příliš idealizované... To je tak si všechno, co se k tomu dá říct. Škoda, protože jsem se na tenhle film docela těšil a ve výsledku mě dost zklamal. ()

danoo

Slušná, z priemeru ničím nevybočujúca zábava, ktorej som ale ten odľahčený rockový stredovek a Geoffreyho Chaucera neuveril. ()

Thommie

Jeden z filmů, který považuji za svůj osobní. Velmi přesvědčivý, dokonalé herecké kulisy, výkon Paula Bettanyho je naprosto strhující. Ale to lze říct v podstatě o všech hl. rolích. Některé momenty jsou nabyté určitou důstojností, kterou dnes (ve většině) nejsou filmaři schopni znovu odhalit. Příběh rytíře je pro mě zkrátka neuvěřitellně cenný... ()

Jazzzz

Místo dost vtipné, místy velmi nudné. Moderní disko zasané do historického plesu - NECHUTNÉ! Ale když to bere člověk s nadhledem - může se u filmu celkem dobře odreagovat.. ()

Javad

Milo hlúpučká rozprávka o „rytierovi“ s dobrými hercami, rockovou muzikou, množstvom súbojov a samozrejme nechýba ani romantika. ()

BoncheR

Nie zlé, no je to film z kategórie tzv."sobotňajších filmov".Teda filmov ktorý si spolu pozrie rodina v sobotu popoudní. Film ako taký je zaujímavý a celkom pekne spracovaný, ale treba ho pozerať z nadhĽadom. ()

majxik

Začalo to u toho že jsem měl pocit že se dívám na něco historického / drama. Tím déle jsem se ale díval, tím více jsem byl překvapenej co je to za koninu, nejen že některé věci byli postavene na hlavu a nelogické, a to dokonce i v největšípřednosti filmu... v turnajích. Občasně by se to dalo přežít, ale pomyslný hřebík do rakve podrůměru tam zarazila "discotéka" s elektronickou hudbou a moderníma kreacema, která by něměla prudit v filmu který si hraje na 14. století. Ale což, když se to vše překousne, tak je to i docela koukatelnej film s par dobrýma vtípkama, takže aspoň dvě hvězdičky si odemne zaslouží. ()

Pavlínka9

Základní škola, moje kámoška, která bezmezně milovala Heatha a já :D :D To je vše, co se mi při tomto filmu pokaždé vybaví :D :D Nezůstalo pouze u jednoho promítnutí za den :) Je to dobrá zábava, která se snaží v divákovi samozřejmě navodit situaci po změně vlastního osudu a krásné ženy a muže vidíte na každém rohu. I když má film mnoho historických a faktických chyb, i přesto to dokážete dokoukat do konce, jelikož jednou za čas romantika prostě neuškodí :) A s mladým Heathem už vůbec ne ;) ()

T-pack

Pro tenhle film mám děsnou slabost, byť třeba jen pro fakt, že v něm má roli kluka v davu můj někdejší spolužák ze základky. Jenže ve filmu je toho víc - herecký prodigy Heath Ledger, skvělá chemie mezi postavami z jeho družiny, jakási parádní lidskost celého snímku, překvapivě dobře fungující hudební doprovod a nenucená komika (má oblíbená scéna, kdy Roland popisuje večerní róbu svého pána). Potěší cameo českých herců. ()

lennyd

William Thatcher (Heath Ledger) sní o tom, že se jednou stane rytířem - byť jeho původ tomu neodpovídá. Jednoho dne se ale stane, že jeho pán náhle zemře, a William ucítí příležitost, jak si na kolbišti vybojovat vysněný titul. Jeho přátelé o jeho plánu sice pochybují, ale William je rychle přesvědčí, a za pár minut již nastupuje na scénu urozený sir Ulrich. A když mu ještě excentrický spisovatel Geoffrey Chaucer (Paul Bettany) vytvoří téměř pravý rodokmen, může se William začít ucházet o ruku krásné šlechtičny Jocelyn (Shannyn Sossamon). Napřed ale musí porazit hraběte Adhemaram, který se také dvoří Jocelyn... Příběh rytíře je vcelku zvláštní film - na historický film je až příliš proložen vtipnými momenty, a moderní hudba historickému pojetí taky dvakrát neštymuje. Na moderní popcornový film má zase až moc nepopcornové téma - Robin Hood už je nyní z módy, nyní frčí komiksy. Ale světe div se, ona ta kombinace docela dobře funguje, a minimálně za jedno podívání určitě stojí. Hlavní devizou filmu je bezpochyby luxusní herecké obsazení - mimo skvělého Heatha Ledgera potěší i Rufus Sewell, Shannyn Sossamon nebo Paul Bettany, a pro našince i nespočet českých herců v menších rolích.. ()

asirtes

Ambiciózny naivný klučina zatúžil ugrilovať si pár papalášskych prdelí na svojom klacíku na koni. Je z toho trapas jak keď hajzelbába na dôchodku chodí nostalgicky očumovať mláky pod pisoármi. Bettany do čoho si sa to nechal uvŕtať? Spústa prachov zahučala v najabsúrdnejšom možnom scenári, kde Stredovek cítiť asi tak silno, ako počuť Mercuryho vysoké c na Saturne. ()

Honzua

Vskutku Knight's Tale. Zvláštní, ale i přes všechny ty moderní úlety, které by v kterémkoliv jiném filmu byly nevkusné v Příběhu rytíře pasují dokonale. A když k tomu připočtu úžasné výkony Heatha Ledgera a Paula Bettanyho (není lepšího Geoffreyho Chaucera) vyjde vám neuvěřitelná zábava, že jí odpustíte i nějaké ty slabé chvíle. Ale co taky nečekat od Briana Helgelanda. ()

Mihail123

Film, v ktorom prekvapivo všetko funguje perfektne. Pekne natočené, pekne zahraté (Paul Bettany, Heath Ledger). Čo je na tom presladenom happyende, keď celý film je jedna veľká zábava. Neteba zabudnúť na dobre odvedené a natočené dialógy a "dobovú" hudbu :-). ()