Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Desmi

Nevím jak vy, ale já ty filmy o starých lidech stranících se okolí, kteří jen chtějí v klidu dožít a které na sklonku života zastihne "poslední dobrodružství" nemusím. Nemám je rád, nevyhledávám je, nudí mě atd. Proto je tohle poslední film z top 20, který mi zbýval shlédnout. No, dal bych si facku, že sem si ho nepustil dřív, to vám tedy povím. Tohle drama je naprosto jedinečné. Clint Eastwood si byl dobře vědom, že když Walt Kowalski na začátku neukáže jak moc všechny nesnáší, film nevynikne. Naštěstí to zahrál bravůrně a před námi stojí právem jeden z nejlepších filmů historie. S chutí do něj přátelé..! =) ()

Etherium

Pán Eastwood a jeho klenot Gran Torino, tie hlášky a tá tvár veterána, navonok hajzel, vo vnútri dobrák, jeden z mála filmov, kde charakter spraví všetko... ()

GzL

Další porce - "Eastwood sám sobě"! Ten chlapec se má evidentně rád, peníze mu nechybí, ale Million Dollar Baby se holt nepovede každej rok. ()

Nyanka

Všechno ve filmu šlo přesně tak, jak se očekávalo, a přesto jsem neměla ani na chvíli pocit klišé. Ihned zapadlo mezi mé nejoblíbenější. ()

Cvachetka

Clint je prostě tvrďák v každém věku. Určitě vypadal jako tvrďák už jako mimino. Všechny děti mu dávali cukrlátka :-) Je to prostě frajer. A navíc celý film je povedený. Pro mě 95%. ()

Cazzysvjet

Pokud jste to náhodou ještě neviděli tak okamžitě klikněte na křížek vpravo nahoře! ..... Chyba! Já k tomu filmu tak přistoupil a nevěděl jsem o něm předem vůbec nic. Nevím co budu dělat já až mi bude 80, Ale vím na 100% , že nebudu točit a hrát filmy , které by někdo hltal od začátku do konce. Nejenže to nedokážu já, to dokáže asi jen Clint. Jak je vůbec možné si zamilovat rasistického nepříjemného dědka co jen plive kolem sebe a cedí mezi zuby nadávky? Sociální téma tohohle filmu vás (nebo aspoň mě) opravdu přinutí nad sebezamyšlením. A poprvé jsem ve filmu viděl asiaty trochu jinak než že umírají rukou amerických vojáků. Hláška filmu? : "Ježiššši , já mám s tou bandou pošuků společného víc než s vlastní rodinou!" . :-) 95% ()

MAXIKILLER

Dlouho jsem přemýšlel, zda má vůbec cenu psát k tomuto skvostu komentář. Přesto se pokusím o objektivně subjektivní zhodnocení. Je jen málo filmů, ke kterým divák rejpal, nemá i tu sebemenší výhradu. Gran Torino je jedním z nich. Když jsem viděl Million Dollar Baby, myslel jsem si, že je to režisérsky i herecky Eastwoodovo Opus Magnum. Mýlil jsem se. Čím je Clint starší, tím je i lepší. Zkrátka zraje jako to nejlepší výběrové víno. Je až neuvěřitelné, jak vás dokáže do svého děje vtáhnout film, který se v podstatě odehrává jen v jedné ulici. Všechno je podané syrovým, pesimistickým, a velice osobitým pohledem válečného veterána, který si vás právě tímto získá už v prvních minutách filmu. Realita, odvaha, vykoupení, lidskost. Takto lze nejlépe definovat Grant Torino. ()

aichinka

Clint Eastwood je mistrovský režisér a PAN herec. Očekávala jsem, že se namlsám, ale je to až daleko za mým očekáváním, něco neuvěřitelného, se strhujícím finále. Další z těch filmů, který zanechá dojem, hudbu ze závěrečné scény jsem měla v hlavě ještě týden po shlédnutí a před očima pořád některé situace. Víc takových filmů... Warning: může velice rychle zahýbat žebříčkem vašich nejlepších filmů :) ()

Marek_23

Tento film, ako jeden z posledných výtvorov Clinta Eastwoda znovu potvrdzuje jeho kvality ako herca a režiséra. Je to jednoduchý priamočiary príbeh, ktorý sa na nič nehraje. Predstavuje nám každodenný život vojnového veterána Walta Kowalského, ktorý je nepochopený vlastnou rodinou, ktorá v ňom vidí mrzutého neprispôsobivého a problémového starca a najradšej by ho videla v domove dôchodcov, kde by oň bolo postarané a uľavili by tak vlastnému svedomiu a ospravedlnili svoj nezáujem o jeho život. Walt je síce mrzutý a niekedy až príliš prostoreký chlap, no zďaleka nie je na odpis. Ako vojnový veterán je plný spomienok na vojnu v Koreii a predsudkov voči všetkým imigrantom, ktorí v jeho štvrti postupne nahradzujú jeho niekdajších susedov. Príbeh sa začína rozbiehať, keď mladý chlapec Thao z jeho susedstva sa pokúsi ukradnúť Waltowu pýchu, šporťák Gran Torino, v snahe zapôsobiť na miestny gang. Walt zachráni Thaa pred členmi miestneho gangu a rázom sa stáva hrdinom a váženým občanom ich štvrte. Celý príbeh je plný skvelých hlášok, takže sa divák ani náhodou nenudí. Záver filmu ničím neprekvapil ale v žiadnom prípade sa nejedna o nejaké klišé. Walt nachádza pochopenie a úctu v ľudí, ktorými celý život pohŕdal. Na sklonku svojho života sa rozhodne obetovať pre záchranu svojich nových priateľov a čiastočne tak spláca svoj ,,dlh“ keď vo vojne zabil v Koreii mnoho ľudí s čím sa musel celý život vysporiadavať. Jednoznačne dávam tomuto filmu 5 Z 5. ()

vladis069

Dokonalý film. Úžasně dojemný a přitom neuvěřitelně vtipný. I když je to drama, u Eastwoodových hlášek jsem se neuvěřitelně bavil. Když byla na konci čtená Waltova závěť smál jsem se a brečel zároveň. Neuvěřitelný zážitek a naprosto dokonalý film s úžasnou myšlenkou a poselstvím. 5*/ 95%. ()

Tuty

Úžasnej lidskej film s překvapivým a dechberoucím cool závěrem....Eastwood má za kamerou takovej ležérní styl vypravení, kterým nás v konečném zúčtování stejně vždycky příjemně překvapí! ()

v.indruchova

Nejsem fanouškem vulgarismů, (chápu, že do onoho prostředí to patří) tady je jich požehnaně. Tak nepříjemný člověk jako Walt, říkala jsem si na začátku jestli "to dám", ale pak si Walta zamilujete (kdyby každý říkal pravdu do očí) . U tohoto filmu jsem se zasmála, ale také zaplakala, i když mi bylo jasné jak vše dopadne. Clint Eastwood je legendou a vždy bude.Od tohoto snímku jsem nic moc nečekala ( i když má vysoké hodnocení) a o to víc jsem byla překvapena. Spojler: /I tam kde veškerá morálka a spravedlnost zanikla, tak i tam, chtě nechtě bude nastolena ( C. Eastwoodem :) ? I to nejtvrdší srdce změkne. Velké věci si žádají oběti./ ()

Jyrka

Jednoduchej film ( žádný výbuchy nebo speciální efekty), kterej dneska natočí málokdo. Zajímavý, jak se celej děj vlastně odehrál díky tomu autu. Fakt by to chtělo víc takovejch filmů, zvlášť s Clintem Eastwoodem, kterej jako osmdesátník předvedl takovej výkon. ()

kolac

Clint je pro mě ztělesněním chlapství v každém směru. Clint snad musí být vzorem všech kluků týnejdžrů nebo jsem si to aspoň myslel. Z omylu Vás vyvedou dnešní hloupí Býbrové s chytrým smártfounem bez ženské, auta, práce, budoucnosti, péra. Ostatní budou u tohoto filmu chrochtat blahem. Koho by to neštvalo. Z ulice, kde bydlíte, máte tam svůj dům (americká vlajka included) a vychovali jste zde své děti, se stává ťamanská čtvrť se spoustou imigrantských kukaček, proti kterým jste bojovali ve válce za lepší zítřky. Navíc z vašich potomků vyrostli vychcaní zmrdi, kteří zplodili jen další vychcané zmrdy. Film o následcích globalizace, dobru a zlu, rasizmu, morálce... Po chvilce budete tušit jak to celé dopadne, nebude Vám dokonce vadit ani Clintovo morální poselství, protože mu to prostě věříte. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011