V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

harycek

Kdyby to natočil Troška to by bylo "odpadů" , ale že ne , tak je to ¨"In" jinak je to úžasná kravina o ničem a zachraňuje to jen ta hudba v pozadí!!!! ()

Cubert

Poslední film na 44. Varech co jsem dával.. Hodnocení je tedy ovlivněno atmosférou Velkého sálu hotelu Thermal, Markem Ebenem a Mistrem pokladačem. Normálně by to asi bylo jen za 4. ()

djerba

Naprosto nekritickejch pět:-)!Lidi, nečekejte pořád od filmů jen hloubku a nechte se unést na vlně ROCKU těmahle kouzelnejma pirátama, protože to fakt stojí za to!!Už se těším, až půjdu znova:-). A už sháním soundtrack:-). ()

Druhácena

Mno, pár vydařených scén by se našlo (lezení na stožár), ale je to absolutně o ničem (i přes fantastické herecké obsazení). Celý film je jen snůška na efekt dělaných a zbytečně protahovaných momentek, jsou tam naprosto zbytečný a nudný dějový linie (například britský ministr Kenneth Branagh a jeho poskok), dialogy taky mizerný (kterej blbec to napsal?). Celou dobu jsem přemýšlel, k čemu tam je ten mladej blbeček, co jen blbě čumí a čeká až si zasouloží. Scéna, kdy se osazenstvo lodi rozhoduje že i přes zákaz vysílání na palubě zůstane, je k uzoufání. Našlo by se toho víc... Tři hvězdičky za hudbu, protože šedesátky jsou prostě šedesátky (i když třeba Won´t Get Fooled Again od The Who jsou 70´s) a z tý slátaniny udělaly film, který jsem si (říkám to nerad) docela užil. Jo a taky mně dostal ten závěrečný sled téměř všech mých oblíbených zahraničních hudebních alb. Alespoň že hudební vkus měli autoři na výbornou. Jinak by to bylo na reparát. ()

Dexter666

Dalo by sa povedať, že Curtis presedlal z romantickej komédie, na romantickú komédiu, pričom romantika tohto filmu sa vracia k svojmu prapôvodnému významu. Príbeh ťahajú dobrí herci, pretože samotný scenár mi príde trošku pod režisérovu úroveň. Škoda nevyužitého potenciálu temnej strany a zamerania sa skôr na "kedy už mladý zasunie" tému. Samotná komika založená na primeranom množstve nadsázky je pritom úplne v poriadku. Pre romantikov ešte doplním, že film je skôr inšpirovaný skutočnými udalosťami rokov šesťdesiatych a zďaleka to nie je hodnoverným zobrazením vtedajšej neoficiálnej "rádio-reality". ()

ElFifo

No nevím, mě to prostě zas tak zabavné nepřišlo. A tak se sám sebe ptám..kam se poděl břitký anglický humor, který byť by byl suchý jako otep slámy, dokáže chytnout při malé jiskřičce a vykouzlí Vám hřejivý úsměv na líci? Velká škoda, neboť většina figur (výstavní banda exotů) je skvěle obsazená a má rozhodně potenciál na to aby diváka pobavila. Jenom by většina frků nesměla být taaak laciná a ony figury by musely mít dostatek prostoru k tomu, aby si je člověk oblíbil, zatratil nebo se jim alespoň od srdce zasmál. ()

Lancer

Výborná komedie podkreslená výbornou hudbou. I když je tu opět muzikálová zápletka ala Mamma Mia "hledám svého otce", nikdy nám Curtis nenutí víc, jak třicetivteřinový kus nějakého toho songu. Postava Tupce je fakt výmluvná ("asi jsme se ztratili...loď je velká a já jsem na ní teprve třetí rok") a stejně tak prostřihy ze života politiků snažících se Piráty zničit (nudné vánoce u pana ministra..."vzrušení bylo pro dnes dost"). Románek s Mariane je trochu nablblý, ale čert to vem. ()

mouzi

4,5*, uz se tesim, az si to zopaknu, to finale bylo luxusni :) a ac nejsem fanousek rock'n'rollu, hudba se mi libila.. celkove dost dobre zpracovany filmecek, dekuji :) dodatek: par dni po tomto jsem zhledl Lasku nebeskou a s prekvapenim zjistil, ze jsou oba filmy od tehoz rezisera.. nevim, jak to Richard Curtis dela, ale opravdu UMI a je zjevne, ze filmy dela srdcem.. *** takze po druhem zhlednuti plny pocet, samozrejme to neni dokonaly film, ale ktery je, ze.. vyborna hudba, ktera hraje vlastne porad a vyborne charaktery, akorat mi porad vrta hlavou, co se stalo s kapitanem lodi a dalsimi ne-DJs.. :) *** dodatek: jsem si skoro jisty, ze u tohoto filmu bych snesl delsi stopaz a to je co rict ()

david666

Asi jsem čekal trošku serióznější přístup k této látce. Jako komedie film určitě obstojí ( více asi u těch, kteří přece jen upřednostňují anglický humor) i když ty vtípky byly víceméně na stejné brdo. Jako seznámení se s problematikou nelegálního vysílání (což je pro mě nepochopitelné-ve svobodné Velké Británíí?) nějak hlouběji - to určitě ne. ()

wedator

Ze začátku nářez, ale pak to začne upadat a je to nuda. Nebejt starejch rock'n'rollovejch vypalovaček, tak je to naprosto nudnej film. ()

Infalín

Já mám prostě z tohohle filmu opravdovou radost. Nic víc, nic míň. Není to žádnej velkofilm, člověku neotvírá oči, ani tělesný otvory, není milníkem filosofů. Jen nenápadně připomíná, že některý svobody tu nemáme odjakživa a že politici se pořád bojí, aby se jim voliči neutrhli z řetězu. Ať žijou šedesátý léta a rock'n'roll. Dávám 90% a zaokrouhluju. ()

theCow

Piráti na vlnách je 129 minutový snímek, u kterého opravdu neztrácíte čas. Tento film zrežíroval Richard Curtis, který má na svědomí filmy jako například Láska nebeská nebo Čtyři vraždy a jeden pohřeb. V hlavních rolích můžeme vidět herce jako Bill Nighty v roli Quentina, který má loď plnou muzikantů na starost (známý z filmů Piráti z Karibiku, Láska nebeská či Underwold), Kenneth Branagh, který ve filmu ztvárnil Sira Alistaira Dormandyho (proslavil se také filmy jako je například Harry Potter a Tajemná komnata, Mnoho povyku pro nic, Frankenstein), Philip Seymour Hoffman, jehož postava se jmenuje Hrabě (Návrat do Cold Mountain, Big Lebowski, Riskni to s Polly), Katherine Parkinson jako jediná žena na lodi, lesbička Felicity, Emma Thompson- Charlotte, dcera Quentina, do níž se zamiluje mladý hlavní hrdina Carl- Tom Sturridge (mohli jsme ho zahlédnout ve filmech jako je například Gulliverovy cesty, Jarmark marnosti nebo Božská Julie). Film se odehrává ve Velké Británii v 60. letech, kdy bylo povoleno hrát pop music jen 2 hodiny týdně. DJ se proto rozhodli, že budou vysílat rock sami. A to pirátsky z lodi, která kotví uprostřed oceánu. Tento filmový snímek rozhodně stojí za to. Celý je protkán tehdejšími velice chytlavými hity, které byly a stále jsou základem rockové muziky. Film Piráti na vlnách 100% doporučuji. ()

pierre9

Váhal som dokonca nad piatimi hviezdičkami, nakoniec zostanem len pri štyroch, ale o to silnejších. Je pravda, že po dejovej stránke nejde o žiadne veľdielo, film však ťahajú herci, ktorí sú naozaj neskutoční a scenár, ktorý pripravil nespočetné množstvo vtipných scén a hlášok. Keď som si prečítal popis k filmu, ani ma nenapadlo si ho pozrieť, ale to čo som nakoniec videl ROCKED! 4.5* ()

Insomniac

Už dávno som sa pri filme tak dobre nebavil a hlavne necítil!!! Úžasná atmosféra a pohodička, ktorá z tohto filmu vyžaruje ma fakt dostala. Skvelé dielko! Onedlho musím zopakovať!:))) ()

tiolek

60.léta, skvělý výběr hudbu a především plejáda výborných britských herců - aneb další Curtisův film, u kterého se člověk zasměje a má chuť si ten film pouštět znova a znova, protože ho jen tak neomrzí. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

02.02.2014

Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote, byl nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec měl již delší dobu problémy s drogami. Před kamerou se začal… (viac)

Herecké posily 2: Chlapi

Herecké posily 2: Chlapi

07.03.2008

My jsme vás varovali! Včera tady byla smršť ženského půvabu, dnes se budeme věnovat obsazování té ošklivější části herecké obce do rozjetých projektů. Ale nebudeme skrblit ani zajímavými novými… (viac)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (viac)