Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

Ace.A.T.L.

Tak ani dvojka se neminula očekávání. To úžasný kouzlo, co bylo v jedničce, se tady dál a víc stupňuje. Dobrodružství začíná a člověk se jen těší na víc....víc....víc a ono přesně tolik přichází. Lesní čáryfuk je správnej magor a objevení jednoho z devítky jsem opravdu nečekal. Natož objevení se JEHO s velkým S. Co se týká Šmaka, tak opravdu luxusní ještěrka :) Opět s naprostým obdivem, napnutým dechem, mrazem po zádech, nadšením a štěstím, jsem sledoval od začátku do konce :) Za mě neotřesitelných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Kozlowski8

Cesta Bilba Pytlíka a jeho trpasličích přátel k Osamělé hoře pokračuje a je stále plná nebezpečí a nástrah, kterým musejí čelit... Dvojka, natočena kompletně stejným štábem jako díl první, pokračuje i ve zcela shodném duchu vyprávění. Určitý posun je však patrný. Znatelně přibylo soubojů a akčních scén, na druhou stranu v jedničce bylo více milých dialogů a více přirozenosti. Hodnotím zcela shodně i s výtkou příliš dlouhé stopáže. 75%. ()

Hvězdář

Přestože se film maximálně okatě odkazuje na Tolkiena, jeho svět a tuto knihu, tak film s tím má společné jen velmi málo, nepřesnosti děje ani tak nevadí, ale problém je v smyslu, pojetí, charakteristice toho díla. Kniha Hobit je pohádka pro děti (ale stejěn tak i dospělé), který je o dobru, o hodnotách, odráží se v ní i cosi z Tolkienovy víry a má nás především motivovat k něčemu lepšímu. Zato film Hobit je akčňák plný masakrů bez krve, podprahově glorifikuje zlo, je plytký jako talíř z Ikeje a především má za cíl nás motivovat k utracení co nejvíce pěněz, což nelze přehlédnout. To platí obecně pro všechny díly. ()

punco

Presne takto si predstavujem fantasy so všetkým čo k tomu patrí, obrie pavúky trpaslíci, drak, nádherné scenérie a miesta. Po nudnejšej jednotke prišla oveľa akčnejšia a zábavnejšia dvojka, ktorej 3 hodky ušli ako voda, a pre mňa sa stala najlepšou časťou celej hexalógie okolo Stredozeme. ()

EddieIron

Pan Tolkien by asi koukal, co mu z toho udělali...Pořád je to velkolepé, vlastně ještě velkolepější, ale to je asi právě ten problém. Z celého toho spektáklu tak vlastně kromě exkluzívního draka v paměti zůstane asi jenom to, že trpaslíci jsou skutečně chamtivá a nevděčná cháska. ()

Rust_Francis

Já teda velký fanda těhle smyšlených zemí s početným a různorodým obyvatelstvem nejsem, ale popravdě sedl sem si z toho na prdel. Nečekal jsem nic, spíš jsem tomu dával pár minut, ale vydržel jsem sedět jak přibitý až do konce. Z počátku mě lezly na nervy až moc okatě počítačově udělaní skřeti a jiné věci, to však s časem vyšumělo. Trpaslíci jsou prostě týpci, kteří by z fleku mohli nastoupit proti americkému družstvu v NFL lize. Pro mě osobně nej scéna s létícím sudem. Evangeline Lilly to neskutečně sluší i s elfíma ušima a Orlando Bloom v jeho jediné roli, kde mě upřímně až tolik neštve. Ian McKellen odvádí standartní výkon a celkově to tak nějak pěkně sviští. A drak? Charizmatický plaz co chrlí oheň. Pěkná práce pane Jacksone, jen se bojím, že nic pořádného krom Hobitů už nenatočíte. ()

Kriklan49

Tři hvězdy snad jen proto, že dvě už se mi zdají málo. Ale dobrý film to rozhodně není. Celou dobu lavíruje mezi dvěma pozicemi - mezi zdlouhavými a nezáživnými scénami, které střídá bláznivá akce jako z kresleňáku. Celkově ve mně převládá pocit prázdnoty a mírného zklamání. Jednou jsem to přečkal, znovu už to vidět nepotřebuju. ()

Slaviator

A každýmu z nich jsem tady před tim zelenym plátnem říkal: nezaprodávej se, nezaprodávej se, nebo se z toho zblázníš, ale je to marný, je to marný, je to marný... ()

Misha.d

Pro dvojku Hobita platí to samé, co jsem psal o jedničce. Skvělé ztvárnění postav, úžasné exteriéry elfské lesní říše, ponurého Dol Gulduru, odporného vlhkého jezerníh města a nádherného Ereboru plného zlata, umocněného dokonalým drakem Šmakem. Příběh dvojky plyne tentokrát rychleji a poutavěji už kvůli úžasným akčním scénám a vizuálním efektům. Opět dávám za pět a dal bych i víc, kdyby to šlo. ()

kolly13

Nadšení, zábava. Lepší než jednička, jen mě pořád štve, že čaroděj pořádně nic neukáže (což už je slabost knihy). ()

J.Bakhita

Po tomhle díle jsem trochu pookřála. Je zde vidět velký posun na rozdíl od prvního dílu. Ale proč ty přidané postavy? Co uděláme...máme tu tolik postav, že jsme sotva schopni jim věnovat pozornost...tak bychom tak ještě...ano, přidáme další postavy! Tauriel byla příjemnou změnou, ale Legolas mi do filmu už prostě nesedí. A proč ta podivná linie s bílým skřetem a Radagastem? Jinak film obsahuje dobré scény jako cesta po řece v sudech, hledání dveří do hory, rozprava s drakem či samotné Jezerní město. Nejsou to úplné čtyři hvězdy, ale dávat to do tří, by byla urážka. ()

Masai

Tady už s tou hvězdičkou nahoru nepůjdu i přesto, že to nejlepší na celém filmu je osazenstvo Sherlocka :o) Martin Freeman je pořád stejně úžasný a Benedict jako drak je prostě nepopsatelný!! Bilbova schopnost ukecávání je obdivuhodná i zábavná a scény Bilba s drakem jsou pro mě jednoznačně tím nejlepším z celého filmu. Český dabing není vůbec špatný, ale poslechněte si draka v originále. To jsou doslova vibrace. A když člověk zkoukne i to jak se to přímo natáčelo tak je to prostě mazec! Jinak je ale asi přirozené, že čím více toho putování a soubojů člověk shlédne, tím více si bude říkat jak je to pořád dokola to samé. Jízda na sudech je možná svým způsobem zábavná, ale ........ nevím je to až moc. Na Legolasovi je zub času poznat mnohem víc než třeba na Gandalfovi i když se maskéři činili co to šlo. Taky jeho souboje aby nebyly pořád úplně stejné, jsou čím dál tím víc drsnější a akčnější až to kolikrát už prostě je za hranicí přijatelného. Jak jsem psala u prvního dílu, kdyby byl Hobit natočen jako první asi bych to hodnotila jinak, ale i tak si myslím, že Pán prstenů by jako druhý obstál lépe než Hobit. Zaprvé hlavní hrdinové jsou mi mnohem sympatičtější. Co se týče Bilba a Froda tam to vidím nerozhodně. Oba jsou úžasní, ale zdejší hlavní bojovník Thorin mi vyloženě nesedí a s Aragornem se vůbec nedá srovnat. Ale největší rozdíl vidím v důvodu celého toho putování obou partiček. Zatímco v Pánovi prstenu šlo čistě o boj dobra se zlem a o záchranu celého světa tady si jdou trpaslíci vlastně jen pro svůj "hrnec zlata". ()

Tempest

Pokračování Hobita se mně líbilo víc než první díl. Cesta plná nebezpečí přivádí celou společnost až k cíli jejich cesty, k Osamělé hoře a Ereboru. Příběh je fajn, některé změny proti knize jako je např. elfka Tauriel nejsou na závadu, spíše naopak. Nechyběla sice zase jedna dost za vlasy přitažená scéna, plavba v sudech po řece s rozzuřenými skřety v patách, ale dopadlo to lépe než jízda v dolech v prvním dílu. Triková stránka filmu je vynikající, těžko něco vyjmenovat, ale Medděd a pavouci byli skvělí. Díla pana Tolkiena mám rád a Jackson je dokáže skvěle přenést na filmové plátno. Je to prostě skvělý příběh natočený skvělým režisérem. ()

Lukys

Více dobrodružný, akčnější a obsahově zajímavější druhý díl hobití trilogie bych zařadil na první místo. Fajn...příběh se rychle vyvíjí kupředu a navazuje na to kde jsme skončili. Jsme rádi, že ze začátku vidíme už odhodlaného Bilba na rozdíl od "ustrašené bačkory" a dokáže řešit problémy za trpaslíky a stále je tahat z bryndy. Na tomto pokračování v cestě je toho více záživného než minule...pavouci, útěk před elfy, skřeti a finální setkání s drakem ze, kterého jsem měl v kině zatím nejlepší filmový zážitek vůbec. Celý děj je tedy svižnější a nezdá se tak "nudně" zdlouuuuuhavý. Co se týče efektů...tak s překrásnou krajinou Nového Zélandu z prvního dílu se můžete rozloučit. Skoro všechno pozadí, tak necelých 90 % filmu je počítačově vytvořeno, protože něco takového na Zélandě fakt nenajdete. Herci jsou znovu výborní, mnohé také ádi uidí známého Legolase, ale nejvíce chválím výkon Dr. Strange...ehm, pardon...Sherlocka...teda...Benedicta Cumberbatche! Za dokonalé propůjčení hlasu a tělové mimiky draku Šmakovy. Hudba je zde dobrá a hezky se poslouchá, ale bohužel už není tak velkou součástí filmu jako v Neočekávané cestě. Místy je jí hodně a místy ji skoro nevnímám. Škoda. Mnohem lepší než první díl...lepší příběh, akce, čllověk se tolik nenudí a finále je lepší než minule a je nejlepší částí filmu. Jen ta hudba trochu pokulhává, no? Hodnocení: 8,3/10 ()

RyonMathrin

Ano, jasně, že nemůžete slepě kopírovat knižní předlohu a sem tam drobná změna je ku prospěchu. Tauriel je hezká a celkem do děje zapadá, milostný vztah mezi elfkou a trpaslíkem je nečekaný, ale v zásadě neruší. Ale uměle vymyšlený super mega skřet Azog je stále velkou skvrnou na celkovém dojmu. A opět zbytečné akční scény (zejména Legolas likvidující skřety na řece - to bylo jako špatná groteska). A co dělají skřeti v Jezerním městě? A co roztavení zlata v trpasličích pecích? A zdlouhavé utíkání před chňapajícím drakem? Naprosto zbytečné a kazící dojem. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)