Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Jinny

Věčný hračička Spielberg posílá svého hrdinu a jeho partu na cestu za pokladem... v retro stylu. Že vám to něco připomíná? Těžko mu ale vyčítat, že se opakuje, když story je dobrodružně dětinská a decentní 3D je tentokrát skutečně pastvou pro oko. Jenom by se mi ten film líbil o něco víc, kdyby měl Tintin aspoň o kousek víc charismatu a mě znova bylo deset... P.S. Tentokrát musím vyjímečně pochválit český dabing, u kterého bych i věřila, že místy překonává originál. ()

anais

Tintinovým dobrodružstvím se nedá prakticky nic vytknout. A to je v podstatě jediný zádrhel. Člověka to neustále nutí přemýšlet nad 4. Indym a srovnávat. Tintin, neobtěžkán zodpovědností vůči fanouškům a předchozím dílům působí jako čerstvý vítr do plachet! A mrzí mě, že někteří lidé vnímají Spielberga jako kýčaře. Styl, se kterým kormidluje svůj poslední film, je dotažený k takové dokonalosti, že můžou všichni ostatní jen tiše závidět. ()

honajz

Strašná hudba už od úvodních titulků. Animace Tintina mi nesedla a nečekaně je hlavním a jediným sympatickým hrdinou pes. Vtipy vyšumělé, celé to spíš připomíná lepší adventuru nebo části jízdy v zábavním hollywoodském parku. Animace samozřejmě skvělá, o to nic, i když někdy mě ty změny úhlu kamery dost draly. Ale citově a pocitově jsou mi pořád bližší a milejší filmy s tou "starou" animací. ()

rikitiki

Animace snažící se o realitu pro mě ztrácí poetické kouzlo kresleného filmu a nezískává na věrohodnosti. Špatně vybalancované pomezí: buď to mělo výtvarně dodržovat předlohu nebo to měli natočit se skutečnými herci. Tenhle styl mě rušil, protože jsem si pořád říkala: „Proč to natočili takhle? S živými lidmi v živých kulisách by to mohlo být dramatičtější. V komixovém podání střelenější a roztomilejší.“ Příběh samotný je vcelku půvabný a staromilský: reportér se vydává podle tajemných vzkazů na cestu za pokladem. Není to nic neobvyklého, ale ději dodává šmrnc opilecký kapitán a jeho deliria tremens, při kterých se mu vybavují důležité vzpomínky. SHRNUTÍ: Je to spíš pro děti. ()

HellFire

Pěkná ukázka toho, co dnes dokáže počítač, i když je s podivem, že tu má každá druhá postavička obrovský nos. Jinak to ve mně nezanechalo vůbec nic. ()

Pítrs85

Spielbergova Tintinova dobrodružství si zaslouží vysoké hodnocení, i kdyby byl jejich scénář dementní (což naštěstí není), protože po stránce animace se jedná o něco opravdu neskutečného a nebojím se napsat převratného. Samotný děj se od původního Tajemství Jednorožce v lecčems sice odlišuje, ale to vůbec není na škodu, páč všechny inovativní prvky jsou jen ku prospěchu věci. Hudba z pera Johna Williamse samozřejmě opět úchvatná a samotný příběh krásně podtrhující. Samotný komiks Tajemství Jednorožce jsem kdysi dostal jako dárek k Vánocům (dodnes ho střežím jako kapitán láhev Whiskey :-)), takže mi tenhle film zahrál i na strunu nostalgie (úvodní scéna na tržnici je doslovná). Krásné zavzpomínání, bezkonkurenční animace, pevná režie a prostě Tintin (u nás vysílaný i pod názvem Tenten :-)), no prostě paráda! :-) ()

Othello

V době premiéry jsem na Tintina vyrazil, protože jeho ukázky dost připomínaly tehdejší trailer na videohru Uncharted 3, u kterého jsem si slintal na triko a kterou jsem doteď nehrál (protože PC master race). Po deseti letech jde do kin konečně odkládaná filmová adaptace této videohry,  u jejíhož traileru jsem usnul, zato jsem si ale připomněl, jak skvěle takhle kooperace mezi Peterem Jacksonem a Spielbergem pořád kope. The Adventures of Tintin je animák s úžasnou plastičností, skvělou prací se světlem (dozoroval Kamiński), barevnými kontrasty a hlavně neuvěřitelnou choreografií akčních sekvencí. Když se to pak spojí s oblíbenou retro stylizací "Evropa 20. - 50. let", je Tintin chodným společníkem v poličce dobrodružných sérií od Indiana Jonese až po herní adventury typu Broken Sword či Lost Horizon. ()

Janek

Hned v úvodu - Rango mě bavil víc, měl ostřejší humor, důmyslnější zápletku a lepší hudbu. Tintin je bezpohlavní předčasně dospělý zrzek a ve zhmotněné podobě nevzbuzuje téměř žádné sympatie (zhmotněný Dušín by asi taky nebyl žádné terno). Tintin je jednoduchý film, ale pro oko tak bohatý (výprava, detaily, druhé plány, honičky), že by bylo dost trapné pokoušet se o nějakou hlubší kritiku. Zkuste něco podobného natočit s Aspergerovým syndromem. ()

Ilicka

Technicky výborné, v akcích vypointované do posledního detailu, hudebně velmi svižné, ale v mezičasech tomu místy chyběl švih a vtip. ()

ARI50

Chceme teraz dvojku, tohle bylo úplně o něčem jiném u animovaných filmu jak jsem zvykly tak blízko k realitě ,dokonale do detailu, propracované a rozhodne užasna práce s celým filmem. ()

Ištván87

Ze začátku to vypadalo na tři, ale druhá půlka to dost zvedla... Kapitán Haddock (skvěle zahraný Andy Serkisem a do češtiny skvěle nadabovaný Jiřím Schwarzem) je naprosto neodolatelný, resp. borec nejhrubšího zrna. Tenhle prvotřídní ochlasta si mě naprosto získal... ()

SLOTH

scéna s tankem je geniální. vizuál taky. ale to mi u filmu nestačí. jedná se o takové velké NIC zabalené do krásného hávu. ()

Beastmaster4

Tak abych řekl pravdu, od tohohle jsem moc nečekal. Tintina jsem nikdy nečetl a tak mě jeho filmový příběh nechával chladným. Když se ale něčeho ujme Steven Spielberg, tak vám ten chlad dlouho nevydrží a tak jsem neodolal. Rozhodně nemůžu říct, že bych litoval. TINTINOVA DOBRODRUŽSTVÍ je ten největší animovaný příběh, který lze vidět. Po technické stránce je jeho audiovizuální podoba téměř dokonalá (srovnávat lze jen s VÁNOČNÍ KOLEDOU Roberta Zemeckise nebo s LEGENDOU O SOVÍCH STRÁŽCÍCH Zacka Snydera). Místy jsem váhal, zda jde o animaci nebo skutečné záběry. Taková voda nechává opravdu jen prostor ke spekulacím :-D. Dobrodružnými eskapádami se film jen hemží, je tu spousta akce a nechybí ani místa k zasmání. Jde o skutečný dobrodružný rodinný film se vším všudy. Malinkou výtku bych ale měl - kdo animoval toho sokola nebo co to bylo, jeho proporce byly trochu mimo a taky ty frňáky všech postav, proč musel mít každej takovej rypák :-D....Ale to jsou jen drobnosti spíš k pobavení. Spielberg a jeho spolupráce s Peterem Jacksonem, nám přinesla jeden opravdu vynikající film, a jestli máte pocit, že jde o mix INDIANA JONESE a PS3 hry UNCHARTED, tak jsme na tom stejně ;) ()

luka4615

Dokonale vtahující animace, která se skvěle snoubí s propracovanou a hravou akcí. Za zmínku zde rovněž stojí i kamera a soundtrack, což ze snímku The Adventures of Tintin činí povedenou oddechovou záležitost, která Vás v rámci svých možnosti zabaví více než dobře. Skvělá práce! „Give me those oars! I'll show you some real seamanship, laddie! I'll not be doubted by some pipsqueak tuft of ginger and his irritating dog. I am master and commander of the seas!” ()

MonaSax

Opravdu kouzelná podívaná, ale really pět hvězdiček, to si nemyslím. Tvůrci si s tím opravdu vyhráli, už úvodní titulky jsou hodně povedené, ale později jsem se začla nudit (opravdu jsem měla usínací záškuby), nevím jestli to bylo tím, že jsem byla hodně unavená nebo, jestli tam bylo nějaké hluché místo, opravdu nevím. Ale jak začla akce, tak jsem ožila a hodněkrát jsem se i od srdce zasmála a že ji tam bylo dost, vlastně skoro celá druhá půlka na tom stavěla a tak to asi i mělo být. Celý film mi přišel místami uspěchaný, že to Spielbergovi nestačí a, že by potřeboval víc času. Divák vyčkával, co se bude dít a pak najednou zjistil, že už se to stalo. Celkové shrnutí bylo to dobrodružné. Ale podle prvních ohlasů jsem čekala něco víc... ()

Sawy

Je velmi příjemné vědět,že Steven to má pořád v ruce.Tintinova dobrodružství totiž mimo jiné fungují i jako dokonalý důkaz všem jeho odpůrcům,že i v roce 2011 stále dokáže své filmy realizovat s tím samým klukovským nadšením,s jakým v 80. letech točil jonesovská dobrodružství.Že na stará kolena si rozhodně nehodlá užívat důchodu a sem tam si natočit nějaký menší film jako bokovku,ale je připraven znovu a znovu překračovat filmové hranice.A konečně,že svými filmy pořád dokáže vyrazit dech svým fanouškům,kteří mu stále věří a dovedou si jeho filmy užívat se stejnou radostí,s jakou je on tvoří.Od kouzelných úvodních titulků,přes klasicky vedený příběh o skrytém pokladu a jeho hledání,až po geniální akci,Tintin ani na okamžik neztratí dech,nemá slabší místa,od začátku do konce je dynamický a neuvěřitelně strhující.Díky onomu často proklamovanému "jonesovskému feelingu" navíc působí zvláštně povědomě,jako stroj času,který diváka přenese zpět do dob,kdy hrdinové byli stateční,záporáci zlí,přátelství něco znamenalo a vidina objevování byla více než cokoliv jiného.Prostě stejný efekt,jakým disponovalo Super 8,jen místo klasických sci-fi upomíná na dobrodružné příběhy Indyho a dalších.Ve veskrze revolučním zpracování,které nemá obdoby.IMAX dělá hodně,to je jisté,ale fakt,že Tintin je technologický skvost,musí být patrný všude.Postavy dávají zapomenout na neživé figurky ze Zemeckisových filmů,jsou dokonale vykreslené,což zajímavě kontrastuje s jejich charakterovou jednorozměrností (Tintin je prostě senzacechtivý reportér,jiné charakterové vrstvy u něj nehledejte),realističnost prostředí bere dech a nejvíce fascinující je pak Spielbergovo uvědomělé používání třetího rozměru,se kterým zejména v akčních scénách kouzlí nevídaným způsobem.Mění se v malého kluka,který si plní sny,nechává postavy projíždět,poletovat v rozpadajícím se prostředí,akci tak nesmírně nadsazuje,že nevíte,zda se smát nebo žasnout nad velkolepostí veškerého dění na plátně.Režisér využívá kompletního plátna,nespokojí se s jednou akcí,takže v jednom záběru se klidně odehrávají až tři děje,kterým stojí za to věnovat pozornost (nemůžu se dočkat dalších zhlédnutí) a tím se Tintin stává skutečně plnohodnotným 3D filmem,který daný formát skutečně plně využívá k vyprávění,nejen jako prvoplánovou atrakci.I když,přesně to vlastně film představuje.Je dokonalým prototypem hollywoodského velkofilmu,který si neklade za cíl nic než bavit diváka.Jen je upgradovaný na ten nejvyšší možný technický stupeň,ze kterého je skutečně jen krůček k realitě.Tintinova dobrodružství jsou dalším krokem k dokonalosti filmové animace a je téměř jisté,že až za pár let budou vznikat kompletně digitální,přitom ale fotorealistické filmy,které by jinak než v počítači vzniknout nemohly,bude se na ně pohlížet jako na jeden z klíčových milníků ve filmovém vývoji.Jedna negativní připomínka by se přeci jen našla.Film své zběsilé tempo ani na chvíli nezvolní,skutečně se pořád něco děje a spousta potenciálně skvělých scén je zabita tím,že je vložena mezi scény ještě lepší.Děj je skutečně velmi přímočarý.Ale co na tom,když se člověk skutečně nepřetržitě baví? Přesně to je u filmů nejdůležitější a přesně to nám Steven Spielberg už po téměř čtyři dekády poskytuje.Takže,teď je řada na Jacksonovi,aby dvojkou navázal stejně skvěle,jako ji Steven zahájil.Snad přijde kasovní úspěch,který bude stoprocentně zasloužený. 90 % Update: Nerad přehodnocuji,ale Tintin,navzdory nezpochybnitelné dynamice,neprůstřelným technickým kvalitám a Spielbergově hravosti,zkrátka představuje spíše výtečnou zábavu na jedno použití než trvalejší záležitost. 85 % () (menej) (viac)

Sprite

Steven Spielberg je můj oblíbený režisér a na "Tintinova dobrodružství" jsem se hodně těšil. Steven nezklamal a dost mě mrzí, že mu oskara vyfoukl "Rango" což nechápu. Vlastně tento rok nechápu hodně oskarových ocenění... Každopádně si u mě Tintin vysloužil pozici mezi nejlepšími animovanými/dobrodružnými filmy. ()

d.beseda

Velice slušně odvedená práce. Příjmeným překvapením byla zejména technická stránka filmu, která byla zvládnuta naprosto dokonale. Dokonce mi tentokrát nevadila ani 3D verze. Úžasná výprava a scény, barevné kompozice obrazů, a velmi zajímavé a pěkné prolínačky do dalších obrazů. Zejména v druhé polovině filmu mi vadila až přemíra „akce“ (paradoxně mne tato část nejvíce nudila). Není to sice druh filmu na který bych šel do kina opakovaně, ale přesto doporučuji. Hezký, napínavý, rodinný film. --- Celkový dojem: 80%, technické provedení: 100%, hudba: 70%. --- Viděno: (26.10.2011, ČSFD projekce, předpremiéra ČR). ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga