Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Searison

Úchvatné grafické zpracování ..... bohužel nejsem fanouškem komiksů s Tintinem, jinak bych film určitě ohodnotil lépe, takhle mě detektivní příběh příliš nezasáhl. ()

PedroPo

Tištěného Tintina jsem znal jen povrchně a z toho filmového jsem měl původně celkem obavu. Asi prvních 25 minut filmu obavy stále trvaly, ale pak to začlo. A definitivně se to zlomilo při scéně demolice přístavního města. Skláním se před kreativitou a fantazií pánů Spielberga a Jacksona, to co dokázali vymyslet mě doslova zarazilo do sedačky a tam už jsem taky zůstal až do konce filmu. Obavy byly zapomenuty a já se nakonec hodně bavil. ()

Yellyman

Tintin splnil očekávání! Perfektní animace, hudba a jinak vůbec řemeslně výborné... Ani mi nevadila jistá nelogičnost, tj. že hrdinům všechno zapadá do sebe jako hodinky, to už prostě k Tintinovi patří. Jen bych si film představoval trochu víc detektivní, trochu Jonesovatější. Film však již v úvodu nabral takové tempo, které až do konce nepustil, že mi nezbylo než sedět a slintat nad tou zběsilou jízdou plnou zvratů, honiček a kamerových kreací. 85% Viděno ve 2D v originálním znění a ve 3D s povedeným dabingem. ()

BDMarty007

Je to samozřejmě úžasná podívaná. Steven Spielberg v sobě zase objevil malého kluka, který vybaven technologiemi, pro něž už nic není nemožné, a obrovskou filmařskou řemeslností a erudicí, naplňuje své sny. Je z toho cítit obrovskou energii a hravost. Bohužel ale spíše v jednotlivých scénách než v celku. To mě na celé věci trochu mrzí. Příběh je trochu překomplikovaný, pro menší děti obtížně pochopitelný. Některé scény jsou zbytečně dlouhé a jsou spíše sebeukájením realizačního týmu na tom, co všechno s dnešními trikovými technologiemi dovedou. Občas je to na úkor vyprávění. Chybí mi tam to, co bylo tak skvělé u Dobyvatel ztracené archy. Takový ten emocionálně silný moment, který se táhnul celým filmem, kdy hudba zahrála „tádadadáá“ a všem v sále naskočila lehká husí kůže, a dobrodružná výprava jela dál. Přes tuto výtku je to ale podívaná, která stojí za to a jedna z nejlepších věcí poslední doby. ()

matt85

Je neuvěřitelné, jak si ve svých 65 letech Spielberg pořád hraje jako malé dítě... A jak mu to jde. Tintin je brilantní a dobrodružná jízda s milými nápady a skvělou motion-capture. Velice silné čtyři a možný potenciál na zvyšování. ()

dessa

Řemeslně velmi dobře natočená dobrodružná pohádka pro děti s velmi prostým příběhem, sem tam se objeví pokus o situační humor, leč bohužel na úrovni "teď zas někdo upadl, honem, vidláci, zasmějte se". Animace mi zas tak dokonalá nepřišla, především obličejová mimika postav byla vskutku slabá, v IMAXu jsem se asi již namlsal lepšími snímky... Dvě hvězdičky - z nostalgie a za Filutu. ()

Koty

Vizuální nádhera; ale to je tak všechno. Příběh je až příliš dětský. Některé akce jsou bohužel přehnaně "náhodné". Jsou to takové 3,5* ()

Black-star

Animačne téměř dokonalý animák, který se místy tak dokonale přibližuje realitě že donutí člověka váhat. Potechnické stránce zvládnuto na výbornou. Nikdy jsem Tintinova dobrodružství nečetla takže sem šla do kina bez předsudků a myslím že se to vyplatilo. Bylo to vtipné i akční, možná mohlo být řešení samotných záhad obestřeno větším tajemstvím. Ale jinak je to skutečně našlapané, když máte pocit že film ztrácí tempo a šťávu, tak najednou přijde nášup. Přesto, konec vás nijak nepřekvapí po všech stránkách. Ale celkově velmi uspokojivé. ()

marusaj

Co dodat. Snad, že jsem trošku zklamán, ale ne zas tak moc, no vždyť co jsem čekal, že... ? Čekal jsem Spielberga... a dostal jsem ho se vším všudy. Tintin je splněným snem malého kluka, je to dobrodružství za hranicemi všedních dnů, kde jsou charismatičtí záporáci, féroví kumpáni, cesty z jednoho koutu světa na druhý a hlavně se nezastavit a pořád objevovat, utíkat, dobíhat, poznávat, spekulovat, luštit. A furt s roztomilým, ale superinteligentním pejskem po boku. p.s. 1 Bohužel již nejsem kluk, takže mne to emočně nějak minulo. p.s. 2 Tintin má kukadla jako zrcadla. Každopádně já chci dvojku (a trojku a ....). ()

Veseldaa.!

Animace dovedená k dokonalosti. Škoda místy klopýtavého vyprávění příběhu, ale za tu scénu na jeden záběr se před Stevenem hluboce a úctyhodně klaním. ()

Lovec prasat

Hlavní devizou tohoto filmu od legendárního režiséra, který zpracovává neméně legendární látku, není překvapivě příběh či jeho vyprávění. Tyto jsou sice se staromilským umem dobře budovány v úvodu filmu, pak však lehce zadrhnou a podlehnou diktátu akčních scén. Ty jsou ale geniální. Spielberg potenciálu animovaného filmu využívá naplno a popouští uzdu fantasii. Bitky na lodích v pirátském stylu či Tintinova zběsilá over-the-top jízda bortícím se městem jsou prostě něco, co je třeba vidět, už jen pro ten skvělý pocit z pohybu, akce a preciznosti. Lidské postavy s celou mimikou i texturací, stejně jako skutečně živoucí města, jsou z technického hlediska opravdu asi tím nejlepším, co pamatuji, a zvedají ostatním zase laťku o kousek výš. Celý článek zde. ()

Idahou

Nic převratného, ale v kategorii na zkouknutí a zabavení 4*. Akční, zábavné s odsýpajícím dějem, víc nečekejte a budete spokojeni ()

dodona

Nemôžem povedať, že to nie je dobré, ale akosi to nebolo také to wááááw a super. Malo to dokonca aj pár vtipných scén, ale aj dosť trápnych a hluchých miest. Slovenský dabing tomu tiež dvakrát nepridal. ()

Mira90

Indiana Jones pro mladší (a pokročilejší)? Možná. Každopádně, já se bavil, a to od počátku. Škoda, že postava samotného Tintina je divná, nevýrazná a mnohem více vás zaujme (kupříkladu) kapitán Haddock - skvělá to figurka. Celý příběh pak balancuje na hraně animované přeháňky, ovšem tak vkusně, že to naprosto nevadí. ()

bono22vox

u me si Stevan S. tímto snimkem po nepovedenem War Horse opět napravil jmeno. 4/5 možná i pet, Tintinova dobrodruzstvi jsou velmi vydarenym akcnim snimkem plnym akce, humoru, nadsazky i male glorifikace alkoholismu, ale u dalšího dílu by to chtělo víc zapracovat na pribehu... ()

Matt007

Moc pěkně natočené, perfektní kamera a chytlavý děj. Pro mne příjemně strávený čas u sledování. Spielberg prostě umí. ()

Jan.S.Harold

Dvě hvězdy dám za zpracování. Člověk by nevěřil, co všecko se dá už dneska namalovat. Ale jinak děsná nuda, poslední třetinu jsem dokoukal jen se sebezapřením. ()

Claude Speed

Zezačátku to vypadalo na velmi dobře využitelný potenciál, jenže pak to začalo být moc sci-fi a úvod možné zajímavé detektivky zmizel. Místo toho vznikl jen animovaný, lehce nadprůměrný akčňák. Animace mi ale vytřela zrak, zvraty byly taky docela zajímavé, jen by to chtělo trochu zapracovat na humoru, který se, i přes některé vtipné scény nevydařil. 60%. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga