Plukovník Smith (Liam Neeson), poručík Peck (Bradley Cooper), seržant Baracus (Quinton „Rampage“ Jackson) a kapitán Murdock (Sharlto Copley) boli vysoko kvalifikovaní a rešpektovaní členovia elitnej vojenskej jednotky. Všetci ich obdivovali pre mimoriadny talent a schopnosť zvládnuť aj tie najťažšie misie bez toho, aby sa zapotili. To sa však skončilo vo chvíli, keď nastúpili do prísne tajnej mise v Iraku, ktorú ich nadriadení pripravili za jediným hanebným účelom - aby ich falošne obvinili a dostali za mreže. Vojakom sa však podarí z väzenia utiecť a ukryť v podzemí Los Angeles. Sú vydedenci a štvanci v krajine, ktorú celé roky chránili a za ktorú bojovali. Na úteku pred „spravodlivosťou“ sa živia ako žoldnieri a pomáhajú ľuďom, ktorí si inú pomoc dovoliť nemôžu. A-Team napokon dokončí pôvodnú vojenskú misiu navzdory zradným nepriateľom vo vlastných radoch. V zložitej hre zaujali kľúčové miesta agent CIA Lynch (Patrick Wilson), krásna kapitánka z ministerstva obrany Charisa Sosaová (Jessica Bielová) a cynický Brock Pike (Brian Bloom). (TV JOJ)

Bakllazaan

Stejně jako u Železomuže 2, jsou ve filmu momenty naprostého štěstí a blaha a momenty kdy se vlečou. Míň bych z toho dělal epickou akční jízdu a víc bych zůstal u komornějšího seriálu.70% ()

RasputincZ

Vtipné, akční,svěží a hlavně vtipné! Pokud jste schopni zkrátka vypnout a na scény jako např. "letící tank" koukat s nadhledem, budete se bavit. Výborný "popcornák", který v kinech chyběl. ()

Paxxx.cz

Solidní nářez plný akce, vtipných hlášek a nezapomenutelných scén (některé se musí brát s rezervou) navíc s řadou známých herců. Film se mi docela líbil, ale ke konci byl trochu slabší- 75%. ()

zlabus

A já nevěřil! A-Team se rozjede s počáteční poznávací sekvencí, aby pak až do konce závěrečných titulků nezastavil. Typově jsou představitelé vybráni skvěle a chemie mezi nimi funguje jedna radost. Jediné výhrady bych měl k nepříliš výraznému záporákovi Patricka Wilsona (jinak na něj nedám dopustit! ) a místy do očí bijícím digitalním trikům. Ale to skutečně jsou jediné výhrady jinak jsem se neskutečně bavil a kacířsky přiznávám, že se mi A-Team líbil dokonce více než Slyova parta. Pure Fun! PS: Sekvence s tankem je nezapomuntelná záležitost! 85% ()

Greg

“I never caught your name. - I'm Agent Lynch. - Of course you are...“ Ano, takhle nějak by měl vypadat správný akční film – parta naštvaných chlapů, kupa vtipných hlášek, výborná hudba a skvělé efekty! Ale nikdy nic není dokonalé a v tomto případě kazí dojem hned celá druhá polovina filmu. K první půlce bych totiž neměl ani jednu výtku. Ale v druhé půlce, kde se začne víc mluvit, a kde je kladen větší důraz na děj, vše dobré nějak přestává fungovat. Konec filmu ale celkový dojem zase trochu spraví. Kromě výborných efektů ale táhnou film především představitelé hlavních hrdinů. Liam Neeson a Bradley Cooper předvádí to, co jsem od nich čekal, tedy výborný výkon. Nejvíce mě ale překvapil Quinton Jackson a hlavně Sharlto Copley. Hlášky, které za film pronese, se už ani nedaly počítat. Vše pak podtrhuje kvalitní, vhodně zvolená a trochu i retro hudba. A-Team je výborná jízda, která ale funguje pouze v první polovině, druhá je dobrá, ale kvalit první poloviny nedosahuje ani v nejmenším. Slabší 4*. ()

MartinezZ

19.6.2010 ~ Plukovník Hannibal, Fešák, B.A. a magor Murdock. Čtyřka mající na svědomí ty nejtajnější akce provedené těmi nejšílenějšími způsoby. Není to špatné, mohlo to být ale i mnohem lepší. ~ Pro ty, co netuší co A-Team je, tak jedná se o skupinku bývalých armádních odepsanců, pracujících pro ty, kdo zrovna mají pro tuhle čtverku nějakou práci. V osmdesátých letech to byl známý americký akční seriál. V kinech teď ale letí jeho současná filmová podoba, která se na 'coolovost' těchhle chlapíků snaží navázat. A více méně se daří. ~ Film obsahuje poměrně dost humoru, průpovídek a akcí natolik přitažených za vlasy, že je každému ihned jasné, že tady se musí vypnout myšlení a jen konzumovat a užívat si tu lavinu nelogiky. Nevadí to, naopak je to perfektní směska naprosto nereálných vyšinutých pitomostí, které by normálního svéprávného člověka prostě nenapadly, ale v rukou týmu Alpha jsou uvěřitelné a vlastně naprosto normální. Akrobacie s neprůstřelným záchranářským vrtulníkem, vrtulníkové odchytávání snášejících se skokanů s padákem, 'skořápky' na trajektovém překladišti, střelba po bezpilotních letounech z tanku, snášejícím se na padácích ve výšce 6 km nad zemí atp. Tohle jsou tak ulítlé nápady, že prostě musí bavit, už jen uvědomění si, že tohle vůbec někoho napadlo. Akce je tedy dost a nudit se rozhodně nebudete. ~ Ti důvtipnější už jistě pochopili, že se tu tedy, co se příběhu týče, nebude jednat o psychologické drámo a že scénáristé na vavřínové věnce pomýšlet nemohou a nesmí. Ve filmu to sice není nijak přesně popsáno, ale poručík Templeton 'Fešák' Peck a plk. John 'Hannibal' Smith jsou už delší dobu přátelé ze služby u jednotek Rangers. Mají za úkol sejmout nějakého mexikánského bosse a Fešákovi se to trochu vymklo z rukou. Hannibal mu tak musí podat záchrannou ruku, ale i když je to TEN plk. Hannibal, jedna, případně i obě jeho ruce, aby asi ani tak moc nepomohly. Na scéně se ovšem objevuje bývalý ranger Bosco 'B.A.' Baracus, černošský buldozer s kladivy místo pěstí, který si právě ručně popovídal s partou "kamarádů", kteří mu "pečovali" o jeho černou krásku, vytuněnou dodávku. Právě v ní si to B.A. řítí prérií, když se setká s Hannibalem a vydají se pomoci Fešákovi. Při útěku ovšem potřebují pilota. Pilota, co dokáže věci, na které by jiný nepomyslel a kde najít správného cvoka než ve vojenské psychiatrické léčebně. V týmu se tak objevuje bývalý kapitán H.M. Murdock a tým je kompletní. ~ Po několika letech společné práce u armády se ale v Iráku, při honbě za štočky pro tisk bankovek, něco trochu zvrtne, tým Alpha je to za suspendován, vyhozen od armády a zavřen do basy. Chlapci jsou ovšem nevinní a za pomoci přítele z venčí se jim daří uprchnout a jít po krku těm, kteří mají celý tenhle průser na svědomí. ~ Příběh je tak zcela jasný, předem daný a dá se i předem odhadovat, jaké "nečekané" zvraty se asi v ději objeví. Vadit tak může jen fakt, že celý příběh je dost "seškrtaný", tedy rychlý, uspěchaný, co není jasné divákovi je podružné, hlavně, že je to briskně jasné postavám, které neváhají vše okamžitě vysvětlit a pachuť oslích můstků tak lehce pročpívá skrz plátno. Bohužel si ale nejde ani moc užít ono vizuálno. Ne že by bylo špatné, ale je ho pomálu. Kamera je totiž tak cukavá, střih tak šílený a cool akce tak krátké, že je to až škoda a než si stačíte velkolepost scény užít, je pryč a už se nikdá nevrátí. ~ Co si zaslouží speciální část je obsazení, Charaktery jsou poměrně jasně vyprofilované až možná dost černobílé. Od zparchantělého Pikea, velitele speciální jednotky, zatápějící A-Teamu, ze kterého ta úchylná zlosynost úplně čpí, agenta CIA Lynche (z dlouhé řady rodu Lynchů), který má své úmysly a pro kterého, svým způsobem, Pike pracuje, přes agentku 'už-ani-nevím-čeho' Sosoaovou (Jessica Biel), která má na A-Team pifku, protože jí zprzněná akce stála prýmky a která má poněkud nevyjasněnou minulost s Fešákem (mimochodem Jessica tu nepůsobí tak "nepatřičně" jako v jiných svých filmech, jen je například vidět, že opomněla projít školením "Jak při držení zbraně vypadat, že ji nedržím prvně v životě") až po roli Fešáka, kterou vyžral fešák Bradley Cooper, prozatím nijak zvlášť oslnivý herec, který tady ovšem nijak neurazil. Liam Neeson ovšem jako plk. Hannibal neoslňuje. Sice se snaží, ale nepřesvědčí a k dokonalému akčnímu béčkovému zážitku tak jeho postava nikterak nepřispívá. To platí i o B.A., kterého tu hraje neznámý Quinton 'Rampage' Jackson, bitkař a wresteler s nulovými hereckými zkušenostmi a zdaleka ne tak frajerským vzhledem jako v původním seriálu obsazený Mr.T. Bohužel právě zkušenosti před kamerou by byly při natáčení filmu trochu vhodné, protože, ač se zase chlapec snaží, je vidět, že je neherec a že jen odříkává text a hraje to, co mu už někdo předem ukázal, jak hrát. Liam a Quinton jsou tak spolu s přehnaně rychlým střihem a nepřehlednými akčními scénami tím největším záporem filmu. Naopak k plusům jako je ztřeštěnost, vtip, hlášky a nápady tu máme ještě poslední postavu, která, mít více prostoru, myslím že by odsunula zbytek hereckého obsazení do vedlejších rolí - Murdock aka Sharlto Copley. Jihoafrický bělošský taky-skoro neherec, který se do povědomí dostal hlavně díky roli Wikuse v Districtu 9. V A-Teamu plní roli bezkonkurenčně nejlepšího a nejbláznivějšího pilota a nejen to. Murdock je totiž úplný blázen a cvok, který ne, že nemá všech pět pohromadě, on jich nemá pohromadě alespoň takových osm, má totiž ještě o několik koleček navíc. Není blázen, je chytrý, ale taky 100% magor, schopný dělat všechno to, co by jiné nenapadlo ani pod vlivem... na nemrznoucí kapalině a střelném prachu flambovaných steaků. Sharlto si postavu magora Murdocka užívá, nebo to alespoň perfektně hraje a jeho dialogy a nápady patří k tomu nejlepšímu, co se dá na plátně vidět. Jen je ohromná škoda, že má ve filmu tak málo místa. Dokonce i v traileru není skoro vidět a víc času tak do kamery zírá Quinton a to jen proto, že hraje pana Mr. T. Sharlto musí být sám magor, proto je Murdock tak přesvědčivý. ~ Víc Murdocka, klidnější a přehlednější kameru a střih a méně příběhových berliček a měli bychom tu jasnou předzvěst druhého dílu, kde by se mohl Sharlto zase "odreagovat". Bohužel film v kinech není zatím ani zdaleka tak úspěšný, jak se čekalo a tak se dá o pokračování dosti pravděpodobně pochybovat, což je škoda. Z těch akčních béček, které se poslední dobou z Hollywoodu hrnou, je totiž A-Team jednoznačně Best, i když má svoji mušky. ~ PS: Co se hudby týče, je mi líto, ale nejsem si, kromě ústřední původní seriálové melodie, vědom, že by tam nějaká byla. Ale i ten hlavní motiv má něco v sobě, vzpomínáte? Tá ta-da-tááá, ta tá tá... () (menej) (viac)

CBD

A-Team konečně nastartoval tu pomyslnou letní blockboosterovou sezónu. A nutno podotknout, že velmi zdařile a hlučně. Bradley Cooper, Liam Neeson, Sharlto Copley, Quinton 'Rampage' Jackson pod režijním vedením Joe Carnahana předvádějí vlastní parafrázi béčkového žánru ve vší jeho kráse: jsou narcističtí, machističtí, praštění i naprosto šílení s věčně rozžehnutým doutníkem a hláškou na rtech. Sečteno podtrženo, baví tak jak jsme se báli, že už tenhle žánr snad nikdy bavit nebude. Kašlu na to, že scénář je mírně překombinovaný, kašlu na to, že CGI bylo víc, než by filmu slušelo. Chci vidět padající tanky, magory co se točí na vrtuli a nevěrohodné trajektorie jimiž vystřelené kulky míhají hlavní hrdiny. A myslím, že vy taky. ()

Jillen

Mno, nevím, nevím...Sejmi Eso mi přišlo mnohem zábavnější...a ty CGI vylomeniny? WTF? Neurazí, nenadchne, čekal jsem víc. ()

Popluh

A-team jsou G.I. Joe letošního roku. Digitální bordel, hlášky, perfektní herecké obsazení a svižná akce v dokonalém poměru s debilním dějem se prostě jen tak neomrzí, zvlášť když za vás kope Sharlto Copley. ()

GodComplex

Dalsi z tech filmu, ktere se tak zoufale snazi byt co nejvic cool, az to diky tomu zabubla do priserne nudy. Sterilni akcni slatanina, kterou ale drzi na urovni sympaticky team, hudba Alana Silvestriho a sice uniformni, ale profi Scott Free produkce. Skoda, ze i tuhle snahu spolehlive zabije ubijejicim zpusobem nudne finale. Puvodni serial byl samozrejme vetsi zradlo a to jsem nikdy nebyl fanousek. 4/10 ()

fremy

Škoda dlouhých nudných scén ze začátku filmu. Na oplátku poslední mise je strhující a první minuty seznamování s hrdiny si také pochvaluji. Na moje očekávání i méně vtipu, ale za to se zajímavým příběhem. Neznám příliš dobře starý seriál, nebudu tak soudit narážky nebo odkazy, přesto mi chvíli trvalo než jsem si zvykl na představitele ústředních postav. ()

Riddick77

Neskutečná zábava, která prakticky nedodržuje žádné limity. Nicméně jako akční výplach s partou neskutečně sympatických hrdinů opravdu bezkonkurenční. 9/10! ()

Baronne

Jsem uchváááácenej Sharltonem Copleym. Z úplný "nuly" se vypracovat až na herce, kterej podává takovýhle výkony ? Z průměrnýho Districtu, kterej držel vlastně jenom on ? Wow... Liam Neeson je pro mě prostě klasa, jeden z nejlepších tvrďáků ever. Normálně bych tomuhle filmu asi neváhal dát odpad, ale jsem stunned těmahle týpkama. ()

PKD

Je trestuhodné,že to píšu až teď,ale musím se vypsat ze své lásky,k tomuto filmu.:) Moc se mi do toho tenkrát nechtělo a přiznám se,že mi to leželo,snad přes rok doma,než jsem si jednoho dne z velké nudy a zoufalství,co si tak pustit,vzpoměl na tento film. Nahodil jsem...a bác ho!!! Absolutní převálcování,které se mi vskutku,neděje moc často. Obsazení-perfektní . Neesonovi bych dal obřího hubana za tu jeho supr roli a Sharlto Copley je prostě neskutečný a z jeho postavy jsem málem umřel smíchy...několikrát. Asi nikdy nezapomenu na scény typu-tank v Německu a chovanci psychiatrického oddělení,se dívají na film.plátno,kde běží původní(!) A-team a který je snad i ve 3D? Hahaha!. Sympaťák,Patrick ´Sůva´ Wilson tu hraje takového zmetka,že to až chvílemi mrazí a mr.T v.2.0,též bez chyby. Asi nejméně výrazná (i když se na ni pěkně kouká),je postava Jessicy Biel,ale to bych ji nevyčítal. I tak jsou její interakce s neodolatelným ( předpokládám,že hl.pro ženy:) Bradleym ´´Facem´ Cooperem,též skvělé a dobře doplňují,onu nutnou ´´vatu´´ mezi akčními scénami,kterých tu je rozhodně dost a dost. Ale v tomto filmu mi to kupodivu vůbec nevadí. Scénář-perfektní...mám pokračovat? A závěr,který ve mě vždy vyvolá obrovskou chuť na další nejméně 2 filmy,které ale nikdy nepříjdou,takže mě ihned poté,pro změnu popadne vztek. ()

Lum3n

Na A-teamu to všechno stojí (nečekaně) a s ním (a předevší kolem něj) i padá. Casting je na tomto filmu určitě to největší pozitivum, všichni čtyři ranaři jsou vynikající a týmová chemie šlape na 100%. Hlášek je tu dost, akčně-humorných scén také (tank a 3D promítání jsou boží). Co už ovšem není boží je nepřehlédný způsob jakým jsou natočeny a sestříhány akční scény (což je u akčního filmu trochu problém). No a opak tu máme finále, které je over-over-over-over-over-over-the-top. Vážně, létající tank byl vtipný, kličkování s helikoptérou mezi naváděnými střelami bylo cool, ale to s čím se vytasili tvůrci v závěru by nezkousl asi ani Chuck Norris po lobotomii. Kvůli tomu nakonec "jen" slušné 3*. ()

Macejko

A-Team je Sherlock Holmes akčného filmu. Určite nie je dokonalý, ale aj tak mu dávam plnú nálož. A to absolútne bez váhania. Energia a radosť, ktorá z tohto filmu sála, je totiž neuveriteľná. Počas celej stopáže som sa usmieval od ducha k uchu a to vďaka možno najlepšiemu týmu parťákov, aký sa kedy dostal na filmové plátna. Ústredné kvarteto je fantasticky obsadené a zahrané a chémia medzi nimi je doslova hmatateľná. Ostatní herci zaostávajú len trochu a napríklad taká Jessica Biel ma dokonca milo prekvapila - netušil som, že dokáže vystrihnúť takúto charizmatickú "bad-ass chick". Taktiež akčné scény - aj keď nie sú špičkové - ma veľmi bavili. Keď si to zhrniem, tak A-Team je pre mňa zatiaľ najlepším filmom leta a pre Expendables bude veľmi ťažké trumfnúť ho, minimálne v oblasti týmovej chémie. Modlím sa, aby sme sa niekedy dočkali pokračovania. ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Pokud jste viděli Sejmi eso, A-Team nebo Mezi vlky, dobře víte, že se Joe Carnahan vyžívá v dobré akci. Jeho filmy vždycky mají říz a většinou jsou napůl šílené, určitě vás tedy potěší, že by… (viac)

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (viac)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s… (viac)

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (viac)