Kataude mašin gáru

• Japonsko 片腕マシンガール (viac)
všetky plagáty

Mia a Yu Hyuogatovi jsou sourozenci. Jejich rodiče byli falešně obviněni z vraždy, kvůli čemu spáchali sebevraždu. Yua a jeho kamaráda šikanuje parta kluků v čele s Sho Kimurou, synem člena yakuzy. Přeženou to a oba chlapce zabijí. Mia je posedlá touhou po pomstě, chce zabít všechny co měli něco společného z vrždou Yua, hlavně rodinu Kimuru. Začína krvavá a nelítostná pomsta. (Stodvacet)

Radiq

Myslel jsem, že po tom, co jsem viděl na začátku, to bude celý v duchu komedie. Ono taky ze začátku to sranda je, ale když se to pak opakuje pořád a pořád dokola, akorát s jiným masakrem, tak už to začne být nuda. A někdy se to dokonce zvrhne na totální trapárnu. Je to škoda, protože námět nebyl zas tak špatnej. Ale vyhánět to do extrémů, to byl blbej nápad. A těch extrémů tam bylo moc. Mlátičky hodně amatérský. Gore taky jak z nějakýho večerníčka, samá guma a místo krve voda obarvená na červeno. Schopnost uhýbat kulkám z rotačáku nebo je odrážet. Chrstance krve spíš jako rozprašovač. A vrtáková podprsenka na konec, to už se nedalo. ()

Courtemanche

Tohle je zabíječka. Plavání v krvi. Noboru Iguči je ikonou v Japonsku, a nezná meze. Kdyby Tarantinovi došli nápady tak stačí si vzít Igučiho filmy a něco si najde. Jen nechápu jeden věc, proč tohle hrají děti? Dost to ubere z té atmosféry. 2,5/5 ()

Raven0

Tak to byl masakr. Nový Rambo je oproti hlavní hrdince Ami trapnej, přestárlej pacifista. Až takovej je to masakr. Co na tom, že herecké výkony jsou slabé, stejně tak jsou slabé i triky a kamera... No co, hlavně že krev teče, no, spíš tryská v uplnejch nezadržitelnejch gejzírech. A vychytávky typu smrtící chňapky, krvelačný podprsenky a motorovky místo nohy jsou fakt vtipný. Celej tenhle film je vlastně jeden velkej vtip. Nic víc, nic míň. PS: Ami to místama fakt moc sekne a to i bez ruky :-) ()

VanTom

Neskutečné GORE! Jedná se o takový malý japonský Grindhouse (Tarantino má určitě radost), vracející se k žánrovým snímkům 70-ých let. Vše je neskutečně přehnané, končetiny se usekávají, těla trhají, hlavy propichují, krev stříká jako Křižíkova fontána, hrdinka mezi tím pobíhá s rotačákem nasazeným na pahýlu levé ruky a střídá jednu cool pózu za druhou. Vše točené s nesmírným nadhledem a vtipem, nízký rozpočet (asi celý věnovaný na splatter efekty) rozhodně není problémem. Tím je hlavně prostřední část filmu, kdy se tempo značně zadrhne a jednoduchoučký revenge příběh netáhne. ()

Guzo

Být Machine Girl tak desetiminutový snímek, hodnotil bych výš, ale v celém filmu stříkající krev do všech stran byť jenom z prstu.. demence! A speciální podprsenka, to bylo fakt už moc :)) takže jestli si chcete ponechat zdravý rozum, doporučuju vyhnout se tomuhle filmu velkým obloukem. ()

Pecival

Brutální ujetá gore jízda, se strašným příběhem, ďábelskými hereckými výkony, hromadou absurdních scén (kontrast hektolitrů krve s plkama o lásce) a hromadou super nápadu (podprsenka, "chnapka", obečky ninjů, rugbyový tým, ...). Každá osoba, která tu klekne (a že jich není málo) napřed ze sebe vydá minimálně půl hektolitru krve... absurdní ale velmi zábavné ()

Soweek

Trailer naznačoval kvalitní splatter s mizernými efekty stejně jako třeba v případě Cradle of Fear či krátkometrážního Bagmana. Jelikož v tom ale mělo prsty i USA, snažili se z toho jako vždy udělat "něco víc". Splattery mají vždycky absolutně špatný a ujetý příběh, ale Machine girl se toto pravidlo snaží vyvrátit, což tak nějak nefunguje. Na druhou stranu bitky jsou velmi záživné a efekty jsou natolik nepovedené, že vás to až zahřeje u srdce:-) ()

nightevan odpad!

Co tohle bylo?:oD Parodie na Kill Billa, Hannibala, Planet Terror aj.? Obávám se, že to bylo myšleno vážně... S úctou ke jmenovaným filmům se na toto nedívat! ()

DavidS.

Cesta za pomstou po japonském způsobu,za kterou by jinde na světě tvůrce okamžitě zbavili svobody a svéprávnosti.Film je brutální a šílený.A to hned dvěma způsoby. První je béčkovým pubertálním krvákem, který svými explicitními a přemrštěnými záběry na stříkající krev, usekané končetiny a rozstřílené lebky evokuje filmy jako Planet Terror nebo Braindead.Druhý je děsivý snad ještě více, protože prezentuje lidské sadistické zrůdy a pokřivenou násilnickou psychiku ,která by se klidna mohla šíleně pochechtávat v Mechanickém pomeranči. Tato rovina filmu mě mrazila v zádech mnohem více než všechny splatterové vyhřezlosti... ()

killjezor

Začátek je báječný a neskutečně jsem se bavil. Akční části jsou zvládnuty dobře, vata mezi tím už tak moc ne. Od takových snímků nikdo nečeká bůhvijakou hloubku, ale tady se prostě dostavila po čase nuda. Tomuhle by seděla kratší stopáž, zakryla by trochu víc nesmyslné chování některých postav. ()

Scytale

Slušný splatter, který bohužel táhnout ke dnu někdy až fantasmagorické scény a příšerné herecké "výkony" zúčastněných. To se netýká hlavní hrdinky, ta je v pořádku ;-) ()

Hyb_rid

Rotační Ami je taková obyčejná lolitka do nepohody žijící se šikanovaným bratrem v hanbě kvůli sebevraždě rodičů. Poté co je bratr zabit gangem teenagerů hrajících si na yakuza boys se vydává Ami na krvavou výpravu. Všechno co má mít poctivý splatter tu je, film tu a tam ztrácí drajv téměř až ke klinické smrti aby ho následně znovu získal s dalším přívalem krvavé tsunami. Brutální, zábavné, nápadité ... škoda jen některých dosti laciných triků. ()

TERRORDROME

Nie je to také vymakané ako Tokyo Gore Police, ale stále poriadne úchylná, trashová zábavka. Len trochu dlho trvá než sa to konečne poriadne rozbehne. Úvodný masaker parádne naladí, potom sa to trochu príliš podrobne venuje budovaniu zápletky ( čo je v tomto type filmu skôr na škodu ). Zloduchova rodina sú jakuzácke hovädá ktoré potrestajú svojho kuchára za jeho omyl tak, že mu odrežú prsty a potom ho nechajú zjesť ich. Hlavnej hrdinke zas amputujú ruku, ona si miesto nej zaobstará poriadny guľomet a potom si to rozdá s ligou trúchliacich pozostalých pričom sa nešetrí striekajúcou malinovkou, na sračky rozstrieľanými hlavami a bizarne rozrezanými telami. Ani motorová píla sa nenudí, stačí si ju len nasadiť na ľubovolný úd o ktorý prídete v boji ( pomocou lietajúceho zubatého klepca ). Na záver ešte chuťovka v podobe mamičkinej podprdy kombinovanej s mixérom, kto by tomu mohol odolať. ()

Nightbreed

Bola to neskutočná kravina. Logika a fyzika na mŕtvom bode. V mnohých prípadoch som sa nevedel zdŕžať smiechu nad stupiditou toho čo sledujem ale nenudil som sa a celkom slušne som sa miestami aj bavil. ()

KOZLIK

Klasická japonská úchylárna, parodie na filmy o pomstě doplněná krvavou lázní na všechny způsoby. Z pár věcí jsem nechápal, třeba jako ruka osmažená ve stylu KFC v křupavém těstíčku a sushi z vlastních prstů. Katova chňapka taky neni k zahození, natož vrtáková podprsenka, která asi není jen tak k dostání. Mafiánský synek ve stylu Oskara Blechy po japonsku to dorazil. ()

Natix

Neuvěřitelně šílená ptákovina, jakou dokáží natočit snad jedině Japonci. Příběh pojednává o tom, jak roztomilá studentka mstí smrt svého bratra, přičemž každého, kdo se jí postaví do cesty, rozstřílí na kusy gatlingem, který se jí skví na místě levé ruky. Během cesty se k ní přidá ještě jedna slečna, která je (bohužel ale jen v jediné scéně) pro změnu vybavena motorovku namísto nohy. Všechno to je doprovázeno nekonečným množstvím krve, neskutečně ujetým japonským humorem (osmažená ruka mě docela zničila) a spoustou filmařských kiksů, které jen podtrhují to, že se film nebere ani trochu vážně. Pokud se chcete s pár přáteli pobavit hodně netradičním a šíleným způsobem, je tenhle film ideální. PS: Chlast a hulení s sebou! :) ()