Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa Lacike k tomuto seriálu (30)

Dobrá povesť nadovšetko (1974) (S03E06)

Dost nudny diel na ktorom je zaujimave, ze Columbo vraha neodhali a dostane ho len hnusnym trikom, ze za vrazdu zatkne jeho syna a tak chudakovi vrahovi neostava nic ine ako sa priznat. 5/10. ()

Labutia pieseň (1974) (S03E07)

Moja najoblubenejsia epizoda vdaka neskutocne charizmatickemu Johnny Cashovi, ktory si tu zahrall ten typ vraha s ktorym divak sucití. Spôsob vrazdy je vymysleny skvele, len sa musi zbavit jedneho dôkazu na co nakoniec doplati. Tradicne pohravanie sa Columba s vrahom v tejto epizode dosahuje absolutny vrchol. A cele je to naviac okorenene skvelou Cashovou hudbou. Pecka. 10/10. ()

V núdzi poznáš priateľa (1974) (S03E08)

Jeden z dielov v ktorom su vrahovia dvaja a vzajomne si pomahaju, takze to bude mat Columbo tazke. Naviac jeden z vrahov je sef policie. Lenze Columbovi neunikne ani najmensi detail a finalna pointa je fantasticka. Vysledkom je fantasticky diel. 10/10. ()

Osudné cvičenie (1974) (S04E01)

Jedna z epizod v ktorej takmer o zivot prisiel aj Columbo, lebo vrahom je fitness trener, ktory neustale trenuje. A Columbo sa pri svojom klasickom otravovani vraha poriadne zapoti, aby s nim drzal krok. Zabavna epizoda plna vtipnych momentov. 8/10. ()

Obrátený negatív (1974) (S04E02)

Kvalitna epizoda s charizmatickym zaporakom a skvelou pointou v ktorej sa vrah usvedci sam. :)) 8/10. ()

Na úsvite (1974) (S04E03)

Dobry diel ale mne vojaci a vojenske prostredie prilis nesedi. Ale najdu sa tu vtipne momenty a aj pointa je kvalitna. 7/10. ()

Kríza identity (1975) (S05E03)

Jeden z tych dielov ktory sa snazil naburat klasicky Columbovsky koncept, co mi nikdy nesedelo a preto ma tento diel nikdy nebavil. ()

Kúzelné alibi (1976) (S05E05)

Jack Cassidy po tretikrat ako vrah a znova odviedol skvely vykon. Spôsob vrazdy bol tentoraz priemerny, ale Columbo bude musiet odhalit este motiv vrazdy. Nastastie vrah sa dopusti jednej osudnej chyby. Pri vysetrovani mu pomaha mlady porucik Wilson, ktory sa prvykrat objavil v epizode Džungle ve skleníku a znova tvoria skvelu komicku dvojku. Columbo ma v tejto epizode novy kabat, ktory mu nesedi a hlada zamienky ako sa ho zbavit. :) Vysledkom je diel, ktory patri k tym kvalitnejsim. 8/10. ()

Columbo a vražda rockovej hviezdy (1991) (S10E03)

Jeden z tých menej komediálnych dielov, ale vynahradzuje to chladnokrvný vrah, ktorý je Columbovi zdatným súperom. Extrémne nesympatický obhajca, ktorý doteraz neprehral žiadny prípad a s nadšením čakáte ako ho Columbo dostane. Keďže mal naviac vrah aj pomocníčku (reálnu pani Colombovú), tak to dá Columbovi riadne zabrať a tentoraz sa mu páchateľa podarí usvedčiť aj s trochou šťastia. Celkov nie úplne špičková ale stále veľmi nadpriemerná epizóda. Predsalen humoru tam mohlo byť viac. Tento diel až príliš pripomína štandardnú detektívku a ja sa radšej zasmejem akokeby som mal premýšľať nad tým, či je vrahom záhradník. Ten mimochodom tentoraz tiež zohral dôležitú úlohu. 7/10. ()

Vražedné stopy (1997) (S10E11)

Jeden z tych lepsich dielov. Vrahovia su dvaja. Muz a zena, ktory chcu vrazdu hodit na inu osobu. Takze nakoniec musi Columbo dokazovat nevinu obvineneho. Slabsi mi tento diel pripada len v tom, ze Columbo dost dlho pred vrahom predstiera, ze ho nepodozieva a tym padom ho tak vtipne ako ma vo zvyku neotravuje. Finalne odhalenie v ktorom postve komplicov proti sebe je vynaliezave. Zaujimavostou je, ze pachatelku tu hra Falkova skutocna manzelka. Vysledkom je menej vtipna epizoda so solidnou zapletkou. 7/10. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)