Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

Spiker01

Ani si nevzpomenu, kdy jsem měl takový příjemně nepříjemný pocit z filmu. Tu úzkost cítím ještě teď. Ano, v závěru se to zvrhlo až moc a má Shelter má spoustu much, mě to ale pořád bavilo. ()

Krouťák

Bože bože... Ups ! Po tomhle filmu bych si měl dát větší pozor na rouhání.. Atmosféra i hudba velkolepá a to nemluvím o grandiózním výkonu Julianne Moore. Pocity těsně po promítání jsou identické s těmi, které jsem prožíval u Case 39, takže mám opět problém s poněkud uspěchaným koncem. I tentokrát bych radši uvítal delší stopáž místo toho závěrečného rushe a možná přehnané snaze o divákův infarkt. Nebýt toho, s klidem bych tam napálil plný počet, protože takhle nějak si představuju tu správnou, tep zrychlující (psycho) atmosféru - 80%. ()

akisha

Co Shelter drží nad vodou je výkon Jonathana Rhys Meyerse, který svou víceroli zvládl opravdu s bravurou. Julianne Moore nepředvádní nic nového, což ostatně nedělá ani celý film. Ale i přes logické lapsy a zbytečnou komplikovanost děje je Shelter mimořádně napínavý od začátku do konce, říznutý mystikou (o dost víc, než Identita) a dobrý dojem mu sráží jen nenápaditý a klišoidní konec. ()

D.Moore

Výborný horor, na poměry toho, co vzniká v dnešní době, rozhodně. Nebýt dvou věcí (rozluštění tajemného stínu a dobového filmu), které byly vážně přespříliš přitažené za vlasy a rušily, dal bych plné hodnocení. Atmosféru má totiž Skrýš vynikající, hutnou a hnusnou, Jonathan Rhys Meyers se ve své roli vyloženě vyřádil, Julianne Moore mu ovšem nezůstala nic dlužna, ani režijně nemá film chybičku a je plný velice zajímavě natočených záběrů. Čtyři a půl hvězdy. A ty řeči o náboženské agitce si prosím nechte. ()

Ded@M@tes

Napínavý mysteriózní horor od začátku do konce, dobrý děj a atraktivní herecké výkony. Doktorka Cary Jessup ´´Julianne Moore´´ je postavena na odhalování skutečné podstaty rozdvojení osobnosti a je poslána k novému pacientu Adamovi ´´Jonathan Rhys Meyers´´, kde následně zjistí, že je nositelem osobností obětí nedávných vražd. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Faustka

Tedy, to u nás by si takový.. "Mám já to ale s těma neřádama nevěřícíma kříž" pořádně naběhl a hlavně se po čertech naběhal. A když přehlédnu tu americkou fanatičnost pro cokoliv, vymykající se v mnoha ohledech zdravému (selskému) rozumu, je Skrýš řádně napěchována nalévárna pro řady ateistických popíračů. ... A divte se.. já také v něco věřím... ()

HOCKEYKA

Film sa spočiatku tvári ako celkom sľubný mysteriozny thriller,avšak len do chvíle,kým sa neprevalí pointa.Prúser,ktorý už potom nezachránia ani takí výnimočne dobrí herci,akými sú Julianne Moore a J.R.Meyers.Tieto ,,rádoby"satanistické horory mi lezú hore krkom ako zle strávené suschi a zákonite sa ich časom musí prežrať každý.V tomto filmovom žánri tolerujem len najvyššiu kvalitu,ktorá je však v dnešnej dobe mimoriadne ojedinelým javom,a tak sa niet čo čudovať,ked si človek po skončení takejto koniny vyčíta zbytočne premrhaný čas. ()

Davies182

Zdařilý thriller s několika povedenými lekacími scénami. Konečně někoho napadlo obsadit Rhyse Meyerse do role šíleného psychopata a pustit divákům žilou. Několik scének je vážně skvěle zpracovaných a dokáže vehnat slušnou dávku adrenalinu do krve... Julianne nepředvádí nic nového - i zde platí za výbornou hollywoodskou herečku, která se po svém popere se všemi různými filmovými rolemi. Já se výborně bavil, náboženský podtext pustil z hlavy (prostě nepoučitelní amíci) a rozdýchával jsem to několik minut. Až na ten slabší konec... Jinak pro fanoušky třebas Akt X jasná volba, mysteriózno dělá snímku dobře. ()

gogo76

Je sympatické, že sa niekto pokúsil zavíriť stojaté hororové vody, ale tento pokus vyšiel tak napolovicu. Film obsahuje pár naozaj vydarených strašidelných momentov i herci sa snažia čo im sily stačia, ale celkovo je príbeh i jeho pointa v dnešnej dobe neúčinná. Možno si niekto myslí, že práve teraz nastal čas na vieru v Boha, ale svet okolo nás i to čo sa okolo nás každý deň deje dokazuje niečo úplne iné. Súhlasím, že ľudstvo si už dlho koleduje o pohromu, ale neviem či práve viera v Boha to napraví. Je zaujímavé, že film som videl tesne po kórejskom filme Crossing, z ktorého vyplýva presný opak toho, čo vraví tento film. Veriť v Boha? Skúste ten spomínaný Crossing alebo napríklad Krajinu tieňov, kde A. Hopkins po niekoľkých fackách od života bibliu spálil a rozhodnite sa sami. Ja neverím, ale snažím sa žiť čestne a držím sa desatora. 60%. ()

Xmilden

Ohavná náboženská agitka. Nemohu totiž jinak film brát. to jako že máme teďka všichni začít povinně uctívat boha? Když se podívám na zemi původu a vidím USA tak hned člověk ví odkud vítr vane. Náboženský fanatismus je v USA již opravdu silně zakořeněn. Pokud bych si měl odmyslet zhruba 25% filmu, kdy se děj točí kolem otázek víry, tak bych musel uznat že se jedná o slušný filmík, který se opevnil kvalitními herci a atmosférou tajemna. ()

Phobia

Hleďme! Dokonce i vatikánští černoprdelníci dokážou na plátna kin propašovat solidní horůrek, který mě sice nepřiměl v obavách nakukovat pod postel (vždyť já vím, že tam číhá příšera - celá bílá, chlupatá, s velkýma žlutýma očima a ostrými drápky), ovšem můj zájem spolehlivě udržel. Když pominu to zblitkové poselství, že kdo se nemodlí k všudypřítomnému, všemocnému taťkovi na obláčku, ten je prostě totálně v prdeli a nic mu nepomůže, tak jsem si zápletku s tajemným schizofrenikem vychutnávala, atmosféra byla fajn, herecké obsazení mě ničím nerušilo (Jonatán je v poho, Julču nežeru, nicméně nevadí, ostatní měli málo prostoru) a když už hrozilo zadušení zvratky při přehnané svatouškovské agitaci a z přemíry nepříliš chutných dějových ingrediencí v guláši, zachránil to konec. Závěrečných 15 vteřin film nakoplo zpět do mých soukromých čtyřhvězdičkových výšin a parádně zamrazilo. 71% ()

darkrobyk

Sympatická J.Mooreová, která umí dobře hrát, je zmítána pochybnostmi o svých pravdách ohledně tak zvaného rozštěpení osobnosti. Pro mne působivý mysteriozní thriller na hranici horroru ( takovéhle věci se běžně nedějí, ne? a trocha strašení zde také je), s výbornou hudbou i kamerou, několika nádhernými atmosféricými momenty - auto projíždí ponurou pozdně zimní krajinou, třepetající se noty na prádelní šňůře, či chvíle zamyšlení a ohrožení. Pro našince je asi problematický motiv víry v Boha a její ztráty, obecně se ale na to dá dívat tak, že pokud člověk ztratí jakoukoliv víru, je sám ztracen. Divák si postupně vybaví rozličné duchařské horrory zejména asijské produkce, ale třeba i Pojídače hříchů, nebo Akta X. Za hlavní postavu, výše vyjmenované a skvěle temné přírodní scenérie dávám 4*. A potěšily mne záběry na dva plakáty - Joy Division a Night of the Living Dead... ()

Hrabka

Tak jsem se zase po dlouhé době u hororu aspoň trochu bál. Velmi příjemné překvapení. Zajímavý děj se spoustou napínavých míst. Občas je to sice docela zdlouhavé, některé scény si mohli odpustit, ale celkově film působí velice silně. Ústřední herecká dvojice to zvládla na jedničku. 70% ()

nunka

Shelter sa rozbehol ako správny horor, v ktorom všetko okolo hlavnej hrdinky je tajomné a nebezpečné, atmosféra a lakačky fungujúce, s napätím čakáte na rozlúsknutie "diagnózy" Meyersa...až do chvíle, keď séria náhod, nezmyselností, čiernej mágie prehluší napätie a na povrch vypláva scenáristický miš-maš a nelogické nezmysly. Po Shelter mám znova na dlhšiu dobu pokoj s horormi... ()

juta

Tak se nám z toho vyklubal velmi příjemný horůrek, který z počátku má malé tajemství, které postupem času kvete a rozkvete do rozměrů, které jdou jen stěží zastavit. Naštěstí závěr nekončí šťastnou idylkou, která by slušný děj rozbila na malinké kousíčky, takže putují 4 hvězdičky. ()

paascha

Schizofrenních paranoiků běhá po světě hromada,většinou jsou pěkně organizovaní v nějaké partaji nebo klubu, ale tu a tam se vymknou řádu a rozjedou se na vlastní koleji. Pak je zle. Býval by to byl pěkný horrůrek, kdyby se držel tohoto schématu, a nesnažil se pochytat všechny zajíce najednou. Taky ty vraždy byly zbytečné a na konci i trapné...škoda, škoda, začalo to pěkně ()

Fiftis

Napínavý dej od prvých minút, tajomno ako má byť, z toho filmu ide husia koža, hlavne vďaka Jonathanovi Meyersovi, ktorý zahral všetky premeny viac než dokonale. Nie je nič lepšie, ako si tento film pustiť večer. Verím, že je niečo mimo naše chápanie, neviem čo, nevyznám sa v tom, ale cítim, že to tak je. Tak po dlhšej dobe horor, ktorý stojí za to vidieť. Každopádne film má dosť dobrú tému. Spočiatku to vyzerá na rozdvojenú osobnosť, ale potom sa to rozbehne nečakaným smerom. A ten koniec - ten koniec je skutočne šialený - správny hororový koniec. Výborný thriller, nemá chybu. Herecké výkony vynikajúce, neopozeraný námet, bezchybný scenár, napínavý dej. Tak to má vo filme, ktorý si hovorí thriller byť. Odporúčam na pozretie. ()

Cappuccino

Kým sa Shelter držal v psychologickej rovine, vedel ma ako tak zaujať, no s príchodom paranormálna film skĺzol do priemernej roviny, ktorú som síce v pokoji dopozeral, ale o pár dní ani nebudem vedieť, ako sa snímka volala. ()

Allien.9

Po delší době zase parádně rozehraný thriller ve stylu "Primal Fear", jenž disponuje solidní (nevyumělkovaná J.M.), místy až hororovou (démonický J.R.M.) atmosférou. Škoda toho za vlasy přitaženého patnáctiminutového závěru, který posílá do té doby uvěřitelné, schizofrenické áčko do vod nelogických, převtělovacích béček. Aspoň, že se nekoná happy-end.;-) ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)