Kay Freestone je tajnou milenkou filmového managera Marka MacAndrewse. Markovi je nabídnuto místo ve vedení celé společnosti CNC, což je spojeno s přesídlením ze západního pobřeží do New Yorku. Kay, jeho pravá ruka a osobní asistentka, si na uvolněné místo dělá zálusk, ale Mark jí jasně naznačí, že s ním již nemůže počítat ani v soukromém ani v pracovním životě. Hnána touhou po krvavé pomstě vnikne Kay do kanceláře svého milence a zastřelí jej. Zbraň ukryje na střeše výtahu a ještě se v pravý okamžik stačí vrátit do promítací místnosti a vyměnit filmové kotouče (oficiálny text distribútora)

majec4

Opat klasicky zaujimava cast. Pacilo sa mi to prostredie filmovych studii, celkom pekne okno do minulosti kinematografie. Zaporacka bola vcelku okuzlujuca, a ich suboj s porucikom bol na urovni. No nemalo to az tak premyslene, bolo jasne, ze sa casom pride na vztah k obeti. A k tomu sa chudina sama pekne usvedcila. Ale dobre sa na to pozeralo. Keby je to kratsie, tak dam plny pocet. ()

ClintEastwood

V tomto díle se mi moc líbí napínavá scéna, kdy vražedkyně utíká z místa činu a má jen omezené množství času, aby stačila vyměnit cívku s filmem. To se skutečně povedlo. Jinak je tady na dlouhou stopáž dost nudnějších pasáží a zbytečné sekvence s opilou herečkou bych vystříhal úplně. ()

Anderton

Trish Van Devere je tak sexi, že som jej držal palce aj napriek tomu, že je sviňa. Mohla byť typická predstaviteľka filmu noir. Televízne prostredie patrí vždy k tým najatraktívnejším, scenáristi navyše vymysleli výbornú zápletku so skvelým usvedčením vražedkyňe, takže nebudem zbytočne vymýšlať a dám plný počet. Je to ale hlavne kvôli hlavnej predstaviteľke. Aj keď zničila skvelý film jeho nevhodným načasovaním v tv. ()

nascendi

Zaujímavá atmosféra, zaujímavé prostredie, nedokonalá vražda, štandardne zvedavý a dotieravý Columbo. Celý seriál je založený na tom, že sa Columbo pred podozrivými chová, ako keby nemal všetkých päť pohromade a pritom si ich iba pripravuje odhalenie vo vhodnej chvíli. Teda ide iba o hru. Ale prečo sa potom chová ako retardovaný, keď nemá vhodných divákov (pri jazde autom a pri pohrávaní sa s gombíkmi v strižni)? ()

klerik

Veľmi príjemná detektívka. Falk je neuveriteľný, takže divák nikdy nevie nakoľko je jeho postava inteligentná a nakoľko zaostalá... K tomu pekná herečka a napínavý úvod a hneď je z toho špička TV krimi... ()

Šandík

Slušně natočený Columbo, i když už poněkolikáté také docela zaměnitelně. Skoro všechno už tu bylo, televizní studio, inteligentní vražedkyně, dokonale promyšlený plán i zdánlivě neprůstřelné alibi... 75% ()

5150

70%.. Columbo má tentokrát za protivníka ženu, Kay (Trish Van Devere), která takřka dokonale vymyslí a provede vraždu svého šéfa - milence. Vyšetřovaní pak zavede poručíka do prostředí televizního zákulisí. Potěší zejména řada zábavných momentů (Columbo nosí krční límec..), atmosféra a tempo, naopak pointa je slabší. ()

Tommassi3

"Je-li něco horšího než televizní dáma, co myslí, že umí vše, pak je to televizní dáma, co umí vše.." I předvést dokonalou vraždu ?? Jedině ve světě bez Columba !! ;) Jednoznačně jedna z top epizod s tolika filmovými narážkami, že se nemůžu dočkat, až ji uvidím znovu.. Další nesmírně zábavný Frawleyho režijní mistrovský kus s rozkošným olímcovaným Columbem geniálního Petera Falka.. ()

Colonist

Ze vzpomínek na tuto epizodu jsem si myslel, jaký je to pětihvězdičkový díl a výborná epizoda. Když jsem si ji nedávno připomenul, cítil jsem trochu zklamání. Není to špatný díl, ale na pět hvězdiček to není. Hlavní vražedkyně je solidní, plán si promyslela a s Columbem je sranda, ačkoliv se někdy v této epizodě chová jako naprostý idiot a není to součást jeho ošálení protivníka (například když si hrál s knoflíky u pultu). Největší vadou této epizody je, že má plno hluchých míst. Ať už to jsou ty přehnané humorné scény nebo třeba pracovní problémy Kay s propadem sledovanosti filmu Profesionál, problémy s její kamarádkou závislou na prášcích, která nemůže vystupovat atd. Je sice dobré, že jsme mohli vidět vykreslený charakter této ženy, ale do Columba to nepatřilo a celý ten její vedlejší příběh byl pro zápletku epizody vlastně zbytečný (když nepočítáme, že kvůli tomu přišla o místo a ztratila to, proč vraždila). Závěr je povedený, pointa možná trochu předvídatelná, pokud dobře znáte Columba, ale vždycky se mi líbí, když vrah ztratí svůj klid. Pro mě rozporuplný díl. Jsou to vlastně takové slabší 4*. ()

Autogram

Akčný úvod vytvoril dojem, že pôjde o epizódu s rýchlym spádom, ale je to presne naopak. Trpí, rovnako ako ostatné epizódy s dlhším trvaním, prázdymi scénami a pol hodiny je tam jednoznačne zbytočných. Columbo nemusel toľko riešiť svoj problém s krkom ani sa zbytočne hrať s čudlíkmi v štúdiu, a šmátranie po zbrani sa tiež nejako predĺžilo. Spôsob vraždy je tuctový, už mnohí si na vraždu len tak odbehli počas presne vymedzeného času. –––– Zajímavé, že? Jak člověk přijde na tyhle maličkosti, když o nich přemejšlí. Jako by se mu nějaký hlásek snažil přímo našeptat, kdo to udělal. ()