Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

lardko

K tomuto krimi seriálu jsem se dostal přes mého tátu , který se na to dost často koukal , protože jak si vzpomínám tak to běželo skoro každý den. To jsem byl ještě malé děcko , a nějak jsem tento seriál nemusel. Celkem sem se nudil , ale postupem času sem zistil že tento seriál je prostě úžasný ! Překvapilo mě že každý díl má pointu , skvělý děj , a občas i vtip. Každý díl mě navbudil , a hodil do pohody. Za což jsem velmi rád. Hlavní postava Peter Falk je podle mého názoru skvělý herec. Dokáže každou scénu zahrát se skvělým výrazem v obličeji. Celkem se i divím že sem si tento seriál tak oblíbil , protože žánr KRIMI mám rád spíž jen jako filmy , a ne jako seriály. Tomuhle seriálu já nic nedokážu vytknout. Naprostá spokojenost ***** ()

Blueeyes

"Už jenom jedna věc, pane. ... bude to jen minutka." Poručík je génius, klame tělem, vzhledem i mluvou. Miluju jeho baloňák neurčité barvy, pojízdný vrak, paní Columbovou i psa jménem Pes. Mimochodem moji rodiče měli dlouhá léta kočku pojmenovanou Naše kočka a já je tak trochu podezírám že se inspirovali zde u poručíka : ). Naprosto nekriticky odpouštím, že kvalita jednotlivých dílů sem tam zakolísá. Celkově je to pro mě pořád nejlepší kriminálka všech dob. ()

Chudobka

Co dodat ke Colombovi? Můžu se na něj dívat pořád dokola a nikdy mě neomrzí. Každou ženu oslovuje madam, ať je to stokilová herdekbaba nebo skutečná "dáma". Když ho krásná vražedkyně láká na rande, řekne:" Nemůžu, madam, slíbil jsem svému psovi, že s ním v neděli půjdu do parku." Čisté potěšení. ()

VictorMartel

Jak tak překlápím svou diváckou historii do profilu na imdb.com, napadlo mě přehodnotit si seriál svého dětství (můj nebyli Přátelé). Celkově jen lehce nadprůměrné, s kolísavě zajímavým námětem, a přece věčně vděčné. Šablona: napřed vidíme vraždu a pak sledujeme ke všem nesrovnalostem vnímavého detektiva, jak jeden za druhým sbírá důkazy proti zločinci, kterého identifikoval zpravidla již při prvním, druhém setkání; před vrahem si hraje na hlupáka a leckdy ho i zapojí do vyšetřování. Tu a tam se použije nějaký ironický komentář s přesahem (scéna v galerii abstraktního „umění“, kde si Columbo splete větrací šachtu s exponátem; S04E05: Playback). Pověstná věta „Just one more thing.“, sotva pojízdný Peugeot 403, kabát, doutník, baset, verbální manévrování a zmínky o manželce, kterou nikdy nevidíme… Značku Columbo by měl někdo vzkřísit. ()

Ahsoka

Tisíckrát videný, no stále baví! Absolútna nestarnúca kultovka. Veľmi atypická detektivka, kedy poznáme vraha hneď od začiatku. Napriek tomu plná zvratov a prekvapivých odhalení. Poručík Columbo alias Peter Falk je ten typ podceňovaného, tichého, skrytého a inteligentného hrdinu bez zbrane, ktorý si získava srdcia, napriek tomu, že o to nestojí. A to ho robí tak príťažlivým a pre mňa omnoho hrdinskejším než akýkoľvek patriotistický nafúktutý svalovec so superschopnosťami. ()

Elgin

Za tie roky je tento serial uz klasika, kedze uz sa natacal v rozmedzi 35 rokov (1968-2003) a sledovanost u neho neklesa i po 41 rokoch. To je hodne dobry vysledok, ktrorym sa moc serialov nemoze pochvalit. Peter Falk jednoznacne dominuje v kazdej epizode a bez neho by serial nebol tym oblubenym serialom, vecne neupraveny, chytry so spustou otazkok v kapse. Jeden z najlepsich detektivnych serialov 85% (ever) ()

MAJkLSON

Škoda, že jde téměř po 10minutách poznat, kdo je vrahem. Aneb kdo s Columbem kecá, vězně pak zezadu p.... :) Jinak opravdu jeden z nejkvalitnejších detektivních seriálů, kam se hrabe Džesika Flečrová. ()

RedHot

Málokterý detektiv v sobě skrývá víc půvabu než Hercule Poirot - počítá se mezi ně i Columbo. Onomu šupákovi v pomačkaném baloňáku byste pro jeho neotřesitelné charisma odpustili i zatčení vlastní matky. Navíc když si pan detektiv už se zločincem neví rady, vymluví se na svou ženu, kterou ovšem v žádné epizodě ani jednou nespatříme (vidí tu snad ještě někdo podobnost s Howardem Wolowitzem?). --- Pozdější díly už bral stárnoucí pan Falk vyloženě za peníze a je to na nich bohužel znát. Ještě pořád ale je za co být tomu miloučkému všivákovi vděčný. ()

Heui

Celkem sympatická odpolední detektivka, ovšem jediným a to docela zásadním mínusem pro mě je to, že člověk veděl kdo je vrah, když pustil televizi v jakékoliv části filmu(seriálu). Columbo se vždycky "náhodou" upne na jednu postavu, která s ním častokrát spolupracuje a ve finále se ukáže jako vrah.Na jedno brdo. ()

jasanka

Pohodový seriál se sympatickým hlavním detektivem, bez kterého by to byla jen pořádná nuda. I když filmové detektivky vůbec nemám ráda, tak Colombo je právě ta výjimka potvrzující pravidlo. ()

Helldo

Peter Falk ztvárnil ve své životní roli Columba naprosto dokonale.......k čemuž se hodí jediný výraz LEGENDA, která si těch pět hvězd zaslouží, mj. R.I.P. ()

rusty09

Trapárna, k čemu se nato dívat, když se stačí jen podívat na to, s kým se Columbo nejvíc baví a po 10 vřeřinách víte, kdo je vrahem. Ztráta času ()

theSaint

Jako malý jsem seriál nesnášel. Nerozuměl jsem, jak mohou rodiče toho nekňubu každou neděli sledovat. Vše mi přišlo tak neuvěřitelně nudné a zcela nezajímavé.. Dnes, když seriál shrnu jako celek, doceňuji genialitu téhle legendy. Televizi nevlastním již mnoho let, ale seriál si poctivě, dle chuti, s radostí stahuji a sleduji. Krásná práce. ()

sirien

Někdo by možná namítl, že to je pořád to samé - jenže ve skutečnosti není. Ten seriál není ani tak detektivka, jako spíš sociální drama. Není zajímavé, kdo, co, jak a proč udělal - to o co jde je ten střet mezi Colombem a vrahem a ona dynamika mezi nimi. Z dnešního pohledu bohužel vadí nulový posun postavy a fakt, že jednotlivé díly nemají vůbec žádný přesah. ()

Rado-KE

napriek tomu ze krimi nie je moj oblubeny zaner,tento serial vtiahne cloveka do deja ci uz chce alebo nie.Peter Falk ma jednoducho tuto postavu detektiva v krvi. ()

Pradlík

Dobrý detektivní seriál na který jsem nucen se dívat kdykoli v neděli škrábu brambory. Columbo má skvělé detektivní způsoby i fištrón, skvělé je rovněž jeho herecké ztvárnění, příbady už mi ale přijdou poněkud nudné, stejně jako vedlejší postavy. Každopádně ale jde o americkou detektivní klasiku. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)