Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

james11

Animace je opravdu povedená a propracovaná, detaily modelů lodí působily fantasticky. Příběh se ale s kvalitou animace nemůže měřit. K Tintinovi jsem neměl žádný vztah před shlédnutím filmu, možná jsem jen věděl, že je to jakýsi chlapec, co řeší záhady, takže jsem k filmu přistupoval ničím neovlivněn. Na film se dobře kouká (hlavně díky animaci) ale postavy jsou takové bezduché, detektivové Kadlecové, kteří občas působí, jako by nedokončili základní školu, věčně opilý kapitán, který musí pravidelně každých 5 minut udělat nějakou hloupost a Tintin, který jako jediný z téhle party má rozum a štěstí anebo když to selže, tak svého pejska. Ale nikdy takový jako byl Remy v Ratatouille nebo Vall-I v Vall-I. Navíc všechno to střílení mi přijde krapet zbytečné a pokud to má být pohádka pro děti tak určitě trochu navíc. Hlavním hrdinům se v takovém filmu nic stát určitě nemůže a pokud by malinký Tintin zabíjel své protivníky, no kde by sme to pak byli.... Přes to vše ale zasloužených 65%, ()

Zaba

Osobně se mi film moc líbil. Celý film má dobré tempo, spád, akci a sem tam ten vtípek. Po technické stránce je to velice příjemná podívaná - dobré efekty i charaktery, anatomie, a řeč těla postav. Prostě prima! ()

Big Daddy

Příjemný snímek pro celou rodinu s výborným technickým zpracováním, kde je často težké rozpoznat, že jde o animaci. V tomto směru poslouží hlavně pohyby postav, které jsou odhalitelné. Atmosféra se nese v duchu Indiana Jonese a nechybí tak jedno dobrodružství za druhým okolo hlavní dějové linky. Nejde sice o filmovou bombu, které Spielberg umí, ale zábavně strávený večer je zaručen. ()

doogiemus

Uprostred ponuky psychodrám, romantických upírológií, trilerov a neviem čoho ešte - hľa jedna osviežujúca zábavná dobrodružná rozprávočka, pri ktorej som mal opäť 14. V tom veku som už do päť počítať vedel, takže...... ()

Smartynko

Ja tomu tie 4 proste dám. Nemám rád Spielberga ale tu mu musím proste vzdať hold. Od detstva som miloval Tintinove príbehy. Keď som bol malý čítal som komixy, potom trocha neskôr som pozerával kreslený seriál a keď sa po rokoch ukázalo v kinách toto bol som hrozne zvedavý. Po dopozeraní som ostal milo prekvapený. Steven preniesol môjho obľúbeného kresleného hrdinu do 3D veľmi dobre a vyslúžil si tak môj obdiv. Inými slovami (asi) mi zavrel hubu. :) ()

Wez

vcelku dobrej animák,ovšem oproti jiným nijak výrazně nevybočující nebo lepší(např. Resident Evil Degeneration nebo Damnation)-předobrazem Tintina byl Rexista a pozdější SS-Standartenführer Léon Degrelle ()

Bilbo.cz

Celé je to strašně hektické a jakoby příliš přecpané. Kamera sama o sobě je sice dokonalá a všímá si i detailů (o některých skvělých přechodech mezi záběry ani nemluvě), ale jakoby se zároveň s ní nedokázal zastavit i příběh a zaměřit na něco divákovu pozornost. Na některé akční scény by byli krátci i Indiana Jones a James Bond dokupy. Setřelit letadlo s jediným nábojem a poté s ním sám uletět, kdo tohleto dokáže? Něco z atmosféry Spielbergových filmů tam zůstalo, na to aby to zaujalo nějak do hloubky to ale nestačí. ()

P@\/EL

Pouze dobrý animovaný film, ze kterého šlo vytřískat rozhodně o něco víc. To myslím, především co se týče děje, jelikož animace, efekty a triky jsou zmáknuté na jedničku. Proti tomu nemám nic, jen jsem se kochal výborně odvedenou animovanou tvorbou. Největší problém celého příběhu vidím v tom, že si za celou dobu žádná z postav nezískala mé sympatie, jak to většinou u animáků mívám. Na druhou stranu ději nelze upřít snaha o odvázané dobrodružné scény a taky občasné srandovní situace. ()

Pythonator

Tohle že byl Spielberg? Tomu dědkovi už asi vážně jeblo. Nezbývá než doufat, že se dočkáme pětky Indyho. To jak tady mnozí tvrdí, že Tintin je lepší než Indiana Jones a Tajemství křišťálové lebky mě hodně pobavilo. Já dávám slovo do pranice a tvrdím, že Tintin je horší, než kterýkoliv jiný film od Spielberga. Pravda, je to cílené spíše na děti a já už dítě nejsem, abych mohl porovnat s E.T. nebo Hookem (mimochodem všechny tyto dětské filmy mě serou), ale i tak doufám, že mistr už nikdy horší film nenatočí. Proti tomuhle digitálnímu experimentu byl i proklínaný Válečný kůň velmi milý velkofilm. ()

gizi

Pěkné, děj má spád, pořád se něco děje (ale ke konci i tak už jsem se trochu nudil). Po skončení si člověk řekne, že ten příběh je vlastně velmi slabý, ale dobře podaný. Škoda, že humor moc nevyšel (no 2x jsem se trochu zasmál, ale to je málo, chtělo to víc). 70% a 4*, 24.7.2015. ()

Dupac

Vymazlené do posledního detailu. Ale co naplat, Spielberg to točil pro velké plátno a ve 3D. Na menší ploše mínus jedna dé se kouzlo trochu ztrácí a kadence průletů a kamerových jízd už místy trochu unavuje. Pátou hvězdu si nechám pro případ, že bych měl možnost vidět v originále. ()

Prcek96

Na tento film už jsem se chtěl podívat delší dobu, protože jde o první počin Spielberga na poli animovaných filmů a byl jsem zvědavý, jak se mu tato premiéra vyvedla. Po zhlédnutí musím říct, že jde o počin kvalitní. Po grafické stránce je animák skvělý a originální. Příběh je jednoduchý, tak jak by to u „animáku“ být mělo a nemá skoro žádná „hluchá“ místa možná až na pár výjimek. Já se po téměř celou dobu skvěle bavil a byl jsem napjatý, jak se bude příběh vyvíjet. Ve výsledku jsem byl z filmu překvapen a nadšen a už těď se těším na další pokračování. ()

durkes

Dlho som sa bránil tomuto filmu, pretože mi nejako animák k Spielbergovi nesedel. nakoniec som sa odhodlal a pozrel som si ho a musím sa Števovi ospravedlniť. Darmo, ak je raz niekto filmový génius, a Spielberg týmto géniom naozaj je, je úplne jedno do akého žánru sa pustí. Fajn. ()

Chlo0opek

Zpočátku se to slibně rozjelo, ale ke konci mi to přišlo již takové rozvláčněné a místy i zbytečně přehnané (a to i na animovaný film). Jinak však sympatický humor a zajímavá je i nevšední postava bumbajícího kapitána:). ()

Skylwalker42

Kdybych byl ještě děcko, věřím, že bych tomu beznadějně propadl - pravé klučičí dobrodružství (jako u Goonies) ..ale teď mohu obdivovat jen precizně odvedenou Spielbergovu práci. Velký nadprůměr, ale jaksi bez citu. ()

Bogrant

Na Tintinovi je krásne vidieť kam sa posunula vizuálna a grafická stránka animovaných filmov za posledných pár rokov. Malo to väčší nádych normálneho filmu ako animovaného, ale neuškodilo to, skôr naopak, zaujalo. Rýchle a nečakané vbehnutie do deja, ale bola to napokon slušná jazda, plná rôznej a zaujímavej akcie, originálnych nápadov, sem-tam som sa rád zasmial a to je asi tak všetko, čo mohol Tintin ponúknuť. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga