Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Arutha

Náhodou som dnes prepol na Gran Torino, už som ho videl asi tri krát a tak ma napadlo, že aké som tomu filmu dal hodnotenie? Pozriem a štyri hviezdy. A rozmýšľam kde som mohol pri hodnotení ubrať hviezdu a nič ma nenapadá :D Skvelý film. ()

andy60

Jeho Million dollar baby mě zasáhlo o něco víc, přesto velmi dobrý film. Oceňuji i snahu o humor a jisté odlehčení (hovory v holičství nemají chybu). I když chlápků, kteří se rozhodnou vzít spravedlnost do vlastních rukou, tady bylo už nespočet, Walt Kowalski určitě patří k těm nejpovedenějším. ()

MekyJ

Hodnocení mi zde přijde dost přehnané, koukněme se například na IMDB kde je 8,1/10 adekvátní. Ačkoliv je Clint Eastwood legendou a zde předvedl skvělý výkon, určitě nemohu s klidným srdcem říct, že by to byl nějaký extra skvělý film. ()

BeholdTheFun

V podstatě herecký koncert boomersky orientovaného, bambusáky urážejícího Clinta Eastwooda. Film exceluje ve vyprávění příběhu ovdovělého veterána z Koreji, jak se snaží dožít svůj život v na bělochy střídmě obydleném Detroitu. Máme možnost pozorovat rasimsus na obou sttanách, což už je dnes rarita. Příběh chytí za srdíčko a perfektně pobaví. ()

mistrpropr

Nuda. Clint se "nečekaně" změní z rasisty na ochránce číňanů a ve světě zas bude o něco líp, protože když se změní Clint, může se změnit každej :D ()

T1000

Špičkový film Clita Eastwooda, jenž si ušil na míru. Ztvárnil protivného patriota a veterána z Koreje, který už je všem jen na obtíž i své rodině. Po pohřbu své manželky už mu nic nezbylo a jen vysedává na verandě, vše se však změní v okamžiku, když se vedle něj nastěhují Hmongové, které z počátků nenávidí a dává to najevo svými rasistickými narážkami, časem k nim, ale najde něco, co neměl možná ani u své rodiny. Neskutečný příběh se smutnými i velmi humornými hláškami. Udivuje mě, že neměl ani nominaci na Oscara. Někdy si říkám, co fakt Academie ještě chce? ()

Skimmy

Sarkasmus, rasistické vtipy, krutá realita, zahořklé stáří a k tomu charaktery, které Vám přirostou k srdci, vždy se na tento film rád podívám a zatím vždy, to byl skvělý zážitek. ()

Aguirre

Pribeh sam o sebe gycovy, klasika, cudni azijati a somravy stary American. Politicky korektny spor v ramci jednej narodnostnej skupiny. Trochu nepochopitelny. Tiez som nechapal, ze policia nic nesetrila. Tak musek zas a znova nastupit Clint. Ale ono je to podane inak negycovo. Mam rad klasicku kameru, poctivy strih a priliehavu hudbu. Stacilo ale raz. ()

bonsetti

Nechápu zdejší hodnocení, vydržel jsem prvních 15 minut, pak vypnuto. Dávám 2* za jeho vztah k pánbíčkářům. Souhlas s: ELduderino ()

r3musko

Vyšperkovaný záver, vďaka ktorému som dal plné hodnotenie. Celý film graduje do toho momentu a musím uznať, že je to pôsobivé. ()

kirkous

Ke shlédnutí filmu mě přesvědčil můj sedmnáctiletý syn s tím, že to je paráda bez rychlých střihů a v poklidném tempu, přesto napínavé, strhující, zábavné, poučné a s nadějí na závěr. A souhlasím ()

pavala

Neskutečná filmová lahůdka. Clint Eastwood ve filmu exceluje jako výborný herec a neméně dobrý režisér. Drsný, zajímavý příběh, jednoduchý děj, který perfektně gradoval. Skvělá práce Clinte. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011