Kým sa Cathy (Shera Daneseová) nevydala za milionára Clifforda Calverta (Barry Corbin), bola síce pekným, ale chudobným dievčaťom. Po rokoch je už však na blahobyt zvyknutá a nedokázala by sa bohatstva zriecť. Ani Clifford, ktorý sa súdi so svojím nepriateľom Howardom Seltzerom (Raye Birk) kvôli akýmsi investíciám a obchodným záležitostiam. Ak Seltzer súd vyhrá, Clifford sa ocitne na mizine. To však nie je dôvod, prečo sa Cathy rozhodne Seltzera zavraždiť. Jej plán je oveľa zložitejší: ak chce žiť so svojím milencom a nerozviesť sa pritom so svojím manželom, ale naopak užívať si jeho peniaze, musí sa manžela nejako zbaviť. A keďže všetci vedia o výsostne nepriateľskom vzťahu Clifforda so Seltzerom, je takmer isté, že ak niekto zavraždí Seltzera, podozrenie automaticky padne na Clifforda. (oficiálny text distribútora)

Rudyamon

Je to jeden ze dvou příběhů (pokud si dobře vzpomínám) kdy je vrahem policajt. Padouch tohoto dílu je vychytralý, slizký a bez šance... jak jinak. Columbo opět vytáčí lidi kolem sebe, tentokrát i hlavního podezřelého, který je ovšem nevinný, a měl by si Columba spíš hýčkat. A že je to drsný podezřelý: „Kdybych chtěl krvavý biftek, tak bych vyběhl ven a vzal nějakou krávu po hlavě, no ne?“. Druhým padouchem je manželka Petera Falka, který ale jako Columbo s ní moc soucitu nemá. Závěrečná scéna, kdy s velice nepřímými důkazy, které by u soudu asi neobstály, sehraje s podezřelými skvělou scénku, nemá chybu. Celkově ale trošku slabší díl. 4 hvězdičky - 80%. ()

Godhaj

,,Nemáš už dost?“ ,,Čeho dost? Tebe?“ V tomto díle mě výjimečně nebyl poručík nejsympatičtější postavou, nýbrž svérázný a hláškami oplývající milionář Clifford. Pokaždé, když se objevil na scéně, jsem se pochechtával, určitý díl na tom má jistě jeho výborný český dabing. Shera Danese byla jako chladná lady také velmi dobrá. Vražda a motiv jsou tentokrát mnohem zajímavější, než tomu bývá obvykle, a i poručík to tentokrát neměl vůbec jednoduché. O to víc mě potěšilo velmi chytrý závěr, který má bohužel až přespříliš dovysvětlující zakončení. ()

Colonist

Dobře vymyšlený plán a povedená vraždící dvojice (ženskou polovičku hraje Shera Danese, reálná manželka Petera Falka, pro kterou to nebylo první vystoupení v seriálu). Také je zde dost humorných míst. Škoda u této epizody jen toho natahovaného závěru, kdy Columbo svým kumpánům z restaurace dlouho zbytečně vysvětluje to, co je nám jasné. ()

Jara.Cimrman.jr

"Svého muže miluji a nedovolím, abyste mi ho odvedl." Víš Cathy, že lhát se nemá? Že na to ten zapomnětlivý strejda v baloňáku přijde? A že to bude tradičně zábavné? Mě to tedy rozhodně bavilo určitě víc než vražedníky Patricka s Cathy, ale to závěrečné dovysvětlování šilhavého génia mi tentokrát připadalo hodně zdlouhavé. ()

Grogan

Slušný díl, kde poručík vraha prokouknul až později (jak sám v závěru přiznává), což určitě nebylo na škodu. I to, jak to nakonec skoulel s naším mileneckým duem mělo docela šmrc. Dolů to sráží jen zbytečný dovysvětlující závěr s kumpány z restaurace a ta trapná náhodička s návštěvou obchodu (jak příhodné, že měl obviněný takovou potřebu nakupovat zrovna v době vraždy). ()

• V pořadí sedmá a zároveň poslední epizoda Columba, kterou natočil režisér Vincent McEveety, což z něj činí „nejproduktivnějšího“ režiséra seriálu. (ClintEastwood)
  • Jedna z mála epizod, kde není zmínka o paní Columbové. (ČSFD)
  • Když si Columbo (Peter Falk) vyžádal pomoc při výslechu komplice, řekl Patovi: „Tři oči jsou lepší než jedno.“ Což je vtipná narážka na skutečnost, že herec Peter Falk má protetické oko. (Epistemolog)