Tokyo Gore Police

(festivalový názov)
  • Japonsko Tókjó zankoku keisacu (viac)
všetky plagáty

Nejlepší členka elitní japonské jednotky "gore police" bojuje proti neustále se objevujícím mutantům a agresivním zrůdám. Ve svém oboru je absolutní špička, téměř neporazitelná. Vše se však zvrátí ve chvíli, kdy se sama stane "nakaženou" a dozví se pravdu o původu nákaz a skutečném charakteru vlastní jednotky. Japonský splatter, kterému není nic svaté. Hektolitry krve, mraky brutalit, fatalit, rozmašírovaných těl, bizardních postav a jedna krásná, na první pohled křehká dívenka uprostřed toho všeho... (Flipnic)

korbitch22

Určitá myšlenka tam byla,neřikám že některé scény...teda hlavně ty reklamní spoty byli super,připoměli mi ty vsuvky z Robocopa.Jenže je to natočený strašně amatérsky,nudně,bez jakéhokoliv tempa nebo snad příbehu.Brutalita se težce minula účinkem a jen nás pekelně rozesmívala.Je to nechutné,nudné a trapné.10% za nápad,provedení věru odpadové ;-) ()

HAL

Extrémně přehnaný splatterpunk předkládající jednu vyšinutost větší než druhou, ale k jatkám přetékajícím všemi tělními tekutinami nepřidává ani aspoň trochu zajímavý příběh, ani žádnou myšlenku, ani více než jen velmi malé množství opravdu vtipných momentů, takže je jeho sledování docela únavné. Nejen díky místy silně amatérskému natočení mi tak mnohokrát připomněl, že bezmyšlenkové porcování lidí je zábavné v krátkométrážním provedení (například Bagman - http://www.csfd.cz/film/228523-bagman-profession-meurtrier-le/), ale ne v dvouhodinovém celovečerním filmu. Díky aspoň za ty "Verhoevenovské" reklamy na žiletky či policii. 5/10 ()

seeker23

Esenciální splatterpunk, opravdu tu neustále stříká červená. Japonský tým přebírá vnějškovou inspiraci 80s cyberpunkem (Záblesky bladerunnerovské stylizace, verhoevenovské TV spoty ve stylu Robocopa či spíš Hvězdné pěchoty, Cronenbergovské biotechnologie...) a spojuje ji s opět jen povrchním přebíráním estetiky krve typické pro gore filmy a typicky béčkovou narací. Naprosto eklektické dílo, které záměrně klouže po mnoha površích a záměrně hraje nefér hru, protože pod těmi tunami bizarních, pečlivě designovaných tvorů a zbraní probleskují momenty typické hlavně pro italské gore filmy (či spíše giallo produkce), které bývají často něčím víc než jen tupou béčkovou zábavou. Tyto momenty se však nikdy nerozehrají dál, naopak se ukáže, jak tenká linka dělá větší hloubku od největšího klišé. Žádné jemné posuny, veškeré stylotvorné prvky jsou použity přespříliš okatě, ovšem je toho tu tolik až to vytváří dojem něčeho víc, byť jediným cílem je bavit a šokovat. Je to poměrně zneklidňující zkušenost. Ten film je mutant, tedy něco, co nespadá do žádné nám známé kategorie. A mezi infantilní nadsázkou a lyrizováním extrémního á la giallo se pohybuje bez jasného klíče. Nesedí srovnání s Tromou, protože (mimo další rozdíly) vše je mnohem pečlivěji uděláno, nesedí ovšem ani srovnání s propracovanými crossžánrovými hybridy typu např. korejského snímku Gwoemul AKA Mutant, protože zde je rozlišení mezi záměrným a nezáměrným téměř znemožněno, což ovšem nejspíš záměr byl. ()

Chrustyn

Japonská kinematografie je v mnoha případech opravdu svá a tento útvar jasně dokazuje, že je v jejich filmech možné opravdu vše. Jedná se o neskutečnou koninu, která je tak krvavá, až je skoro vtipná a ví, že v každém dalším záběru, může jít s bizarností ještě dále. To co se děje zde, opravdu nikde neuvidíte a pokud si myslíte, že nic nemůže být divočejší než rané Jacksonovky, při zhlédnutí tohoto, zjistíte, že jste se mýlili. Bohužel však na rozdíl od tohohle patvaru, jsem se u "Braindead" náramně bavil. ()

topi

Tuhletu japonskou šílenou bizarní uchylárnu mám moc rád a řadím ji k nejlepším japonským flákům v tomto zvráceně humorném nadhledu. Krev stříká plnými proudy, mutanty se to tu jen hemží a do toho příběh, kterej si dělá prdel z policajtů a všemožných reklamových ujetin největšího kalibru. Japoncům to zkrátka jde a s troškou nadsázky lze satiru na politický systém přiřadit k Verheovenovým snímkům Robocop nebo Starship troopers. Díky brněnskému kinu Scala jsem si projekci mohl vychutnat i na velkém plátně a ve výborném DTS zvuku. ()

• Jedná se o remake Nishimurova staršího filmu Anatomia Extinction z roku 1995. Tokyo Gore Police má však oproti tomuto filmu spoustu úprav a je podstatně delší. (Sesshoumaru)