I přes slávu a úspěch není fotograf Paul Galesko šťastný. Věčně pod pantoflem se jednoho dne rozhodne, že panování své ženy udělá konec. Zvláštností na jeho perfektním vražedném plánu je, že policie skutečně dostane svého pachatele. Tím má být již jednou odsouzený Alvin Deschler, který nyní pro fotografa pracuje jako asistent. Jako únosce paní Frances Galesko, jako vyděrač a nakonec i jako vrah se má vrátit za mříže. Ale jak perfektní plán Paul Galesko připravil, se dozvíme, až poručík Columbo uzavře vyšetřování. Prozatím má mazaný kriminalista ještě několik es v rukávu (oficiálny text distribútora)

Peči

Jeden z nejlepších dílů a mistrovský počin nejen od Columba ale i od fotografa Galeska. V mezihře perfektní scénky, děj byl skvěle nastavený a závěr, který bral dech. Obrácený negativ je ideální reprezentativní díl. To je prostě Columbo se vším všudy... ()

PeteBuck

Toto je jeden z dielov, kde som s vrahom sympatizoval. Mať takú vraždu za manželku, asi by som ju tiež zabil. Na Slovensku by to šlo. Nie v USA, tam majú Columba. Nie v Británii, tam majú Sherlocka Holmesa, toho Belgičana so šľahnutými fúzmi nepočítam. ()

Kontryhelka

Pěkný díl, výborní herci a od Columba bezva hláška: Vy tu asi nemáte obrázek kokršpaněla, můj pes se zamiloval do kokršpanělky a ona se odstěhovala, tak jsem mu chtěl dát aspoň na stěnu fotku nějakého kokršpaněla, ale on by to asi můj pes poznal, že to není ona, že jo?............ ()

Nataniel73

Určite jeden z tých lepších dielov o poručíkovi Colombovi. Nechýbajú vtipné scénky (príchod poručíka do charitného domu kde si ho sestra pomýli s bezdomovcom, príchod poručíka so svojím autom na vrakovisko, kde mu oznámia, že dnes je zatvorené, otázka ohľadom fotky kokeršpaniela pre poručíkovho zamilovaného psa, či jazda s inštruktorom autoškoly na nespoľahlivom Peugeote). S vrahom sa dá tentokrát sympatizovať, no jeho navonok dobre premyslený plán má svoje trhliny. A poručík ako to býva u neho dobrým zvykom robí zo seba hlupáka aby vraha nachytal na tom, v čom sa dokonale vyzná. "Tak mě napadlo, že by ste tam zaskočil a udělal pár fotek z oslavy. Já nikam nezaskakuju poručíku."..."Takže vy pracujete v přestrojení. Ste moc dobrý detektiv." ()

Ospalek

Jeden z těch lepších dílů ze série o Columbovi, jeho nevyspitatelnost je až nadpozemská. Mě samotného při připravování únosu napadlo čeho si Columbo určitě všimne (střela zblízka, interval mezi výstřely,...). Columbo je zvyklý se nevzdávat a pracovat velmi důkladně. Habaďůra na Dyka se mu opravdu povedla, ale přesto to není na 5*. Nic moc překvapivého se nestalo - právě to, že jsem dopředu tušil co se stane zapříčinilo, že nedávám 5*. ()

vecnaAmbra

Za ten koniec musím znížiť hodnotenie. Nevieme prečo nemohol náš páchateľ riešiť zlé manželstvo trebárs rozvodom a radšej vymyslel takto komplikovanú vraždu, ale bez toho by pravda príbeh nevznikol. Každopádne aby po tom čo uskutočnil tak zložitý vražedný plán, by sa napokon neovládol a urobil takú banálnu chybu, tak to ma dosť sklamalo. Na druhej strane sama by som asi ťažko vymyslela primerane inteligentné odhalenie a Columbové podozrenia boli v priebehu vyšetrovania dosť pádne. A aj keď podľa mňa príbeh plynie občas trocha zdĺhavejšie ako by mal, Columbo je tu na vrchole sympatickosti a keď si ho príliš neopozeráte, tak táto časť ako oddychovka padne naozaj dobre. Toho chlapíka čo ho zabil mi bolo fakt ľúto akoby existoval naozaj, vydierač- nevydierač :-) A inštruktor autoškoly bol bohovský! :-) ()