Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

islanzadi

Budu upřímná, první díl Hobita se mi nelíbil, ačkoliv jsem velký fanoušek Středozemě. Druhý díl byl lepší. Mě tedy hlavně zaujal drak - s ním si opravdu vyhráli. Některé části mi ale neseděly, zdály se mi zbytečně dlouhé. Snad budebten poslední díl lepší, jak oba předchozí. ()

Spike23

Po zhlédnutí prvního dílu jsem si řekl, že se jednalo pouze o takový tříhodinový trailer na to, co příjde za rok. Po zhlédnutí druhého dílu uznávám, že byla velká chyba jedničku nazývat trailerem. Nechápu, jak je něco takového ještě možné, ale tady se toho stalo snad ještě méně. Nevím, jak ostatním, ale to, že jednička skončila, jak Smaug otevře oči, a dvojka končí tím, jak se teprve doopravdy probudí, na zatím 5 hodin z trilogie mi to nepřipadá jako zrovna převratné množství důležitých událostí. Co se ale dá dělat, stejně mě to neodradí od třetího dílu a jedná se zřejmě bohužel o to nejlepší, co ve fantasy žánru momentálně může někdo nabídnout. I přesto, že jsme se ani tentokrát v příběhu moc daleko nedostali, nebylo nic, co by mi zde vyloženě vadilo, proto tedy hodnotím takhle, a nezbývá mi než doufat, že další pokračování bude konečně to pravé, na co celou dobu čekám. ()

CSSML

Tohle je na žalobu za poškození dobrého jména profesora Tolkiena. Příhody založené na knize jsou odbyty nebo změněny a místo nich se servírují neumělé smyšlenky. Akční scény jsou stejně uvěřitelné jako zamilování elfky do trpaslíka. Mrtvol dost – ale bez krve. Kvalitou dialogů se film blíží českým štědrovečerním pohádkám. Polovina postav mluví hlubokým hlasem, jak po nadýchání SF6, zřejmě to má vzbudit v divácích pocit dramatičnosti. – Zkrátka Hobit dál čeká na kvalitní filmové zpracování. Výstižný komentář: Každý uživatel, který dal dvě a méně hvězdiček ()

Wally

Opět krásná podívaná...oči jen přecházejí nad tím co P. Jackson umí vytvořit!! Ale děj mi přišel takový nemastný neslaný...oproti prvnímu dílu byl co se týče akce mnohem nadupanější, ale když srovnám s druhým dílem LOTRa a vybavím si bitvu o Helmův žleb, tak mi přijde tento snímek i přes skvělé vyobrazeného Šmaka s úchvatným hlasem B. Cumberbatcha takový ne až tak úžasný....sorry... Asi jsem čekal víc nebo zapůsobilo prokletí prostředních dílů, kde se konečně něco rozjede a něco se dozvíte, ale v tom nejlepším vám to utnou.... Nicméně už teď se těším na závěr trilogie a pak si to jen pustit dohromady s LOTRem! ()

Chipsonator

Tak je to tady, druhý Hobit dorazil i s trpaslíky a šedým čarodějem a pokračuje ve své pouti. Druhý díl je temnější a vážnější než první hravější Neočekávaná cesta a já téhle změně kvituji. Naše družina se vydá na mnoho zajímavých míst, na kterých si filmaři dali vskutku záležet, a všechno vypadá tip-top. Akční scény jsou pak pastvou pro oči, především když se na cénu dostane řezník Legolas (zdarec starý parde!) a Tauriel (ehm, my se ještě neznáme...Chipsonator jméno mé, ruku líbám). Příběh se tu větví na více příběhových rovin, takže se neustále něco děje a já tak neměl nejmenší problém s délkou 161 minut (klíďo píďo unesu i víc Jacksone!). A Šmak? No Draco to sice není, ale i tak je to kus velkolepého filmového draka ze skvělým dabingem Sherlocka Khana Cumberbatche! Druhý díl Hobita je jiný než ten první a právě proto se mi nejspíš líbí oba stejně jelikož každý nabízí něco jiného...U všech lembasů, nechť už je tu ten třetí díl a slibuji na oči Tauriel že ten v kinech nepropsánu. 95% PS: Zmínka o Gimlim, přivála příjemný mráz po zádech. ()

Indy

Od druhého Hobita som čakal poučenie sa z chýb z minula, ale ... dostal som film horší ako je jeho o rok starší braček. Po prvom zhliadnutí som bol dokonca sklamaný. Druhýkrát druhého Hobita som si dal v Trnave v 3D HFR a dojem bol lepší, čo neplatí pre 3D HFR, ktoré ma nenadchlo a stmavuje obraz ešte viac ako klasické 3D. Prvá polka filmu je super, má závratné tempo, veľmi zaujala scéna s Beornom (trochu viac si ho užijeme v rozšírenej verzii), elfské kráľovstvo (som rád za Tauriel, aj preto, že Howard Shore pre ňu zložil suverénne najkrajší motív zo soundtracku, výborný je aj Thranduil) a vrcholí to parádnou scénou úteku v sudoch, ktorá ponúka more režijných nápadov. S príchodom do Jazerného mesta tempo poľaví a vôbec celé Jazerné mesto nie je ani zďaleka tak prepracované ako svojho času Rohan v Dvoch vežiach. Vedľajšia linka s Gandalfom je zaujímavá a dôležitá z pohľadu udalostí v Pánovi prsteňov, ale nie je k dostatočnej spokojnosti odrozprávaná a ten mikrosúboj so Sauronom je slabý (na duely Gandalfa s Balrogom či Sarumanom sa to nechytá). Drak Smaug ... ten má uhrančivý super hlas (thanks to B.Cumberbatch), ale finále v baniach s ním postráda nápad a mňa úplne neuspokojilo. Čo ma potom vyslovene vytočilo je useknutie filmu uprostred akcie, takto sa to nerobí!!! Ale ... aj keď je pripomienok až moc, stále je to výborná fantasy s dobrými postavami a po treťom pozretí, a to rozšírenej verzie na blu-rayku a zhliadnutí Bitky piatich armád prižmúrim oko a dám slabších 9/10, čo pri mojich výpočtoch znamená piatu* - to aby si jednotlivé diely Hobita nezávideli. ()

Torimmer

Lepší než první Hobit. Děj je prostě natahovaný a nenabídl mi tolik, co původní trilogie. Ale akce - tady si pan Jackson vyhrál až až. Už od začátku rychlejší spád, pak příchod Legolase a krásné elfky Lilly, k tomu Bilbo Freeman je mi sympatičtějším hlavním hrdinou než byl Frodo Wood. To skvělé z ´Neočekávané cesty´ jako výprava a masky zůstalo. CGI dalo vzniknout mnoha epickým záběrům, a jak mi to moc nesedělo v jedničce, možná kvůli ději, nevím, tak tady je drak a hodně dobře zpracovaný, takže si nestěžuji. Těch 160 minut v tomhle velkolepém světě zase rychle uteklo, a já jsem nakrmen z jednoduchého, leč úžasně natočeného snímku dosyta. ()

korndaddy

Když já nevím. Stejně jako v PP se pořád chodí a mě už to tolik nebaví. Ve finále není žádná změna oproti PP. Všechno na jedno brdo akorát, že zde je víc rádoby atraktivních hovadin, které působí spíš směšně než zábavně. Děj nepřekvapil. Samá chůze a nesmysli. Ale na druhou stranu ty skoro tři hodiny utekly a musím říct, že míra sraní nedosahovala ani poloviny mé stupnice, ikdyž párkrát se přibližovala. Podruhé už to nejspíš neuvidím. ()

hEmy_

Kromě senilního čaroděje Gandalfa, který se čas od času vydá na náhodnou sólo výpravu, leze do pastí o kterých ví, mele hlášky, které většinou nedávají smysl a nechodí na domluvené schůzky, je zbytek nepříjemný digitální patos s pochybnou mezirasovou lovestory. Navíc nevím, jestli to byl záměr, ale drak mi příjde jako klaďas a Thorim jako záporák. ()

nameadel

Tak teda, hobit je na tři díly, protože je plný dodatků z Tolkienových poznámek, ale mě to prostě nebaví. Navíc se tímhle argumentem v tomto dílu nikdo ani ohánět nemůže, protože to co zůstalo stejné jsou tak ty sudy. Dobře, přeháním, ale děj, který by měl být stejný jako je v knize (podle mě), je totálně překopaný, super akční a plný výbuchů (??). A sakra, láska-cosi elfa a trpaslíka? Je mi fuk jestli jsem hnidopich, mně to prostě vadí. Knížka je pohádka/ejchuchu a tohle je celý temný a pitomý. Fakt, fakt jsem z toho smutná. :(! Třetí bude zničení města (Baysplosions!) a závěrečná bitva = tři hodiny výbuchů. Netěším se. ()

MARTIN*I

O něco lepší než první díl trilogie, nicméně nějakou velkou stopu to ve mě nezanechá. Epické souboje elfů i na mě už trochu moc a dialogy s drakem ukazují na hlavní zacílení spíše na mladší obecenstvo... ()

Jane18CZ

Tolik okatých nesmyslů jsem v jednom filmu už dlouho neviděla. Docela se divím, že Hobita točí ten samý člověk, co točil Pána prstenů. PS: Legolas byl příšernej! 09/2021: Musím říct, že po druhém shlédnutí celé trilogie Hobita, jsem docela překvapená.. protože se mi to líbilo :D Legolas je sice pořád příšernej, ale už mi to tak nepřišlo jako po prvním shlédnutí. Nakonec musím říct, že se Hobit povedl. Jen ta hudba... ta tam chyběla. Pán prstenů je o level úplně někde jinde, právě díky té hudbě, která tam byla silná a tvořila sama o sobě polovinu úspěchu. V Hobitovy ta hudba v klíčových momentech prostě chyběla a to je velká škoda. ()

iXtr3m3

Konečne rozbeh po pomalšej prvej časti, konečne viac Elfov a súbojov, ale ten koniec s tým strihom úplne zabili... a to v tom zmysle, že čakať na ďalšiu časť rok, to je presne ako koniec v prvej časti LOTR. :) ()

Han22

SPOILERY! Epická jízda pokračuje. Opět se dostavuje podívaná a mrazení v zádech, které překonává všechny fantasy co jsem během posledních dní shlédnul. Trpaslíci a Bilbo pokračují v cestě k Osamělé hoře, potkávají postavy přátelské i nepřátelské, odporné obří pavouky (brr proč tohle musí být v každém fantasy), tuny skřetů a především elfy. A tam kde se trpaslíci zdají zdatní v zabíjení skřetů se elfové, především Tauriel a Legolas mění doslova ve stroje na zabíjení. Celá scéna útěku v sudech je jeden velký akční orgasmus a samozřejmě finální (nevyřešená!) bitva se Šmakem mezi pokladem, pecemi a síněmi trpasličí hory je naprosto neskutečná. A mezitím se Gandalf vydává do ruin, kde se zjevilo jedno zlo, mocnější než skřeti, než Šmak a všem dobře známé z Pána prstenů. Jackson je Bůh a docela mě mrzí že musím pryč, protože další díl bych dal hned teď okamžitě :) ()

Janega

Zostal som v nemom úžase, akú divokú estrádu dokázal urobiť Jackson z tak komorne ladeného dobrodružstva. Tá "pán prsteňovská" sláva mu asi stúpla do hlavy, ako keby chcel prekonať samotného Tolkiena. Ten sa musí v hrobe obracať. Hobit 2 je taký, ako sa očakával. Výpravnejší, akčnejší, zábavnejší, no stále príbehovo uťahaný, čo bolo slabosťou už prvého filmu. Tri filmy sú naozaj moc, nehovoriac o tom, že film skoro trvá 3 hodiny. Niežeby sa človek nudil pri tom, no aj tak počas filmu som rozmýšlal, čo všetko by sa dalo z filmu v pohode vyškrtnúť. Začiatok mal celkom slušné tempo, no po polhodine sa to akosi zasekávalo. Celé to brzdili aj dlhé akčné scény, ktoré boli slušne urobené, no po čase som strácal už prehľad o tom kto s kým bojuje. A niektoré bojové scény mi prišli už fakt pritiahnuté za vlasy (Legolas bojujúci na hlavách trpaslíkov?). Zatiaľ čo v predchádzajúcom filme sme sa len ponevierali po známych miestach videných v PP, v dvojke spoznávame nové zákutia Stredozeme a či už ide o interiéry alebo exteriéry, všetko je detailne a naozaj prekrásne spracované. Veľmi zaujímavá je aj línia Gandalfovej misie, zaujíma ma jej rozuzlenie. No a zlatým klincom je samozrejme drak Smaug, klobúk dole pred tvorcami je naozaj kolosálny. Tú jeho monsterióznosť ešte zveličuje výborné nahovorenie jeho hlasu Benedictom Cumberbatchom. Hobit: Smaugova pustatina je blockbuster s veľkým "B", ale... to si už doplnte sami. P.S. K mojej nechuti k 3D sa pridala aj nechuť k HFR. To už človek nemôže ísť na klasicky spracovaný film? P.S.S. Prečo sa tí elfovia musia vždy tváriť tak nasrato, veď Tolkien ich opisuje ako veselý národ. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)