Spekulant Justin Price udělal první chybu, když pomohl své přítelkyni zbavit se těla jejího exmanžela, který jednak finančně podpořil Justinův nový klub a jednak byl synem mafiánského bosse. Pak Justin udělal druhou chybu, když zabil bulvárního reportéra, který ho znervózňoval fotografiemi, který mi ho vydíral. Ale jeho největší chybou bylo podcenění poručíka Columba, který tušil vraždu... (oficiálny text distribútora)

malylada

Poslední nostalgický díl, již s dědečkem Columbem. Moderní ráz úplně epizodě neprospívá, včetně nevýrazných zločinců, ale i tak to není nejhorší. Samotný zločin je docela banální a ne jeho vyřešení by nebylo třeba detektiva Columba, nicméně závěr při odhalování se náramně povedl. Bude mi chybět ten lišák se zašlým baloňákem, příšerným psem a stylovou popelnicí. Škoda jen, že nikdy nevystoupila jeho žena......7/10 ()

bloom

Tak tohle rozhodně není Columbův styl. Režisér by se měl podívat na díly z 90.let, jak se dělá přeseun tradičního detektivního hrdiny do moderní doby. Hvězdička za Falka, který vypadá jak nejstarší složící policajt na světě. ()

MikO_NR_1909

Už to s tými notami minule bolo pekne pritiahnuté za vlasy, takže ma nočný život nemal čím šokovať. Aj tá úvodná vražda, jej zakrývanie a deduktívne objasnenie sú už takou polovičatou derniérou. Je to taká anticolumbovská konverzačka a dejový vývin tiež tomu napovedá, aspoň to ako tak zachránili elementy, od ktorých by som to rozhodne nečakal. Matthew Rhys ako charakterový oponent, ťažkosti pri dešifrovaní a moderný štýl zasadenia do nového milénia neboli zlé, takže priemer. ()

Colonist

Columbo jednadvacátého století. Tak to už není ono. Nová éra "columbovek", která odstartovala v roce 1989, v žádném případě nebyla špatná, ale tohle se vážně se nepovedlo. Falk je už starý a když ho vidíme, jak si ruku ráchá v záchodové míse, je nám ho skoro až líto. Co vlastně tomuhle filmu chybí? Vrah, který by byl poručíkovi důstojným protihráčem, jeho svérázné vyšetřovací metody, jeho osobitý humor, nějaká atmosféra a pořádné závěrečné usvědčení. Tedy to, co dělá Columba Columbem. Protože je to Columbo, dám aspoň tři hvězdičky, ale film sám o sobě si je nezaslouží. Mimochodem, zavražděného exmanžela zde hraje Carmine Giovinazzo (Danny z CSI NY) a zaměstnance klubu jménem Julius hraje Jorge Garcia (Hurley z Lost). ()

d-fens

pomerne nedôstojné zakončenie celej série - formálne dosť odklonené od toho, čo si človek predstaví pod pojmom "Columbo" (iné titulky, iná kamera, iná hudba, iná výprava, iné herectvo...). Peter Falk už svoju postavu "rutinne fláka" - časy, keď Columbo bol rafinovaný tichošlápek sú dávno preč, tu už hrá velkého profíka s pomerne prihlúplymi kvázichytrými poznámkami (týmto neduhom trpia ale už viaceré z posledných častí columbovskej série).... Pri sledovaní ma napadol titul filmu Coenovcov "No Country for Old Man" - nové (posraté) storočie už postavám ako Columbo proste nesvedčí (chvalabohu). Pre mňa "posledný Columbo" ostane časť "Popel popelu" z roku 2000. ...... a iba postreh: dom, v ktorom sa stala táto vražda (nehoda) sa vcelku podobá na dom, kde bola usvedčená vôbec prvá "obeť" Columba v časti "Vražda na předpis" (presklený, L-kový pôdorys, v strede bazén, podobná chodba popri presklenej stene... chvíľu som uvažoval, či to nie je tá istá vila:) ()

elanius

(4/2015) / Tak a je dobojované, dnes som videl posledného Columba, poradové číslo 69. Tento posledný diel bol jediný, ktorý som doteraz nevidel, všetky ostatné určite viac ako dva krát. Na to aké má tento diel hodnotenia, obával som sa najhoršieho, ovšem posledná epizóda neni taká zlá, určite obstála. Columbo je stále Columbo, len to ostatné je už proste o velký kus inde. Celkovo ide o jeden z najzábavnejších seriálov a určite sa k nemu po nejakej dobe vrátim. (7/10) ()

Autogram

Posledný Columbo sa musel zaobísť bez charizmatického vraha, a čo je horšie, úplne bez dobre plánovanej a vykonanej vraždy. Obidve vraždy boli viacmenej náhodné, a tiež to pátranie sa vymykalo bežnému columbovskému štýlu. Na konci sa pri veľkom odhalení našla akurát obeť nehody. Najkrajšia protivníčka seriálu tomu nijak nepomohla a prostredie modernej diskotéky tiež nie, takže len slabšie tri hviezdy na rozlúčku. ()

Ironfood

Áno, Columbo do moderního prostředí vskutku nezapadá, což ovšem nevidím jako problém, ale spíš jako zajímavý kontrast. Zajímavá je rovněž mafiánská linka (máme tu vyšetřovatele mafie s podivnou vizitkou "copo tutti di copo" a připomínku starého mafiánského úsloví o rybách...) ()

Billie777

Není to sice ten klasický Columbo, jakého máme rádi ale čas neodvrátíš a je jasné, že musí být vidět, kdy byl díl natočený. Tohle je jeden z těch nejnovějších, je to znát ale mě to vůbec nevadí, to Columbovské kouzlo to má v sobě pořád a Columbo je tu pořád perfektní, jak byl vždycky. Navíc konec se moc povedl. ()