To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

Brain-D

Kvalitní historická konverzačka ze soudního prostředí a prostředí z ulic, kde řečníci z 60.tých let v Americe vedli demnostrace a střetli se z policií. Výkony herců a celé zpracování ne špičkové úrovni. Zbytek už je jen otázka vlastního vkusu diváka. Za mě 80% ()

Antek

Další skvělá lekce z historie. Té americké. Ale až s podivem lze sledovat, jak byla otázka svobody v 60. letech klíčová, a to bez ohledu na geografickou polohu. Možná to bylo střetem staré a nastupující generace, kdy se lámalo vidění světa, a děti se vyhraňovaly proti rodičům. Zatímco na východě se do situace vložily tanky a umlčely protest na dlouhé dekády, na západě by nic takového nemohlo projít, takže přišly k řeči obušky a zkostnatělá vládní aparatura. Aaron Sorkin ubral na vycizelovanosti dialogů (nebo možná právě naopak, všechny zní tak přirozeně, že za tím je obrovský kus scénáristické práce) a přitlačil na vizuálním vypravěčství. Svůj plac před kamerou zaplnil skvělými herci a spustil mistrovskou obžalobu společnosti bez hodnot (aktuální téma v každé době, bez ohledu na to, který pán stojí za kormidlem vlád). Neubral bych ani minutu, naopak bych klidně i přidal. Bylo mi v té společnosti skvěle, navíc když svoboda pro jednou nedostala na frak. Boj o svobodu je totiž vždy sjednocující, bez ohledu na to, jak jsou lidi o ní usilující, rozdílní. ()

Gallagher

Netflix konečně válí na plné čáře. Brilantní a nadčasový film. Sorkin v první režisérské lize. Cohen, Redmayne, Langella, Rylance, Gordon-Levitt,... radost. Takové filmy se už dnes netočí, díky za něj! ()

mkubalikova

Sorkin je fantastický scenárista, jen mu tu jeho dialogovou ekvilibristiku musí kočírovat někdo zručný na režisérské stoličce. Což je tady problém hned na začátku, kdy v úvodní expozici jsem se totálně ztratila. Po přesunu k soudu se Sorkin překvapivě zklidní a nejsilnější je v momentech, ve kterých se vůbec nemluví. No a závěr mě semlel. Z nadupaného obsazení je nejlepší Baron Cohen.  90% ()

zigíš

Relativně krátce po ´Vietnam War´ od Kena Burnse -doslova maratónu- co mi emocionálně přišel natolik vysilující, že jsem na něj s přestávkami koukal tak čtyři měsíce, mi zorientovat se ve skutečnostech a jménech ´Chicagského tribunálu´ nečinilo sebemenší problém (ok menší možná jo, ale to jsou jen detaily). Potud všechno v pořádku, napsáno skvěle, jako již tradičně, tempo a gradace bez chybičky ..ale (ale tu je, bohužel) zas TAK mě to nezasáhlo (!) jak by mohlo nebo mělo, nevím a to mám soudní dramata rád. Něco mi tam chybí, možná ten Spielbergův cit podat ta americky patetická gesta tak, že mě to dojme (a sejme). Takže za sebe, jsem v těch adoracích drobátko zdrženlivější -i ve světle faktů letošní mizerné konkurence- minimálně do Fincherova Manka. ()

Jaro.Krafcik

Stále len dobrá súdna dráma, neviem prečo má až toľko percent. Neviem si ju viac oceniť. Netflix opäť zabudol na dabing, zrejme, ak by tam nebol Borat asi by som si to ani nepozrel, teda, jeho predstaviteľ. 3* ()

ganz

Pro milovníky soudních dramat povinnost. Na film jsem narazil vlastně omylem, ale god bless netflix algorithm, tohle byla prostě bomba! Cohen je boží a role mu hrozně sedla, stejně jako Redmaynovi ()

vyfuk

Tyhle filmy ze soudního prostředí je prostě něco. Občas to teda trochu drhne, jako by se dalo říci i v tomto případě, ale asi jinak se nedá popřít nezaměnitelná euforie a atmosféra. Především je na tom vtipné, že Netflix opět ukazuje svoje trumfy a esa skrytá v rukávu ke konci roku, kdy už pomalu nikdo nečekal, že někdo přijde s něčím skvělým nebo na rok 2020 jednoduše lepším. A stalo se. Nutno podotknout, že zde máme nezaměnitelnou esenci úžasného hereckého obsazení, které nebere konce a dokáže překvapit. Dovoluji si říci, že Redmayna zde vidíme v životní roli, jelikož dokázal od sebe odhodit nějakou pózu stydlivého a křenícígo muže, ale zcela změnil svůj charakter, jak jsme ho nyní znali. A fungovalo to perfektně. Ať už jde o naprosto dokonalého Rylence, hrdinského a nečekaného Keatona, nečekaného Levitta na občasnou přes držku, a nebo jednoduše neuvěřitelně uvolněného a autentického Cohena, který hlavně teď čerstvě po Boratovi ukazuje spíše odměřenou, příjemnou a lidskou roli. Pravou. A mohl bych pokračovat. Herci asi hlavně tahají celý film, který nicméně rozhodně má oporu i silného příběhu a scénáře, který to dokázal v režisérské kombinaci (aneb jak funguje plně autorské dílo v praxi) hezky dynamicky sjet jako nikdy. Občas to trochu drhne, jak říkám. Ale film to v celku elegantně a hlavně epicky dokáže vrzy nahradit. Hlavně jako vždy cením opět poukázání na utajené téma historie, které je trochu zpopularizované filmovou verzí. A navíc kvalitně. Co více si přát? ()

ondraondra

Skvělý historický film. Je těžké udělat film o soudním procesu tak, aby to bylo zajímavé. To se naštěstí povedlo. Neříkám, že jsem celou dobu čuměl s otevřenou pusou, ale bavil jsem se. Hercům nejde nic namítat. Především mě dostaly herecké výkony Sacha Baron Cohena a Eddieho Redmayna. No a scény z demonstrace byly epické! Film je to sice perfektní, ale to téma mě asi nazaujalo na tolik, abych dal 5 hvězd. Určitě je to ale snímek, hodný Oscara. 8/10. ()

dragon94

Skvěle obsazený a slušně řemeslně natočený film podle skutečné události, o kterém se však rozhodně se nedá hovořit jako o něčem speciálním co by musel každý vidět. Námět, zpracování, děj a postavy bohužel nejsou tak zajímavé, aby se o filmu dalo mluvit jako o něčem převratném. Největším kladem snímku je jeho hvězdné obsazení a určitá nadsázka, díky čemuž je zde velká pravděpodobnost, že vás snímek nebude nudit. Na jedno shlédnutí, ze zajímavosti o skutečné události, docela slušné. Slabší 4* 70% ()

drackula

Pôvodne som neplánoval tento film absolvovať na jeden záťah. Má cez dve hodiny a bolo už relatívne neskoro, keď som si ho pustil. Dá sa ale povedať, že som ho nevedel vypnúť. Nie je tam žiadna nudná pasáž, má to skvelé herecké výkony, dialógy, správnu dávku irónie, ale aj emócií, kedy cítite, že niečo nie je jednoducho v poriadku. Na to, že ide "iba" o súdny proces to neuveriteľne šlapalo. Vrelo odporúčam.100% Netflix ()

Kali4

Skvělému vrstevnatému scénáři dávají vyniknout oscaroví herci, o to víc mě mrzí, že na plátně se souboj hodnot a táhlá válka se systémem scvrknou v zájmu stravitelnosti pro široké publikum na boj všech proti jedné osobě, jednomu padouchovi, a to soudci (Franku Langellovi) - tohle zjednodušení mě trklo hned při první návštěvě soudní síně, přičemž gradovalo v průběhu celého filmu až do trochu absurdního finále, kde Frank zběsile buší paličkou na protest proti nadšenému výskání davu. Při opakovaném zhlédnutí je toto zjednodušení patrné ještě více a filmu hodně ubírá. Většina emocí tak míří proti soudci, konfrontace míří proti soudci a nakonec je to skutečně všichni proti jednomu, kdy na opačnou stranu míří i původní Frankovi "soudruzi". Nicméně! Filmů tohoto kalibru, rozumějte velikých hollywoodských dramat, je jako šafránu a mně hrozně moc chybí. Řemeslná kvalita je na špičkové úrovni a Sorkinova rozšafná a ambiciózní vize je patrná z každého záběru. ()

blackkocour

Film je správným příkladem toho, když někdo dokáže do dvou hodin naprosto super informovat a edukovat část americké moderní historie, kterému je každému průměrnému Evropanovi totálně u řity. Máme tu v podstatě všechno. Režisér se nebojí použít i ten rasový a cirkosuvý humor, a vybírat si skvělé a zvučné role. Nikoliv ty toaletní. Plná palba, a já jdu spát.. ()

venca163

Stát na vrcholu svoji arogance a neohroženosti. To bys proti němu fandil i bandě zhulenejch eskymáků...nebo hipíků. Cenim, že se takový filmy začaly točit...i když trochu jednostranně, ale ta pravda tu zas tak složitá a víceúhlová nebyla (nemyslim válku ve Vietnamu, ale mlácení dětí). (85%) ()

JADIM

S čoraz väčším počtom hodnotení chytám čoraz väčší pocit, akoby som videl iný film. Bolo to tak extrémne nudné! Nechápem, ako sa tak dlhú dobu môže riešiť tak jednoduchý spor medzi Demokratmi a štátom. Demokrati protestovali proti vojne, prišla polícia a bolo z toho obojstranné násilie. Toto sa reálne riešilo niekoľko mesiacov a tento film to rozoberal 2 hodiny, pričom je to prípad, pre ktorého zdokumentovanie by bohate stačila 40 minútová epizóda seriálu. Väčšina dialógov bola off topic alebo zbytočná. Ale ako tak pozerám na tie hodnotenia, vďaka ktorým to v rebríčku predbehlo rôzne iné úžasnosti, tak to asi úplne zbytočný film nie je. 1/10 (Videné 19.10.2020, Originálne znenie) ()

Maynard.

Jak již naznačují reference, tohle je fakt hodně vydařenej kousek. Většinou nemám zrovna v oblibě filmy ze soudní síně, ale tenhle je fakt peckovej. Ta psychologie jednotlivých postav a jejich zahrání je na jedničku s hvězdičkou. Zajimavý je, že v ČSSR tou dobou přijeli národu na "pomoc" sovětské tanky, no a v americe tou stejnou dobou policajti řezali hipíky jak smyslů zbavený :o). Tak kterej národ na tom byl vlastně líp? :o). No, jasně že amíci. Asi každej divák po tomhle filmu bude doživotně nenávidět soudce přelíčení, kterej pil krev naprosto dokonale. Saša u mě vyrost zase o kousek no a ostatní herci, ti se předvedli na nejvyšší úrovni... Pecka! ()

herr_carter

Tenhle film mi vyrazil dech a otevřenou hubu jsem měl prakticky od začátku do konce. Demonstranti samozřejmě nebyli žádní beránci, ale bylo mi zle z celého vedení zpolitizovaného procesu plného diskriminace a útlaku základních lidských práv a svobod - Langela bezvadně ztvárnil "nekompetentního" stranného soudce. Baron Cohen a ostatí obvinění taky překvapivě skvělí. Ale všechny zastiňuje můj oblíbený herec Mark Rylance, herec, který nebyl skoro v žádném filmu vloženě hlavní postavou, ale o to větší přínos pro kvalitní filmy má jako důležitý vedlejší herec. Jeho zdejší příkrý obhájce nemá chybu a člověk kroutí hlavou, že vůbec on i ostatní dokázali jít proti celému soudnímu aparátu v téhle pitomé době. Kéž by na Netflixu vznikalo víc kvalitních a hlavně autentických filmů......................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Soweek

Sorkin servíruje další politické drama a tentokrát si vybral trochu odlehčenou feel-good formu vyprávění. Chicagské sedmičce tak fandíte víc než Avengerům když zachraňovali svět a zvládáte se u toho ještě královsky bavit mírnými vtípkami servírované především duem Cohen - Strong. Nutno podotknout, že kromě Sorkinova skvělého scénáře a režie se dočkáte i krásného hereckého koncertu v podání všech předních herců, takže není jiná volba, než dát plné hodnocení. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)