Kuriér Frank Martin (Jason Statham) tentoraz musí splniť úlohu, v ktorej neurčuje pravidlá, ale musí bojovať s časom a doručiť nezvyčajne krehký tovar – Valentinu (Natalya Rudakova), dcéru ukrajinského vládneho úradníka Leonida Vasilieva (Jeroen Krabbé), riaditeľa Enviromental Protection Agency pre Ukrajinu. Na ceste z Marseilles k Čiernemu moru im poskytne ochrannú ruku francúzsky inšpektor Tarconi (François Berléand) a pomáha im pri rýchlych únikoch pred ľuďmi vyslanými otcom Valentiny. Valentina situáciu Frankovi neuľahčuje, odmieta s ním spolupracovať a keď sa na scéne objaví najväčší Frankov problém – únosca Johnson (Robert Knepper), Valentína podľahne Stockholmskému syndrómu a začne k svojmu únoscovi pociťovať hlbokú náklonnosť. Dokáže Frank zvíťaziť nad neúprosným časom, zákerným Johnsonom, splniť svoju úlohu a zachrániť svet pred katastrofou? (TV JOJ)

kOCOUR

Na co je takovému filmu Cory Yuen v pozici choreografa, když tomu Megaton neumí vtisknout pořádek tak, aby z toho divák aspoň něco měl. Po půl hodině jsem se strašně těšil na nějaký akční záběr delší půl vteřiny, abych aspoň odtušil, co se to tam zhruba děje. Ještě dementnější (o dost, proboha... Besson navíc neumí napsat dobře jednu jedinou postavu, snad jen Knepperův záporák stojí za zmínku), nepřehlednější, zmatenější a "over-the-top" přetaženější než dvojka (!). Zastavte to, dokud je čas nebo to vraťte zpátky na zem. Jason bez létajících aut mi byl vždycky sympatičtější než SuperJason. ()

Jara.Cimrman.jr

Neumím zmlátit nekonečný počet protivníků a ještě si přitom příliš neumazat kvádro a to mne tyhle základy Frank Martin již dříve dvakrát učil. Po třetí vyučovací lekci jsem na tom stále stejně, ale alespoň mám před sebou nějakou tu novou výzvu. Nejprve zkusím zaparkovat audinu na jedoucím vlaku a pokud bych se netrefil, tak zkusím dýchat vzduch z pneumatik na dně jezera. Mám však drobný problém, protože při zběžné prohlídce garáže jsem tam nenašel žádné Audi A8, takže jestli má někdo nějaké nepotřebné navíc, tak mi ho přistavte před dům a já vám ho vrátím. Ať už živé nebo mrtvé. Já za to asi ani nemohu, ale mne tyhle akční kraviny celkem baví. ()

imf

Frank Martin to koupil megatunovým torpédem přímo do hlavy, takže vidí všechno rozmazaně a občas mu dokonce pár záběrů chybí. Maníci od akce natočili padesát minut bitek a Megaton se rozhodl, že použije jenom půlku. Něco zrychlil, něco vyhodil a zbytek času radši věnoval Jasonovu tokání s pihovatou ruskou modelkou, co má nohy do stropu, slámu v hlavě a ten kluk holohlavá se do ní proti všem zásadám a zákonům zamiluje. Dokonce tak, že mu to přestane kopat, běhat a pálit. Což je v případě Kurýra, který v oblasti scénáře jede opravdu jen na benzinové páry, které Bessonovi zbyly od dob Pátého elementu, zatracený průšvih. Nespraví to ani pár borců se správně narostlými končetinami (Schiltovo cameo) a pravděpodobně nejcharismatičtější záporák celé série. Tedy ne že by v tomhle ohledu bylo těžké starší modely trumfnout. Bylo by super, kdyby nechal čtyřku Besson natočit rovnou Coreyho Yuena nebo Cyrila Raffaelliho. Už od akčních scén v Hitmanovi jsem se Megatona bál a zjevně bylo proč. Až bude TATU potřebovat natočit klip, ať si ho vyhrabou. Najdou ho pravděpodobně hned vedle Franka, kurýra s příliš krátkou životností, jehož sudičky tentokrát odmítly hrát alespoň na tu úplně základní strunu spotřebitelské kvality (JEDNA slušná a především nezmrvená akční scéna by stačila...). Jason za trest do kouta. A bude tam minimálně do druhýho Cranku. :) ()

Psema

Asi jsem vytrénovaný z Batman začíná, protože na rozdíl od zbytku zdejších se v tom Megatonově bordelu bez problémů vyznám. A zbytek není nikterak přepálenější než komiksově laděná dvojka. Alespoň se tu nevyhakují bomby jeřábními háky a nejezdí se po střešních římsách. Třetí Kurýr je naopak špinavější, v rámci mezí... eh..."realističtější" a ač z toho musí někteří Frankovi fanoušci zvracet, o pořádný fous romantičtější. Ale já se bavil. A to i ve chvílích, kdy ze sebe Jason nestrhával košili, aby ji někomu omotal kolem krku a ukázal svou do posledního svalu dokonalou muskulaturu. Just one step, Frank. Come on. One more. 5/10 ()

playboxguest

Frank nám nějak stárne, jak jinak si vysvětlit, že hošan začíná ve velkém porušovat svá nedotknutelná pravidla. Jednička zůstává nepřekonána, akční scény by tady navíc byly daleko koukatelnější, kdyby střihač netrpěl záchvaty paniky. První pořádnou akci aby člověk na ovladači pomalu nahodil slow... Tak ale pořád to nejni taková bejkárna jako tohle. 50% ()

• Hudba, která hraje v autě, když si Valentina (Natalya Rudakova) bere drogu, je od Busty Rhymese, rappera zaznamenaného v době vzniku filmu v Guinnessově knize rekordů jako vůbec nejrychlejšího ze všech. (hendrich6)

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (viac)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (viac)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (viac)