Merida je impulzívna dcéra škótskeho kráľa Fergusa a kráľovnej Elinor. Tí to s ňou rozhodne nemajú ľahké, keďže sa princezná nehodlá podriaďovať prastarým zvykom a tradíciám a má chuť vydať sa svojou cestou. Medzi jej záľuby nepatrí vyšívanie ani háčkovanie, ale baví ju šialená jazda na koni, lukostreľba, skrátka to, čo by dievčatám v jej veku malo byť úplne cudzie. Búri sa predovšetkým proti svojej matke Elinor, ktorá pre dcérinu nespútanosť a slobodnú myseľ nemá žiadne pochopenie. Väčšmi si rozumie so svojím otcom, kráľom Fergusom, po ktorom zdedila odvahu a bojovnosť. Keď do kráľovstva začnú prichádzať princeznini nápadníci, Merida sa rozhodne vziať osud do vlastných rúk a utečie. Svojou tvrdohlavosťou nechtiac spôsobí v kráľovstve úplný chaos. Požiada o pomoc excentrickú čarodejnicu, ktorá síce jej želanie vyplní, ale popletie objednávku a omylom premení Meridinu matku. Mladá princezná tak musí zozbierať všetky sily a využiť pomoc priateľov, aby zlomila desivú kliatbu, skôr než bude príliš neskoro. Aby situáciu napravila, Merida bude musieť podstúpiť zložitú cestu. Ale na jej konci ju čaká nielen odpustenie, ale predovšetkým pochopenie. Matka konečne príjme dcéru takú aká je, a mladá princezná si uvedomí dôležitosť rodinných pút. (TV JOJ)

Gwater

Na první pohled je vidět rukopis týmu filmu Jak vycvičit draka, ale rozhodně jde o svižnější dílo bez hluchých míst, s vynikajícím dabingem a typicky českými narážkami (viz podoba s 1. dílem Šreka). Vynikající obraz dnešní týnejdžerky a jejím vztahu k rodičům a okolí. Krásná parodie na současnou moderní a přetechnizovanou dobu - viz scéna s nepřítomnou čarodějnicí. Hepyjend, ale bez Šrečího juchání a tanečků na závěr. ()

O_riginals

Dneska jsem zasel na film s moji malou dcerkou Adelkou, ktere timto jeste jednou preji ke svatku:) Film se mi libil, dabing byl v pohode ale myslim ze v originale bude lepsi. Celkem mne prevapilo jak byl film misty strasidelny pro deti. ()

Citronnek

Cítím za oponou poměrně obyčejného příběhu obrovskou nadčasovost .. Nezáleží na tom jestli jste dítě, dospělý, nebo teenager každý si zde najde to své .. Pixar mě i po letech nezklamal, pocítil jsem pestrou škálu emocí, neopakovatelný zážitek .. Zkrátka pro mě studio zůstává vyjimečnýmn, což potvrzují jejich předfilmy stejně dobře jako věnování Steve Jobsovi .. ()

me_Christy

Skvělý animovaný film, který rozhodně není jen pro děti. Je vtipný a nabitý emocemi, takže si i dospělí určitě nemají na co stěžovat. A už mě ani nepřekvapuje, že jak tato, tak i mnohé podobné animované „pohádky pro celou rodinu“, mají vždy velmi dobrá hodnocení, někdy i jedna z nejlepších. Takovýto film totiž často potěší víc než všechny ty psychologické dospělácké filmy „s hloubkou“, o kterých pak musíte ještě dlouhé hodiny přemýšlet. :) ()

Janh

Do křesla v kině jsem usedal, aniž bych věděl co čekat. Odcházel jsem nadšený. Příběh mě potěšil. Manželka bioložka zejména ocenila reálné zpracování pohybu zvířat. Je to vtipné, poetické a ani ne tak pohádkové jako mysteriozní. Mohu doporučit. Zejména mě nadchli král a jeho kumpáni:-) ()

5ars33r

Kouzelná pohádka, která ukáže několik velmi vtipných scén, několik u srdce hřejivých a celkově dobrou úrovní v průběhu celého snímku. Osobně musím vyzdvihnout přízvuk v anglickém namluvení, který byl super a vlasy princezny, protože už jen kvůli té hřívě byla úžasná. Hodnocení: 82% ()

michael.film

Film spočíva na jednej základnej udalosti ktorá zmení celú situáciu. Myslím že aj tým deťom čo za mnou sedeli a ničomu nechápali (viem vďaka ich otravnému komentovaniu) bolo jasné že bosorka čo Miride dávala čarovný koláč to nerobila z čistým svedomím a neznačilo to nič dobré. A všimli ste si tiež že ani jedna s scén čo boli v základnom teaseri neboli vo filme? www.recenziemichal.blogspot.cz ()

Mrliš

Rebelka udává dost vysokou laťku v animovaných filmech. Opravdu nádherný kousek, příběh hezký, oddychový. Hlavně tvůrcům patří můj obdiv z celkové animace, která je maximálně do detailů promakaná. Za mě klobouk dolů a nestačí říci nic jiného, než "Jen tak dále!". ()

RISOvonVODKA

Opäť a znova raz krásna rozprávočka, ktorá jednak príjemne prekvapila a rovnako aj potešila. Aj keď sú všetky anímaky koniec koncov na jedno kopyto, takže ak ich nemáte radi, tento Vás určite na ne nenavnadí. Ale pre milovníkov animákov je to povinosť. Bavil som, zabudol som na okolitý svet a to dokonca tak, že som vydymil pol domu, keďže som zabudol na to, že si varím zemiaky. Tomuto filmu teda ďakujem za to, že mi bude kuchyňa smrdieť ešte dobrých pár dní. ()

Shadowrat

Pixar si mě svým milým a krásně vyprávěným příběhem opět získal. Krásné animace přírody i postav a důkladně udělaný úkol ze skotských tradic a folkloru. Nicméně je to snad poprvé, co jsem děj předvídal na desítky minut předem a snad i kvůli rychlému tempu vyprávění jsem se ke konci dostal tak rychle, že jsem po konci čekal ještě něco. Něco, co by to krásné zakončení ještě o kousíček vygradovalo. Disneyovské zásahy nejsou zas tak hrozné, ale vidět jsou. I tak je Brave opět krásným filmem, na který se rád podívám znovu. ()

hanzikk

Skvělá pohádka. Pohodový úvod který přejde ve vtipnou stať a aj povedený konec, který na humoru nemá ubrané. Příběh byl originální, zábavný, pravdivý. Nic menšího než doporučit. ()

noKOMERZIALL

PIXAR=GENIÁLNÍ odjakživa,dokážou dát pohádkové postavě skutečný život.REBELKA patří mezi několik málo vyjimek,za které jsem ochoten dát peníze,jen chybí možnost legálního stažení v HD a s 5.1 zvukem. ()

kyzi

Konečně animák u kterého jsem brečela smíchy, měl příběh i uspokojivé zpracování. Fascinovaly mě vlasy hlavní hrdinky...Ráda se podívám znovu:-) ()

Khaleesy

BRAVE (2012) - ,,Zmena je život, ale dávaj pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť". Konečne princezná podľa môjho gusta, ohnivá navonok aj vo vnútri, človek nachvíľu zasníval a vrátil sa späť do reality... Po sklamaní menom ICE AGE 4 či chaotickom a nezmyselnom pokračovaní MADAGASCAR 3 je BRAVE konečne ten správny a svieži odvar, ktorý vie pripraviť jedine štúdio Pixar. Na trhu bol PIXAR ,,vždy" č.1, ktorý aj pred "spoluprácou" s Disney vytvoril nezabudnuteľné diela ako Toy Story, Hľadá sa Nemo či Monsters - nikndy nesklamal, nikdy nenudil a opäť raz zanechal v detskej časti môjho ja ten nezabudnuteľný pocit, pre ktorý si tento animák určite ešte minimálne stokrát pozriem. ()

Bednobuch

Zřejmě jsem se na tuto pohádku těšil víc, než bylo záhodno. Trochu jsem si představoval jiný příběh. Možná trochu dobrodružnější. Pár pěkných fórků, ale jinak nic moc. Řekněme, že je to vtipný kreslený film. Ale stojí za shlédnutí. ()

p.hubicka

To byl krásný příběh. Maminka medvěice bavila. Rebelka má super háro a dcera byla nadšená, já taky takže si jí po čase určitě pustíme ještě jednou. Fakt hezká poháda s ponaučením. Další oblíbený animák u nás doma ()

lavahorsecz

Pěkný animák, ale žadný zázrak se nekonal. Příběh pěkný, ale nějak se mi zdálo, že k dokonalosti přece jen něco schází. Možná právě zábava mi tam schází, typický animák by měl především bavit, ale to se nějak nestalo.. Pro mě prostě zlatý střed, nic na co by mě utknulo v hlavě. Už jsem viděl mnohem lepší.. 3* ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)