Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Laborant

Clint je prostě jednička. Mít pod palcem režii a ještě si vystřihnout hlavní roly u takového filmu jako je Gran Torino, Hmmmmm. Je diváckou lahůdkou koukat se na tak klidného a charismatického herce jako je on. Svoji mimikou dokáže utáhnout celovečerák takovym stylem, že se vám bude vrtět prdel na židly. ()

sumperacek

Skvěle Clinte, přemýšlím o tomto filmu i druhý den a jsem fascinován čím dál víc. What are all you fish heads looking at anyway!!! Tahle hláška chvíli okupovala můj status message na facebooku. Damm barbarians. ()

pepa3rd

Zvlášní film, podaný zvláštním způsobem. Nemůžu říci, že mě ten konec nenapadl, ale stejně jsem si přál, abych se mýlil.... ačkoliv pak by to zdaleka nebylo takové, jaké to je. 80 % ()

piotro

Tak tento film sa tažko komentuje. Zbytočné je zase ho chváliť, už to spravili iní. Videl som podľa hodnotení, že si idem pozrieť dobrý film, ale netušil som, že si ho zaradím medzi mojích top 20. Myslel som si, že sa Clint bude hrať na strašného drsňáka, ktorý pozabíjal vo vojne stovky ľudí. Síce tak aj spočiatku pôsobí, ale o to viac je koniec nečakaný. Dúfam, že Clint ešte stihne natočiť pár fimov :) ()

A_málka

Silný filmový zážitek v podání Clinta Eastwooda, který prostě umí hrát v kůži drsných chlapů na citlivou strunu každého diváka ()

Harts

Neni co dodat? Cim je Clint Eastwood starsi, tim ma dokonalejsi filmy a jen lidem, kteri maji radi teenagerovske komedie se tento film nemusi libit a muze se jevit jako nezajimavy, ale pro ne Gran Torino neni a ani by se na neho nedivali. Gran Torino je poselstvi, ktere rika, at uz jsi stary nebo mlady, at uz jsi cerny nebo bily, at uz jsi tvrdak nebo srab, at uz jsi jakykoliv a kdokoliv, vyznavas-li lidske hodnoty, zijes spravne a na plno. A primer k autu je dukaz. Gran Torino je stare, ale proste dokonale a vsichni ho chteji. Hrdina zustane hrdinou. ()

Minax

Unikátní dílo Clinta. Nejenže to dobře zrežíroval, ale i to dobře zahrál.. A námět? Taky skvělý. Starý veterán, který si se vším poradí. Hlavně s gangem, který terorizuje jeho sousedy, ale i když je zrovna nemusí, tak jim pomůže. Není na tom jediná chyba, která by mě od tohoto unikátu odehnala. ()

Yojimbo

Je to jednoduché, je to přímočaré a je to chytlavé. Snad je to tím, že tenhle film si nehraje na umění, že diváka nevystavuje samoúčelnému patosu, ale je to zatraceně dobrý film, u kterého se člověk přídavkem skvěle pobaví. Clintovi tleskám, tohle jsem nečekal. ()

darkreider

Zatrpknutý Eastwood s urážajúcimi "mám-vás-všetkých-u-prdele-tak-mi-dajte-pokoj" kecami je dokonalý a dialógy u holiča sú naozaj sada. Na vzdory veku je to furt nehorázny kabrňák. Štýl akým sa mu kórejský susedia dostanú pod kožu, bol podla môjho gusta. Ako zákusok by som si teraz dal alternatívny koniec, ktorý by nebol v rámci filmu tak "smooth", ale zahasil by môj apetít. PS: meno Kowalski je v oblasti drsňákov veľmi IN. ()

raelz

Když se koukáte na film po shlédnutí zářivě červeného profilu na ČSFD s velkou číslicí 92, jen těžko se vám potom chce uvěřit, že jste opravdu nebyli schopni najít jediný okamžik z těch bezmála dvou hodin, který by to hodnocení naprosto nepotvrzoval. ()

Tryman

Nemám slov. Málokdy se mi stává, že bych zažil něco, co bych nedovedl popsat slovy. Gran Torino byl pro mě tím největším filmovým zážitkem za posledních pár měsíců, možná let. Sarkasmus, pesimismus a humor, který se celým dějem táhne, mě donutil smát se nahlas. Skvěle vyprávěný příběh mě ani na chvíli nenudil a do úplného konce jsem nevěděl, co bude dál. Pokud je toto opravdu poslední film Clinta Eastwooda, pak musím říct BRAVO! Tohle je totiž odchod, jak má být! ()

Dillon

Luxusní film se skvělým autem, režisérem a hercem v jedné osobě. Hned mi bylo po prvních minutách jasné, že tento snímek svou kvalitou bude jistě rovnat mému oblíbenému Million Dollar Baby.. A nemýlil jsem se. Eastwood je správňácky nepřístupnej protivnej a tvrdej veterán s přistěhovaleckou nenávistí, který postupně uvnitř rozměkne. Osobně mne dostal text závěti. To jsem měl skoro slzy. Jo jo, ještě že se točí pořád takové skvělé filmy, kterých se mi zdá, že pomalu ale jistě ubývá. ()

Skleni

Dlho odkladaný počin Clinta som si ja rovnako dlho odkladal. Ja totiž neuznávam jeho výzor vo filmoch a mimiku za nejako presvedčivú a herecky impozantnú. Jeho hlas vo mne skôr evokuje stavača latrín ako herca. Ale pri tomto filme mi to všetko akosi zapasovalo. Možno jeho životná rola... pre mňa. Film tak zanietený scenáristickým presviedčaním o správnosti a patriotizmu k Amerike. Film bez akýchkoľvek väčších efektov či nanútených vtipov. Nič z toho. KONEČNE!. Povedal som si. Ale až na záver. A to je veľký mínus filmu. Možno len menší prepis alebo iná produkcia a mohlo to byť ešte lepšie. Moja priateľka pri tomto filme zaspala a ja som sa iba s nevôľou prehupol cez prvú tretinu filmu, ktorá ma nepresvedčila. Ale potom to šlo ako na bežiacom, parou poháňanom, starcom obsluhovanom a popraskanou gumou pokrytom páse. Proste celý film je v štýle old patriot. Ale aj tak boli scény ktoré vo mne evokovali záujem a často vyvolali úsmev. Pľuvanie hercov či kňaz - trtko ma dostali. No ale napriek tomu všetkému by som film nedal ani do prvej 20-ky. Ale do TOP 100 určite. Ale len môj názor. 90% ()

Jerryy

Strhující, po dlouhé době jsem viděl film, který zapadne mezi nezapomenutelné, mezi ty které mají laťku, tak vysoko, že nemohou být překonány. Jestli poselstvím z filmu, chtěl narážet na jeho reálný život, tak teď může s klidným srdce "odejít" protože nic lepšího už ani natočit nemůže. :) 105% ()

bolf!k

"Ne, víc už nenoste. To je to kuře s koulema? Ok, tak poďte dovnitř." Nikdy bych ani nepomyslel, že by Clint mohl bejt i vtipnej, navíc jako Walt je neskutečnej drsňák, kterej by strčil do kapsy snad i Bruce. 90% ()

illy.cz

Hodně silný filmový zážitek, který jsem si opravdu užil. Je až s podivem, jak je Clint ve svém věku pořád ve formě a s hasákem v ruce a s drsným výrazem nevypadá směšně, ale nebezpečně. Finále, hmm finále je sice trochu předvídatelné a někde v koutku duše, ve vzpomínkách na Drsného Harryho a jeho obří bouchačku jsem chtěl, aby ty smrady všechny postřílel. Ale, tak by to samozřejmě nešlo a film by to možná posunulo do nechtěně komických vod a konec je opravdu velmi povedený a emocionální. Pro mě nejlepší Clintův film, při kterém byl jak za kamerou, tak před kamerou. A ten auťák je vážně úúúžasný...v tomhle se povozit... ()

brrumlaa

Původně jsem chtěla dát 3, ale konec mě naprosto dostal a proto zvyšuji své hodnocení na 4 hvězdičky ... Asi jsou lepší filmy s Clientem... ale i Gran Torino má něco do sebe... ()

nmafan

Clint Eastwood už se nezmění. Ačkoli jeho postava na plátně neustále někoho viní ze zbabělosti, sám Eastwood - režisér oplývá všemi možnými přednostmi, jen ne odvahou. Netvrdím, že hra na jistotu musí být vždycky chybou, nicméně mi Eastwoodův krotký režijní styl, s absencí jakékoliv "nadstavby", stále brání vnímat ho jako skutečně velkého režiséra. Naštěstí je Gran Torino obratně napsáno a kouká se na něj příjemně. Vlastně bych tomu filmu skoro neměl co vytknout - jen tu přehnanou euforii, která se kolem něj rozpoutala. ()

siloalampa

Tento film ma doviedol ku Clintovi, aby som spoznal, že nie je iba Gran Torino, ale i kopec ďalších zmyselných filmov, ktoré Clint dokázal nie len skvele zahrať, ale i zrežírovať. Mám Vás rád pán Eastwood. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011