Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Homerking

Čekal jsem takové to nudné táhnoucí se drama ale k mému údivu jsem bedlivě sledoval každou sekundu. Válečný veterán Walt prošel v životě tolik hnusu že už v sobě nemá ani špetku přívětivosti a tím si mě asi získal nejvíc, jeho postava byla prostě skvělá, stejně jako zápletka starej zatrpklej vdovec vs "Hmongské" gangy. ()

Haller

Dojemný snímek tvrďáka Clinta Eastwooda. Že to nejde dohromady? Pak rozhodně doporučuju zhlédnout tento příběh, tento střet předsudků a amerického patriotismu se stále častějším multikulturalismem. ()

Lobotommy

Clint Eastwood je vlastně velmi statický herec. Zcela mu sedí role, ve kterých sedí, stojí, dívá se, jede automobilem, leží atd. No a tady je na verandě. A proč mu to tak sedí? Protože když už se začne hýbat, tak to se teda sakra něco děje. Ne že by se jindy nic nedělo, ale on nereaguje, je v poho. A tady taky. Až se najednou někdo dotkl jeho auta a šlápl na jeho trávník, a to se nedělá! Bacha, vole, už vstává! ()

Kinpr

Opět velmi vydařený snímek Clinta Eastwooda. Jen bych řekl, že změna z rasistického morouse na přátelského souseda proběhla nějak příliš rychle a náhle. Ale to na kvalitě nic neubírá. Scény, kdy Clint někoho zachraňuje patří k nejlepším a to stačí, když zbraň jen naznačí prsty. Přesto mám pocit, že Million Dollar Baby je o tu jednu hvězdu lepší. ()

TetherSaw

Vím, že je tu slušný rasistycký podtext, ale já zkrátka žeru Eastwoodovy hlášky typu:"Bambusáci podělaný. Co tu chcete bubáci?! Kolik žlutejch myší se vejde do jedný cimri?!" A to zdaleka není všechno ohledně důvodů ke shlédnutí tohoto filmu... Eastwoodovy režijní schopnosti dozrály takřka k dokonalosti a tak tu máme naservírovanou porcičku vyspělého a smysluplného filmu ze života (ohledně USA samozřejmě), který umí pobavit, ale i zahrát na vážnou notu. Zesmutnit a přimět k zamyšlení... Je snad potřeba něco víc?! ()

Marator

Jo jo, naleštit si bourák, dát si pivo, cigárko a tiše se opíjet chloubou na zápraží. A ještě k tomu hluboce pobrukávat, jak to pan Eastwood v tomto filmu umí. Musím se přiznat, že tento snímek jsem si dlouho šetřil. A že to čekání stálo za to! Jeden z nejlepších filmových zážitků se dostavil. Smekám a klaním se!!! ()

sunfreedom

Clinton tento film táhne a nebýt jeho, nebylo by to možná ani na tři hvězdy. Normálně bych asi řekl "další pokus rádobyreálně zachytit situaci imigrantů v USA", ale on tomu prostě dal trochu jiný rozměr. ()

ardno5

Neuvěřitelný comback Clinta. Jak herecký tak režijní výkon na 5*. Film není nějak dějově zamotaný a těžký, naopak je to jednoduchý film a hlavní hrdina vynikající. Velice dojemné drama, které chytí snad každého za srdce :-) podle mého jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl... Pro mě 5* (90%) mě osobně film pohltil ()

Mabe22

Fantastický kousek, který se jen tak nevidí. Skvělé podání důchodce, který už nestačí na svět a jeho rodina jím opovrhuje v roli Clinta Eastwooda. U tohoto filmu sem jen ztěží mrkal, abych náhodou o něco nepřišel :). S jasnou přesností bych ho zařadil mezi mých TOP 10, někam mezi posledního samuraje a shawshank. ()

elixir

Smekám kloubouk, i když ho na "palici" zrovna nemám. Clinťák není jen herec, ale také se nám snaží řici, že je i režisér a vskutku opravdu skvělý. Ke snímku nemám žádnou výtku, roli si doslova Clint ušil přímo na míru. ()

dewil21

Typická americká čtvrť, dřevěný dům, americká vlajka, perfektně střižený trávník po kterém pobíhá zlatý retrívr, veterán před domem a veterán na verandě... American dream? Pro Walta jen do doby, než vedle něj začnou žít svůj american dream noví sousedé. Clint opět nastavuje zrcadlo soudobé společnosti a její velké bolesti - xenofobii. A nebyl by to Eastwood, aby hlavní hrdina, typicky nerudný důchodce s předsudky a nekorektními názory, neprošel závěrečnou katarzí, při které uroní slzu i ti největší drsňáci. Konec střižený téměř ve westernovém stylu je vyvrcholením naprosto dokonalého snímku, kterému nechybí napětí, humor, emoce, eastwoodovský pohled a samozřejmě poselství. Chválit kameru a hudbu je zbytečný, kdo umí, ten prostě umí. ()

newstedson

Úžasný príbeh o mužovi, ktorý hovorí, že aj v človeku poznačenom vojnou, ktorý voľakedy neľútostne zabíjal v Kórei a plnil príkazy, dokáže byť niekde hlboko v duši stále ľudský a nadviaže priateľstvo s človekom, žltej pleti, za ktorého je neskôr ochotný položiť aj svoj život. Skvelý dej prepletený dojímavými či dramatickými scénami, umocnený Eastwoodovu charizmou a nezničiteľným priateľstvom jedného človeka a rodiny, robí z tohto snímku naozaj nezabudnuteľný zážitok. ()

kuro

Jednoznačne najlepší film s Eastwoodom ktorý vstúpil do dejín kinematografie.....Clint by si jednoznačne zaslúžil oscara...5* ()

create

Tenhle film mě prostě dostal, Clint zahrál drsnýho americkýho veterána vážně skvěle! Ty místy až rasistický kecy mě prostě vážně odrovnaly a musel jsem se často smát :D. Film je vážně pecka, doporučuju. ()

Voorhees

Ani jsem nevěděl co od toho mmám čekat, ale dostal jsem dechberoucí herecký výkon Clinta Eastwooda ve filmu, který je naprosto jednoduchý, ale skvěle natočený! Nevrlej děda co nezměkne a ve víru pointy filmu završí celej konflik z gangstrama. Prostě Pecka, Eastwood tady jen potvrzuje že "muž nestárne, muž zraje" :D .5/5 ()

sigi2

Veľmi dobre sa na to pozeralo, Clintovu postavu som mu žral aj s navijakom. Scéna návratu Thaovej sestry domov ma rozsekala na kúsočky. Obviňujem svoju dôvtipnosť z toho, že ma obrala o nádhernú pointu - vyústenie som pochopil už v momente, keď Walt zastal pred domom. Asi preto nedokážem dať úplne za päť. Ale inak - filmová rozkoš. ()

Marcos

Filmové "citovky" a kalkuly nemám rád. Málo kdy se mezi nimi najde něco vyjímečného nebo alespoň nadprůměrného. Gran Torino do tohoto ranku patří,ale stejně tak se mu vymiká. I přez notorické téma rasismu a vyrovnání se svím životem působí mnohem lépe než by se mohlo zdát. Bravo ty jeden starej pardále. Připoutal jsi mě k obrazovce a nechal odložit drahocený spánek před pondělním nástupem do práce. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011