V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

kilobyte

"All day and all of the night" Fuckt dobrý humor, fuckt výborní herci a fuckt skvělý soundtrack. Prostě moc fucktů proč mít tento film rád. ()

Mianelia2050

Velmi zajímavý příběh. Líbí se mi odvaha mužů, kteří zde vystupovali. Bill Nighy jako kapitán, který celý den prolení, se zde velmi hodil. Ostatní herci úspěšný výkon, moc se mi líbil scénář jak jinak od Richarda Curtise. Výběr písní dobrý, hodí se. ()

junxi91

Natřískaná hudební komedie, u které se nebudete nudit ani vteřinku. Hlavně je to film pro všechny milovníky hudby ze šedesátých let, ke kterým se také částečně řadím. V roce 1966 chyběla posluchačům pořádná rádia, která by vysílala rockovou a popovou hudbu, kterou chtěl každý slyšet. A tak se tohoto úkolu ujaly lodě, které se plavily v mezinárodních vodách, kde na ně zákon nemohl, a věnovaly se pirátskému rádiovému vysílání. Carl má sedmnáct let a právě byl vyhozen ze střední, a proto je poslán ke svému kmotrovi Quentinovi. Ten provozuje stanici Radio Rock, která kotví v Severním moři. Posádku tvoří samé zajímavé osobnosti: diskžokejové v čele s americkým DJ "The Count" a DJ "Doctor Dave", stejně jako další zaměstnanci. Mezitím v Londýně se rozhodne ministr Sir Alistair Dormandy učinit přítrž pirátskému vysílání kvůli jejich komercialismu a také nemorálnosti. Jeho podřízený Twatt má za úkol k tomu najít vhodný právní mechanismus. Pokoušejí se odříznout příjmy pirátů tím, že zakazují britským firmám inzerovat nelicencované stanice. Quentin to vyřeší pomocí masivně populárního DJ Gavina Kavanagha, kterého přivede z důchodu na Radio Rock, a láká inzerenty na platby ze zahraničí. Gavinova popularita se však moc nelíbí DJ The Countovi. Quentin přivede na loď svou krásnou neteř Marianne a představí ji Carlovi, který se do ni zamiluje. Při shánění kondomu však Marianne svede vyžraný zmetek DJ Doctor Dave, což Carlovi zlomí srdce. Další DJ "Simple" Simon Swafford si naivně bere kundičku jménem Elenore při slavnostním ceremoniálu na palubě. Během svatební noci zjistí, že o něj nemá vůbec zájem a že bude spát s Gavinem, kvůli kterému si jej vzala. Úplně jsem chápal Simonův smutek a rozhořčení. Count vyzve Gavina ke hře na to, kdo je srab - oba vylezou na lodní rádiový stožár a pak musí oba dojít až na okraj stěžně a z něj skočit do vody. Oba při tom utrpí zranění, ale také se díky tomu usmíří. Marianne se jednoho krásného dne vrátí na loď a omluví se Carlovi za to, že píchala s tím špekem a zapíchá si s ním. Další den DJ oznámí posluchačům zprávu o novém párečku Carl - Marianne a sdílí s posluchači nadšení z toho, že Carl přišel o panictví - ten se při tom studem propadá. Carlova matka Charlotte navštíví loď a během rozhovoru se baví s Carlem o tom, kdo je jeho otcem. Carl jí předá zašifrovanou zprávu od DJ "Smootha" Boba Silvera a pomocí ní odhalí, že Bob je jeho otec! Na palubě je sice zábava, ale Dormandy pokračuje ve svém tažení proti pirátským rádiům. Twatt najde zprávu o rybářské lodi, jejíž nouzové vysílání bylo přerušeno silným signálem z Radio Rock. Twatt proto navrhuje vytvoření zákona o trestných činech námořního vysílání, čímž se pirátské rozhlasové stanice stávají nelegální. Zákon jednomyslně projde parlamentem a vstoupí v platnost 1.1.1967. Dormandy s Twattem slaví Silvestra a také konec pirátského vysílání, ale posádka pár vteřin po půlnoci prolomí ticho se slovy "Děláme si prdel" a pokračuje ve vysílání. Twatt provede razii na jedné rybářské lodi, která stojí na místě, kde kotvila Radio Rock. Ta mezitím pokračuje v plavbě a při tom jí vybuchne motor a loď se začne potápět. DJové začnou vysílat svou pozici v naději na pomoc, Twatt apeluje na Dormandyho, ale ten to odmítá. Carl zachrání na poslední chvíli svého otce Boba z kajuty a DJ Count přísahá, že bude vysílat jak dlouho to jen půjde. Konec je tedy katastrofický ve stylu Titaniku, ale posluchači mají naštěstí soucit se svými baviči a vydávají se je zachránit. Skvělý, pozitivní, vtipný film o hudbě, nezávislosti a umění žít naplno. Posádka lodi mi byla velice sympatická a lidé jako oni jsou ti, se kterými bych si rád zapařil.  () (menej) (viac)

Dovlatovka

Curtis válí. Zábava, skvělá muzika, fantastičtí herci (výkvět britských komiků + jeden přirozený a přesvědčivý Američan) a srdce, jehož láska k rock'n'rollu je cítit až do poslední řady kina. ()

jan008

Partička originálních postaviček, vás přijme na dvě hodiny mezi sebe, zahrnou vás pozitivní náladou a pustí vám prima písničky. Pro mě skvělá zábava a to je přece při sledování filmů to nejdůležitější. V porovnání s Love Actually je tu víc volné lásky, víc starých písniček, jinak atmosféra podobná. Takže přidám ještě jednu hvězdičku navíc a je z toho zatím můj top v roce 2009. ()

Tyna31

Richard Curtis se pro mě stává zárukou toho, že se mi film bude líbit. Láska nebeská to není a myslím, že některé postavy by si zasloužily více prostoru, ale jinak nemám co vytknout, já se skvěle bavila a užila si skvělou hudbu:) ()

Tamten

Lehká a velmi příjemná komedie, kde vtipy nevycházejí jen z trapnosti a tuposti postav, jak poslední dobou často bývá zvykem. ()

Lukadlo

Delší předehra, rychlejší rozjezd, působivý konec. 129 minut bylo možná trochu moc, abych to ale shrnul, tak uznávám, že se snímek vcelku povedl. Pokud na něj někdo bude chtít do kina, tak doporučuji, teda pokud vydrží, s popcornem a kolou, 129 minut na sedačce ;) ()

marusaj

Přes strašnou spoustu nedostatků musím dát nejvyšší hodnocní díky Curtisovské poetice, pohodě, emoci a citu. V Love Actually stvořil Curtis svůj Opus Magnum a srovnání se nelze ubránit. I zde je spousta postav, spousta příběhů, spousta vztahů.. a na rovinu, bohužel, není to konzistentní, není to dotažené, často skvěle rozjeté situace "vyhnijou" do ztracena. Škoda. Nicméně v tom přetlaku, který na lodi je.., v přetlaku hereckého ansámblu (nemá cenu jmenovat.. ale Bill Nighy je neuvěřitelný borec a Emma Watson (ač na plátně chvilku) je DÁMA), v přetlaku načrtnutých situací, v přetlaku muziky, která zaznívá a musí znít a musí se jí dát čas a prostor pro její vyznění, se ona nedotaženost ztrácí a mi nezbylo, než se vykašlat na veškerý ten zmatek, a užívat si kousek po kousku tuhle vytuněnou skládačku. ()

woo-hoo-hoo

Okrem edukatívnej dávky starých hitov a horšieho "britského" humoru sa divák dočká aj jedej vynikajúcej scény s platňami, farbami a oceánom, kôli ktorej sa Boat That Rocket určite oplatí pozrieť, je to príjemný film. ()

kwaicheng

Ale jo, docela to ušlo. Možná bych preferoval kratší délku než 129 minut u filmu, kterej byl vlastně víceméně složenej z menších scének, možná bych tam nemusel mít ten konec, ale holt to tam bylo a asi to bylo proto, že to tam bejt mělo. Některý scény se povedly, že se člověk i pousmál, ale že bych se u toho řezal, to ne. Za výrazný klad považuju to, že všechny postavy, který se postupně objevovali na plátně byli propracovaný takovým způsobem, že do děje opravdu dobře naskočili. No a ty songy co zazněli neměly chybu, to zas jo. Celkově si ale rozhodně nemyslím, že Piráti na vlnách jsou taková bomba, aby se tu všichni takhle rozplývali, nicméně pokud se to lidem OPRAVDU líbilo, tak jim to přeju. Koneckonců je to svého druhu pokračování Lásky nebeské a ta mě taky nějak extra nenadchla, ale líbila se mi víc než tohle. Zkrátka a dobře 3*. ()

E lan

Je to moc dobrý film, *** asi nestačí, ale přesto mě to tolik nechytlo jak jsem doufal. Na jedné straně vynikající dobová hudba, fantastický herecký výkon P. S. Hoffamana a výborné výkony i dalších. Na straně druhé občas hluchá místa a nepříliš ideálně vypointované scény. Závěr ale stojí za to... ()

bakeero

je to zvláštní; během sledování filmu jsem se asi i trochu nudil, ale po jeho shlédnutí ve mě zůstal hodně přijemnej pocit, kterej trvá... :-) ()

Zevon

Díky za připomínku té krásné doby, kterou jsem sice naplno nezažil, ostatně jak žádný tady v komunistickém ráji,že.. ale ráj nebyl ani jinde, jen ty pokusy o něj tam byly. Tady jsme zase měli díky našim osvoboditelům více sebevědomě drzé příslušníky SNB, s oporou poloviny národa - jejich donašečů a utíračů jejich propocených prdelí. Pro mne stejné kouzlo doby roku 68-70 spočívalo v poslechu rádia Luxemburg na středních vlnách, vydatně rušeného naprosto stejnými, jen jinými argumenty vybavenými vymazanci. Film je svou bezkonfliktností mírně přislazen, ale působí přirozeně pozitivně díky své ideové podmanivosti a hlavně naprosto luxusními hudebními vychytávkami, které jsou současné duchaprosté "dus dus" generaci nesrozumitelné. Před pěti lety bych dal tři hvězdy, ale fakt je toho slušného k dívání čím dále méně, téměř vůbec nic, jen samý univerzální šit o zradě, pomstě, pořád a pořád dokola. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

02.02.2014

Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote, byl nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec měl již delší dobu problémy s drogami. Před kamerou se začal… (viac)

Herecké posily 2: Chlapi

Herecké posily 2: Chlapi

07.03.2008

My jsme vás varovali! Včera tady byla smršť ženského půvabu, dnes se budeme věnovat obsazování té ošklivější části herecké obce do rozjetých projektů. Ale nebudeme skrblit ani zajímavými novými… (viac)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (viac)