Genkai jinkô keisû

• USA Anatomia Extinction
všetky plagáty
Japonsko, 1995, 53 min

Dellamorte

Čomu sa Shin'ya úspešne vyhol, to Yoshi po užití TETSUO vitamínov ( na svoju škodu ) vysypal. Fyzická a psychická forma selektovania od pre-manufakturálnej spoločnosti predsa nepotrebuje žiadne krvné doštičky. Samovražedný atak na dávno origi námet ma však svojím nevedomím režisérskym pokusom prinútil aj vďaka minutáži vyšejkovať 3ku. ()

pornogrind

Že tenhle film je šílenost o tom není pochyb, ale na to že je to made in Japan tak se to drží celkem při zemi. Navíc inspirace Tetsuem se opravdu nezapře. Film rozhodně nenudí, ale že bych z něho byl nějak odvázanej to se taky říct nedá. Jsou tu zkrátka vydařenější japonský kousky. Ikdyž tenhle je zhruba posledních 15 minut slušnej úlet. Kamera je dobrá, ale chci hlavně vyzdvihnout zvukovou stránku filmu. Slabší průměr. ()

ledzepfan

Přestože je nepopiratelným faktem, že Tsukamoto svýma Iron Manama prorazil jistou bariéru a frustrovaní japonci od té doby mají novou a velmi funkční metamorfózňoindustriálněepileptoidní cestu jak ventylovat své bloky, stresy a přetížení - bylo by nefér označit Nishimuru jen za kopíráka a recyklátora. Nishimura z Tsukamota nejspíše samozřejmě vychází, ale cestu si našel svou vlastní a osobitou. Buduje základy vlastního svébytného světa(později dotaženého do dokonalosti v brillantním Tokyo Gore Police) a předkládá vlastní myšlenky. Občas si úplně nejsem jistý tempem(možná by pomohlo zkrácení) a sem tam by mohl být obraz čitelnější(ale to může být i tím, že to co koluje na netu rozhodně není BRRip). Je to japonská divnost, ale zároveň je to ART jasně pramenící z osobních pocitů a nesoucí jasné poselství.. tak to mám rád a tak tomu fandím. Solidní a poctivé 4 ()

majo25

Ďalší z radu bizardných japonských snímkov, ktorý mi však nepripadal ako scifi (možno iba tým, že sa mal odohrávať v blízkej budúcnosti), ale skôr ako temné fantasy. Spracovanie mi pripadalo, ako keby to točila banda stredoškolských amatérov. Herci by tomu takiež zodpovedali. Tá bizadnosť je ešte ako-tak v medziach, keď niečo ostalo aj na príbeh. 1* za temnú atmosféru. ()

JamesSi

Tetsuo, ale namísto cyberpunku spíš biopunk či mimozemská invaze. Víc edgy, víc laciných loutek, víc hnusné ranné počítačové 3D grafiky a více goreu. Začátek celkem šel, ale pak se to vyvine víceméně v horší verzi svého předchůdce. Pár "akčních scén" ujde. ()

TERRORDROME

Odfarbený japonec jednej noci stretne "inžiniera" vďaka ktorému nakoniec zmutuje do vražedného besniaceho magora. Nishimurov režisérsky debut hneď od začiatku vyzerá ako dôkladný, až drzý klon Tetsua. Hlavný hrdina aj celkový vizuál sú viac než podobné, akurát tie mutácie sú tentoraz organické. Inak ale pekne depresívne, nenávistné a cynické, tak to mám rád. Akurát je to miestami ( zvlášť v závere ) nejak nepochopiteľné. ()