Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

Indiana

Není to čistejch pět a když jsem odcházel z kina, tak jsem si říkal, že jsem možná i trochu zklamanej, ale den po premiéře si stejně říkám, že bych na to klidně šel znovu a scény, co sem si myslel, že mě nudily, mam chuť vidět znovu. Trochu mě sem tam iritovaly ty CGI triky a honička v sudech na řece mi taky nepřišla nějak extra dechberoucí, stejně jako většina ostatních scén, protože stejně víte, že se těm trpaslíkům nic nestane (jedno se ale Jacksonovi nedá upřít a to že si umí zahrávat s mym strachem z výšek), ale jinak je ten film pastva pro oči, trpaslící jsou sympaťáci, vedlejší postavy maj taky co nabídnout (především Evangeline Lilly, ta byla opravdu pěkná). 9/10 ()

hippyman

no jo no, od knihy dále, nebo budeš pykat stále... ale ono je to vlastně jedno. vždyť ne každý film podle literární předlohy se ji křečovitě drží. a popustit občas uzdu vlastní fantazii a zákonům fyziky (byť na úkor vody v sudech, omg!) zas až tak neva... není o tom koneckonců fantasy? půlčík opět pobavil - a to je to hlavní. 90% haleluja trilogii jackson - shore - tolkien! ()

salahadin

Co scéna, to deja vu. Už jsem podobné scény někde viděl. Ano! V Pánovi prstenů. Jackson je použil znovu a to mě mate. Všimněte si, že kostra filmu a mnohhých scén je stejná jako v LOTRovi. Po vstoupení trpaslíků do hory bezbřehá nuda, navrhuji akční scény trpaslíků s drakem na nejnudnější a nejzbytečnější, jaké se v Tolkienových filmech objevily. Jsem si zcela jist, že kdyby Jacksonovu trilogii shlédl Tolkien, nenajde slova zklamání.//// Znáte tuhle písničku pro děti? "V Temným hvozdu / na jehličí / koná se akce / trpasličí / žádná lehká věc to není / Thorin už je zcela švorc a tak se činí. Malou má tlupu / malinkatou / co hledá hotel / pod ňákou horou / štěstíčko přejou dva elfi milí / jen Šmakovi se na zlatě hodně líbí..." A Jackson stále v Hůrce propaguje veganskou stravu, Je div, pokud nežere nic jiného, že se dožil příchodu Froda. A románek elfky s trpajzlíkem? To mi připomíná scénu, kdy se sousedovic jezevčík snažil obšťastnit fenu od vlčáka. Taky mu to nešlo. Ale co, jak zní refrén výše uvedené písničky jistě znáte: "Protože láska, láska, láska v každém srdci klíčí, protože láskou k elfce hoří i to srdce trpasličí / a kdo se v téhle věci jen tak blbě tváří / ten ať se dívá, jak se mezidruhová interakce daří...la lá la lálá lala lalá..........." A Šmak? Šmakoval převelice! EDIT: Poznámka k EE: Dostalo se mi roztomilých grimas Bilba, Thráina a postupné prezentace trpaslíků u Medděda! ()

Pilda17

Hobit Šmakova dračí poušť jde ve stopách jedničky, akorát přituhuje a temnota je znát ve více záběrů. Já se bavil a jako fanoušek této série nejsem zklamaný, akční stránka dobrá, celkově vše potěšilo a na trpaslíky se pořád kouká dobře. Škoda jen toho, že se ubralo na humoru, protože u těch trpaslíků je to typické a divák by se měl odreagovat nad nějakou trpasličí hláškou jako v jedničce. Závěr byl dobrý, bohužel až moc otevřený a useknout to téměř v nejlepším vůbec nepotěšilo. Teď mám jako rok čekat na další díl? Kdybych mohl, tak se do něj pustím hned, bohužel roční čekání bude dlouhé .. 8/10 = 88% ()

Rosaviva

Předem upozorňuji, že můj komentář v podstatě obsahuje veškerý děj filmu a značné spoilery. Pokud jste ho neviděli, tak dál nečtěte (a ano, uvědomuju si, že spousta toho, co vytýkám je chyba předlohy, ale tu jsem nečetla, takže nevím co v knize bylo a co je jen vymyšlená výplň, takže to smáznu najednou). Na konci prvního dílu se trpaslíci nechali odnést gigantickými ptáky, aby unikli před skřety. Ptáci je odnesli na kilometry daleko (i když trpaslíci se zřejmě rádi projdou, protože se nenechali donést až k cíli) a tam je vysadili. Druhý díl začínal zbytečným flashbackem, kde jsme si připomněli (asi už po sté), že na to, aby jejich plán fungoval, potřebují zloděje. Pak se vrátíme zpátky do přítomnosti, kde si asi trpaslíci dali několika týdenní šlofík na stejném místě, protože jinak nechápu, jak by je skřeti mohli tak rychle vypátrat a dohnat. A protože utíkání před skřety není málo, objeví se ještě nějaký divný velký medvěd, který se je snaží sežrat a tak trpaslíci utečou a nenapadne je nic lepšího, než se schovat v příbytku onoho medvěda. Proč je ten medvěd chtěl sežrat, když jim nakonec pomohl (mohl to snad udělat rovnou, ne?) je mi záhadou. Každopádně našim hrdinům půjčí poníky a jde se zpět na cestu - do divokého a nebezpečného temného hvozdu. Tam se Gandalf rozhodne, že je opustí a zmizí jen s radou, že se mají držet cesty. Vcelku jednoduchý úkol (jako ta cesta byla, na rozdíl od zbytku lesa, vydlážděná, jak těžký může být ji neztratit?) se však ukázal jako příliš složitý a kvůli tomu se nám následně dostalo naprosto nejnechutnější scény v historii filmu. Naštěstí pak ale na záchranu přiběhnul Legolas a trpaslíky osvobodil, jen aby je pak šoupnul do vězení. Král trpaslíků však dostal nabídku, že je elfové osvobodí, když jim vrátí nějaký kámen, takže to logicky odmítli a radši doufali, že je zachrání Bilbo (fakt nevím co by dělali, kdyby ten prsten nenašel). No světe div se, ono se mu to podaří, strčí je do sudů a vyrazí se na krkolomnou cestu skrz řeku. Elfové mají asi nějaké odolné sudy, protože se nerozbijí, ani když několikrát slítnout z prudkého srázu, Bilbo je dokonce takový kaskadér, že si tu řeku sjíždí jen tak. A do toho tam ještě přiběhnou skřeti, kteří se je snaží rozstřílet. Sudy však stále drží! Naštěstí jim na záchranu opět přiběhne Legolas, kterému nedělá nejmenší potíž skákat po hlavách trpaslíků, kteří sjíždí divokou řeku a dokonce u toho ještě stíhá bojovat a následně si ještě zaskejtuje na skřetovi. Pak se trpaslíci konečně ztratí a vyplaví je to u nějakého jezera. A v tu chvíli jsem zjistila, že už uběhla čtvrtina filmu a děj se naprosto, ale naprosto nikam neposunul. No, ale naštěstí trpaslíci narazí na nějakýho chlápka (a asi chci moc, když bych ráda někoho, kdo vypadá alespoň trošku odlišně od ostatních. Tenhle pro změnu vypadal jako Orlando Bloom), který je převeze do nějakého města a záchodem je propašuje k sobě do baráku. No a pak se konečně (po skoro dvou hodinách) dostaneme k cíli - k hoře, kde trpaslíci nějakým zázrakem vydedukují, že divný kus skály, kde není vůbec nic vidět, jsou dveře a osvítí je světlo, které jim ukáže cestu dovnitř (na té skále byl doslova jeden jediný dostatečně velký otvor, strčit tam klíč by snad mohlo napadnout každého). Trpaslíci následně vyšlou jediného člena výpravy, který nenosí boty, aby šel dolů a neprobudil draka, zatímco oni počkají nahoře. Což se Bilbovi ovšem nepodaří a draka pochopitelně probudí. Jediné štěstí je, že si záporáci rádi povídají předtím než jdou do akce. Jeden by řekl, že už by se mohli poučit, nejdřív zabíjet a mluvit až pak, když to obrátí, hrdinům se vždycky podaří nějak uniknout. A to byl i tento případ, trpaslíci nakonec přispěchali na pomoc a společnými silami se snažili draka zlikvidovat (co si od toho slibovali to netuším), místo toho ho jen naštvali a vypustili do světa. No a abych to nějak shrnula, po druhém dílu a dalších skoro třech hodinách se děj nikam neposunul, druhý díl byl ještě o chlup nezáživnější, ale alespoň tam nebyli žádné písně. Tohle už je pro mě na hraně dvou hvězdiček...ještě si to promyslím. 3* () (menej) (viac)

666teen

Celkem to nemám rád. Když mě někdo tahá za nohu a kouká, co snesu. Ovšem pan Jackson, mě tahá za fusekli s takovou grácií, že jeho vyprávěnka na motivy z Hobita, je věru neodolatelná. Vytknout by se tomu spektáklu dalo leccos. Nemá cenu se v tom nimrat, to už tu předvedli jiní. Já to mám v očekávání věcí příštích (bitva pěti armád) zase za plnej počet. Jen doufám, že se nedočkám potomka mezidruhového křížení. Fousatou elfku s fixací na bojovou sekeru bych už asi nerozdejchal. ()

Cappuccino

Vcelku riadny nářez, aj keď to už v žiadnom prípade nie je Pán Prsteňov. Nie, Hobbit je totiž poňatý odlišnejším spôsobom. To však ale v žiadnom prípade neznamená, že sa jedná o klesajúcu kvalitu a že snímku nenaparím jednoznačných päť hviezd. Príbeh sa neustále niekam posúva, ani na sekundu nenechá diváka pocítiť nudu, jednoducho, Peter Jackson to poriadne roztočil. Vyzdvihol by som predovšetkým prvú a strednu časť snímku, ktorá je naozaj fantastická. Akcia, temná atmosféra, mimoriadne pôsobivo odpudivý vizuál orkských bojovníkov, veľký priestor pre Legolasa a jeho akrobatické kúsky, krásna Tauriel ala Evangeline Lilly, ktorá do party elfov zapadla najlepšie ako sa len dalo. Z jazerného mesta cítite jeho úpadok a chlad, prenikajúci do morku kostí. V podstate jediný výtku by som mal k predvídateľností a vykalkulovanosti niektorých scén, predovšetkým k záveru s ó veľkým Smaugom, ale to dokážem lavou zadnou prekúsnuť. Zároveň chápem ľudí, ktorým Hobbit nesadol, ale hodnotiť dvoma či jednou hviezdou alebo dokonca odpadom ako nejakú béčkovú, nízkoropočtovú, primitívnu kravinu z telky, ktorý fakt za nič nestojí? Zamyslite sa troška. Nerád by som bral niekomu jeho názor, ale prosím vás, trocha súdnosti. Na erudovaných, tvrdých a neúprosných kritikov sa bežte hrať niekam inam. ()

S.Quentin QUALE

No pardon, ne, hovno pardon, nebudu se omlouvat! To, co jsem teď absolvoval, mě vyvedlo z míry, a budu nadávat. Nebudu se pozastavovat nad zručností Petera Jacksona, to je v naprostém pořádku po technické stránce, ale odplivnu si na něj z jiné stránky. Od samého začátku jsem se divil, proč je nutné roztahovat dokonalý příběh sira Tolkiena na tři bezmála tříhodinové díly. V komentáři k prvnímu dílu, který jsem mimochodem hodnotil výborně, jsem psal, že i přes přepálenou stopáž se nedokáže věrně držet předlohy. Zde? What the fuckin fuck was that? Já jsem nevěřil vlastním očím, jak přeběhnuté a minimalizované jsou některé pasáže Cesty, což by ještě nebylo to nejhorší, kdyby na jejich úkor nebyl prostor vyplněn totálním nudným bullshitem z hlavy Petera Jacksona. Nebudu tady uvádět detaily, musel bych se vztéct, za to mně to nestojí. A nemyslím tím vyumělkovaná pojítka mezi Hobitem a LOTRem, kdyby zůstalo jen u nich, neřekl bych ani půl slova. Zato natvrdo konstatuju, že ten zbytek je hóóódně podělaná interpretace Hobita Peterem Jacksonem, kterou hodil kyšáka na poklad, jímž tohle dílo J.R.R.T bezesporu je. Tím chci poradit všem, kdo tuhle pohádku nečetli, aby to udělali, budete se divit. Ve výsledku se ukazuje jeden podstatný fakt, který celé dílo Tolkiena, speciálně pak Hobita, výrazně poškozuje. Je tím dřívější (výborné) zfilmování Pána prstenů, protože tím, co jsem právě viděl, se obě spolu související díla staví na hlavu. Přesně tím mírným, lehkým a krásným stylem, jakým byl zfilmovaný LORT, měla být zfilmovaná pohádka jménem Hobit, a podobným stylem, rozhodně tedy ne stejným, ale řekněme s drsnějšími prvky a pochmurnější atmosférou, o který se teď nedobře pokusil Peter Jackson v druhém díle Hobita, měl být potom natočený Pán prstenů, který ve svém příběhu tu velkou dávku zoufalství tamního světa má. Takhle je to bohužel fail s pozlátkem, za který dávám se slzou v oku prachbídných 60%. Prostě Peťo, filmařsky seš génius, ale u mě siru Tolkienovi nesaháš ani po koule, a tím, že sis dovolil o tom pochybovat, by jsi si zasloužil do těch koulí nakopat. Jednoznačně zklamání roku. (2D s titulky) ()

Chlupis

Pryč je nostalgie a rozverná hravost prvního dílu, Jackson tentokrát servíruje pro někoho možná neúměrně dlouhou, střihově ovšem precizně rozvrženou politickou road movie o sérii špatných rozhodnutí, které vyústí v jeden zlověstný cliffhanger. K postavám tentokrát i přes monstrózní stopáž nevede tak jednoduchá a emocionální cesta, Bilbo vyprávění ovlivňuje téměř z povzdálí a akce se z "LOTRovské" epiky přelévá do moderní, strhující kinetické podívané, které mistrně velí Andy Serkis jako 2nd Unit Director. Působivý je i Jacksonův úchvatný smysl pro měřítko, který několik desítek minut dlouhou scénu s brilantním Cumberbatchovým Smaugem staví na naprosté kinematografické výsluní. Jediné ale; přestože se veškerým užitím moderních technik jistě jedná o revoluční dílo, nemohu se stále ubránit dojmu, že analogový přístup by Hobitovi přeci jen slušel ještě o něco víc. ()

-OverLord-

Opět naprosto fantastická a velkolepá výprava do Středozemě a dovolím si tvrdit, že o chlup lepší než první díl. Na druhou stranu je tu ale čím dál tím víc znát ten propastnej rozdíl mezi Hobitem a Pánem prstenů, a to hlavně co se digitálních efektů týče, protože je jich použito fakt dost - převlečení a namaskovaní skřeti a množství kulis kdysi neměli chybu. Ale to už je pár let. ()

Foox

O žďibec lepší než první díl. Nic víc asi není potřeba říkat k téhle vizuálně pěkné, ovšem prázdné dvojce. Prosím o sestříhání celé trilogie do jednoho filmu, díky. ()

Ruut

Snad smíření, snad odpuštění.. vše zahladil čas. Aneb velmi svižný dobrodružný film, který zbytečně kazí jen to šílené množství trikových záběrů, bez nichž to tak dobře fungovalo většinu Prstenové trilogie. ()

misterz

Nikomu neberiem jeho negatívny postoj. A možno aj skoro všetky výčitky k filmu sa zakladajú na pravde a sú opodstatnené. Napíšem len jedno. Nemôžem si pomôcť, mne sa to páčilo a ujovi Jacksonovi som to zožral aj s navijakom a neriešil som, či to je podľa predlohy alebo nie. Proste išiel som do kina s tým, že sa pobavím a zábavu som aj dostal. Film trvá skoro tri hodiny a ani som si neuvedomil ako rýchlo prešli. To mi úplne stačí a to aj bolo cieľom. Nepoznám veľa rovnako dlhých filmov, čo by dokázali celý čas udržať moju pozornosť a bavili ma až do konca. Kto chce originálne verného Tolkiena, nech si prečíta knižky. Jediné, čo mi trocha vadilo bola hudba, inak maximálna spokojnosť a už sa neviem dočkať trojky. ()

Allien.9

Nečekala bych, že to v souvislosti se Středozemí někdy řeknu, ale tohle bylo strašné. (Prozatím) citelně nejslabší výprava do Středozemě a nic na tom nezmění ani drak Šmak s orgasmickým hlasem Benedicta Cumberbatche. "Šmakova dračí poušť" je ukrutně rozvleklá (mám pocit, že jsem v kině strávila půl dne), přehnaně digitální (kde jsou reální LOTRovští skřeti?), nesmyslně temná a až příliš se odklání od knihy. Smyšlená Tauriel tak, spolu s dalšími obyvateli Temného hvozdu, patří mezi nejsvětlejší momenty filmu, což je přinejmenším hodné zamyšlení... Jak napsal ve svém komentáři Rob Roy: "Kouzlo je pryč. Poprvé." 2,5* a chuť Jacksona zabít. Pomalu. ()

Mi Nü-Chai

Symbolicky mnohem výtěžnější než díl první, ale v mnoha směrech stejně příšerné. Klíčová slova jsou přehrávání, kýč a klopýtavá doslovnost, kvůli které pak působí většina postav retardovaně. Včetně nebohého Šmaka, jemuž se během spaní v hromadě zlata zřejmě vyvinula slušná porucha pozornosti. Skřeti jsou již definitivně transformováni v zombie. Nová postava Tauriel jakož i náznak romance mezi ní a Kilim by mi vlastně vůbec nevadily, kdyby to nebylo jenom zopakování Samova okouzlení Galadriel, doplněné o jednu postavu navíc. Tauriel je naneštěstí taky retardovaná, Kili taktéž, škoda, že to nakonec zřejmě dohromady nedají, mohli by si rozumět. Retardovaný není snad jenom Thranduil (aka Jareth) a navíc jako asi jediný elf vypadá vážně dobře. Škoda, že si to s Thorinem nerozdali, bylo by to osvěžující. Co se týče estetiky, v Hobitovi je velmi podivná visuální směs stylů - chvílemi tam probleskuje Labyrinth, Esgaroth působí zvláštně rusky, síně Ereboru jsou obšlehnutý Dwemer design z Elder Scrolls. Dlužno ovšem podotknout, že Hobit je sice stejně jako Pán prstenů výtvarně nepříliš vynalézavý, ale vzhledem ke svému nižšímu stáří je jeho CGI stále koukatelné. Pána prstenů jsem viděla před pár měsíci a za těch skoro dvacet let sešel velice velmi. Btw. Sauronovo oko aka planoucí vagína je fascinující zjev. ()

HAL

Obyčejný pohádkový blockbuster. Což by nebylo špatné, nebýt nezbytného srovnávání s jedním z největších milníků kinematografie. A to zrůdně bolí. 7/10 ()

liskam

Tolkien je můj oblíbenec. A já jsem se u Hobita celých 161 minut náramně bavil. Nemohu tedy dát méně než plný počet sluncí a 90% ()

mzss1

|70%| Shlédnuto v kině ve 3D s českým dabingem. Nejdříve se chci trochu vyjádřit k verzi, kterou jsem v kině viděl. 3D nebylo nic moc, pár efektů zde bylo, moc jich nebylo, takže celkem zbytečné. Dabing - proti tomu jsem nic neměl, dobré to bylo. No a nyní k filmu. Co se týče předchozího, prvního filmu Hobit: Neočekávaní cesta, tak ten mi sedl o něco lépe. Dal jsem mu sice také 4*, ale napálil jsem tomu 80%. Tam zde bylo vše takové trochu zdlouhavé, ale bylo to takové otevřené, střídání lokací, scén atd. Zato tento druhý díl je takový uzavřený. Je zde sice větší spád, má to rozdělené dobrodružené a i akční sekvence, které jsou teda dlouhé, hezky natočené, ale už zde toho dost chybí. Je třeba zmínit, že trilogii Pána prstenů hltám o dost víc - to je má srdcovka, která mě nikdy neomrzí. Tato série o Hobitovi se od Pána prstenů dost liší. Sice nemá cenu abych to nějak srovnával, ale toto je prostě komicky a i docela dětsky pojato. Hrdinové zde nevypadají tak silně, aby přemohly zlo. Navíc jsem byl udivený jak vše zvládali, zejména konec tomu nasadil korunu, kdy v pohodě zdrhaly před ošklivým dráčkem. Nechci být ironický, ani to nějak zesměšnovat, alr to už bylo moc. 1/2 filmu je naprosto geniální, ubírá se skvělým směrem, druhá půlka je slabší a finále už nepochopitelně přehnané a neefektivní, kde všechno lítá, bouchá a nikomu se nic nestane. Takže kdyby se zbytek filmu držel v duchu 1/2 tak by to bylo dost lepší jak první díl a zvažoval bych plný počet. Ke kritice je i fakt, že zde už chybí emoce a nějaké větší pouto k postavám. Jinač nyní se vrhnu ke kladům at to nevypadá, že jsem silně nespokojen. Dal jsem přeci ty slabší 4* tak mě to přece muselo nějak bavit. Dobrodružné scény byly skvělé a ještě o něco lepší jak v jedničce. Nápady zde také byly, nejvíc se mi líbial scéna trpaslíků na sudech na řece, kde bylo množství dost vydařených nápadů, zejména zneškodnování skřetů. Scéna v temném lese, kde byly pavouci - také perfektní scéna. Spád jak už jsem zminoval to mělo ohromný, že jsem si myslel, že to trvalo snad slabou hodnku a půl. HUdba samozřejmě vydařená jako vždy, ikdyž mi zde chyběl základní hudební motiv z jedničky, ale nevadí. Režie, kamera, spracování a všechny tvorové, příroda - to bylo opět geniální, s tím problém vůbec teda nemám. Herecké obsazení je na tom dobře. Herec Gandalfa zde měl o trochu menší prostor než v jedničce, ale zabavil. Martin Freeman jako Bilbo mě zde bavil samozřejmě nejvíc. Richard Armitage jako Thorin Pavéza mě už moc teda nebavil. Myslím tím jakou měl postavu. Takovej sobec a ke konci mě fascinoval jeho charakter - víc prozrazovat nechci. Luke Evans mě zde totálně chytnul, neměl zde až tolik prostoru, tak doufám, že v dalším díle se předvede. Orlando Bloom mě zde potěšil, takže problém nemám. Ostatní herci v pořádku. Takže Šmakova dračí poušt měla rozhodně více akce, různých napínavých scén atd, ale příběh a to vše ostatní už bylo o dost slabší. Ale furt to má vysokou úroven, takže jsem se bavil a i přes ty nelogičnosti dávám tu čzvrtou hvězdu. Třeba finále s drakem bylo perfektně udělané, ale nebavilo mě to, necítil jsem žádné napětí, postavy v mých očích vůbec nedostaly zabrat a úplný konec divně useklý. Nic výrazného se v ději nepohnulo, jednička byla taková seznamovací, sice menší tempo, ale bylo to takové rozdělné po všech stránek. Zde to bylo takové jednotvárné. Vtipné momenty zde ale byly, takže po této stránce jsem spokojen. Nevím co k tomu mám více dodávat. Možná to v některých pasážích co jsem psal působilo hodně negativně, ale zápory zde bohužel byly, ale přesto přeze všechno je to nadprůměr, takže zábava to byla. Avšak trhák to nebyl. Prostě postavy už ani v jedničce nebyly moc zapamatovatelné, ani žádné scény mě tak neuchvátily, sice v předchozím díle se to ještě trilogii Pána prstenů docela podobalo, zde už vůbec ne. Ale nevadí, jsem zvědav na třetí díl. () (menej) (viac)

InJo

Naštěstí to není horší než "jednička". A ani stejné. Většina filmu je poměrně zábavná, najdou se i vysloveně skvělé momenty (pavouci, útěk v sudech), bohužel občas je to opět trochu nuda a poslední cca půlhodina mi připadala nekonečná (přestože je plná akce a triků). A emoce tu nejsou v podstatě žádné... Největší hvězdou je určitě Legolas, který likviduje skřety takovým způsobem, že z toho chvílemi přechází zrak (v jedné scéně jich sám zabije asi tak 50 a dělá přitom naprosto úžasné kousky). Konec je jen jeden velký cliffhanger, ale pokud se bude historie opakovat a Jackson opět uzavře trilogii tak monstrózně jako v Návratu krále, tak se na poslední díl těším už teď. Ale ve srovnání s PÁNEM PRSTENŮ je to uvnitř pořád strašně prázdné... Každopádně už se docela těším, až bude mít Jackson celého HOBITA z krku. Snad pak zase natočí něco, co nebude tak obludně natahované a z čeho nebude tolik cítit snaha vydělat co nejvíc dolarů na oblíbené značce. 70 % ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)