Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Claude Speed

Stejný případ, jako první díl. Dobrá oddychovka na vyplnění dlouhé chvíle. Je to klišovité, některé scénky jsou vyloženě americky trapné ("ajnštajni"), zkrátka v podstatě to, co už jsem viděl v jedničce - nic víc, nic míň. 55%. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: Kubi21, dopita, cupito ... Prakticky není nic, co bych dodal k hodnocení prvního dílu. Snad jen to, že jednička byla relativně v pohodě, ve dvojce se přehánělo v podstatě ve všem. Už to nebylo ani moc vtipné, jen slabé a slabší. Pokud ovšem film rozdělíme jen na nesouvisející scény, najdeme některé na nichž se dá docela pobavit, ale to nestačí. Takže s hodnocením musím dolů a nezastaví mě žádný noční hlídač! 2 hvězdičky - 35% a finito. ()

Eventyrer

Len vďaka úžasnej Amy Adams je tento film pozerateľlný, avšak len v momentoch kedy tam je lebo ostatné chvíle strávené s malým kovbojom a rímskym veliteľom či nevtipným a zväčša trápnym Egyptským faraónom sú na prepnutie televízneho prijímača. VAROVANIE: Dobrovoľne nesťahovať či nekupovať DVD, len pod nátlakom detí! ()

Zuchy

Larry Daley zřejmě mezi prvním a druhým dílem absolvoval kurs sebeobrany s baterkou a kurs lehké arogance. Puf a kouzlo jedničky je pryč. Kamunra má být komická záporná postava, jenže to funguje málokdy (já jsem oživl, to je fuk), šlapání si na jazyk mě moc nenadchlo. Na druhou stranu moje sympatie mají opět kovboj Jededdiah a legionář Octavius, teď se k nim přidala ještě Amelie Earhartová. ()

GTS_PUNK

Od doby, keď bol Larry Daley (Ben Stiller) nočným strážnikom v newyorskom múzeu, prešiel už nejaký ten čas. Túto brandžu opustil a začal sa venovať svojej vlastnej firme s viac či menej potrebnými vynálezmi. Keď sa však dozvie, že niektoré newyorské exponáty sa chystajú natrvalo premiestniť do Washingtonu, vymyslí plán ako ich zachrániť a dostať naspäť. Lenže v omnoho väčšom múzeu zlatá faraónova doska prebudí ešte väčšie množstvo exponátov ako v New Yorku a tak to Larry nebude mať ani zďaleka ľahké. Po troch rokoch od vydania prvého dielu sa režisér Shawn Levy vracia s voľným pokračovaním nočného dobrodružstva v múzeu. Prvý film, hoci nie je viac ako priemerným počinom, divákov neuráža a ponúka aj niekoľko vtipných scén. Otázkou v tomto prípade je však to, či sa v podobnom duchu nesie aj jeho pokračovanie. Stručne by sa dalo povedať, že áno. Ani druhá časť tejto filmovej série sa nedostáva ďalej ako je hranica filmového priemeru. Prečo je tomu tak? Nuž, odpoveď je veľmi jednoduchá a ukrýva sa v kvalite scenára, ktorá je prenesená na filmové plátno a ponúknutá divákovi. Príbehová stránka nie je výrazným posunom vpred a divák v podstate sleduje znovu boj dobra so zlom. Tentokrát síce v pozmenenej podobe, ale základné príbehové gro ostáva oproti prvému dielu rovnaké. Zmenené sú však výprava a herecké obsadenie. A to výrazne podstatne, keďže dej nie je zasadený do New Yorku, ale do Washingtonu, s čím aj logicky súvisí množstvo nových postáv. Bohužiaľ, ani jeden z týchto faktorov výraznejších spôsobom nedokáže posunúť kvalitu filmu vyššie. Dejová línia filmu nie je výraznejšie pozmenená, humorné scénky sa opakujú, prípadne nie sú vôbec vtipné, čo je ešte horšie. Spomínané nové postavy ako napríklad Napoleon Bonaparte (Alain Chabat), Al Capone (Jon Bernthal) či Amelia Earhart (Amy Adams) sú miernym oživením a niečím novým, ale veľa to na filme, bohužiaľ, nemení. Aj keď je pravda, že na Amy Adams sa z celého hereckého obsadenia aspoň najlepšie pozerá. Zato najvtipnejším ostáva stále Ben Stiller, ale takisto iba v rámci možných noriem. Night at the Museum: Battle of the Smithsonian nie je o nič horším či lepším filmom oproti svojmu predchodcovi z roku 2006. Príbehovo, humorom či kvalitou hereckého obsadenia priveľmi nezaostáva a divákovi tak ponúka pozerateľných 100 minút filmovej stopáže, z ktorých však na zadok určite nespadne. Pozretie tejto rodinne ladenej komédie raz či dvakrát určite neurazí, ale viackrát sa k tomuto snímku zrejme divák nebude chcieť vrátiť. Film mu totižto neponúka nič také, čo by ho malo prinútiť k tomu, aby si ho pozrel viackrát. ()

gemi

Bohužel. Jednička celkem bezva s fajn příběhem, ale dvojka je podivná. Příběh přitažený za vlasy jako hrom (podzemní komplex s archivem pod Lincolnovým monumentem?!) a postavy se pitvoří - to mi vadilo nejvíc. Film zacílil na ještě mladší publikum, takže mě úplně ztratil. ()

MRPitivier

Proč to proboha děláte?! Proč točíte pokračování filmu, který nebyl dokonalý! Ben Stiller a jeho parta už nemá to kouzlo jako v prvním díle! Vtip, který občas zazněl v jedničce, se úplně vytratil. Herecké výkony také neoslní a příběh je předvídatelný! Proto prosím, žádné pokračování prosím! Něco nového! Originálního! ()

casef

Tak dvojka se mi líbí dokonce více než jednička. Propracovanější a napínavější děj s více postavami mě bavil rozhodně více. Jsem zvědavý, jestli se dočkáme i trojky? ()

Shredder

Co sa zmenilo oproti jednotke? Premiestnili dej do vacsieho muzea s novymi exponatmi a tym to asi konci. Bohuzial v tomto pripade neplati vacsi = lepsi a je to este slabsie ako jeho predchodca, ktory tiez nepatril k velmi podarenym dielam. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)