Aký je vlastne zmysel života? Táto bez debaty veľmi hlbokomyseľná filozofická otázka trápi dosť jednoduchého dedinčana a notorického lenivca Zeda (Jack Black), od chvíle, čo ochutnal ovocie zo stromu poznania. Jeho nečakané osvietenie ho závratnou rýchlosťou dostane do problémov so zvyškom dediny – takých veľkých, že musí utiecť! Spolu so svojím najlepším priateľom Ohom (Michael Cera), ktorý sa k nemu voľky-nevoľky musí pridať, sa potom vydá na dobrodružnú cestu naprieč... Všetkými podstatnými udalosťami z počiatku nášho letopočtu! Pri pátraní po odpovediach sa, zakaždým v tej najhoršej možnej chvíli, dostávajú do šialených, dych vyrážajúcich situácií, ktoré v mnohých ohľadoch predčia aj ich najdivokejšie sny! A nanešťastie tým zvyčajne neplánovane spôsobia nejakú katastrofu doslova biblických rozmerov! (TV Markíza)

Oonika

No prostě hrozná hovadina, co si budeme povídat.. Ale! Když si chcete odpočinout, zasmát se, nekoukat na romantiku a nevadí vám menší fekálnosti, tak rozhodně doporučuju :) ()

Tyna31

Šílenost. Docela jsem se styděla, když jsem si uvědomila, jak jsem se u toho nařehtala. Většinou je to jen a jen fekální humor, ale na druhou stranu...vždyť jsem se docela bavila :) ()

Wyrdas

Jack Black! Tenhle pan HEREC si mě získal už několikrát a ani zde nezklamal. A i když k sobě dostal né zrovna výrazné společníky, stejně ze své role vyždímal maximum. Cesta Biblickými příběhy neurazí, ve výsledku všechno dobře dopadne a po cestě ke zdárnému konci diváka čeká spousta vtipných scének. Ona trocha toho fekálního humoru ještě nikdy nikoho nezabila a nevidím důvod, proč kvůli tomu dávat filmu odpad. Na to tu jsou úplně jiní adepti. Ale žádný zázrak od toho taky nečekejte. Ve výsledku se totiž jedná o průměrnou komedii, která sice neurazí, nezklame, ale ani ničím famózním nepřekvapí. ()

Lupes

Popravdě, jako učební materiál o použité biblické symbolice je to dobrý, pokud nic nevíte o biblické mytologii, polovinu fórů nepochopíte. To je vlastně jediné k ocenění. Jinak je to puberťácky doslovný, tematizující téměř neustále sexualitu. V závěru přijde povinná demokratická výchova a oslava lidstva (dosti stupidního, pravda). Všechny atributy novodobé dogmatiky jsou k zblití, kritika náboženství klasicky a stupidně klouže po povrchu, nicméně pakliže se to potřebuje vyrovnávat s (židovským) náboženstvím, je to v dnešní době svým způsobem "zázrak". ()

Atrekan

Tohle je přesně ten typ filmu, pro kterej mám slabost. Na nic si nehraje, díky čemuž dokáže ještě příjemněji překvapit. Jakkoli levně můžou některý vtípky působit a jakkoli intenzivní cringe pocity ve vás můžou vyvolávat, určitou geniálnost filmu upírat nemůžete - neznám jiný film, který si zahrává s myšlenkou postupného cestování napříč časovými epochami, oddělenými od sebe nikoli proudem času, ale geografickou lokalitou, čímž ještě zintenzivňuje svou dobrodružnost. A to jsme ještě ani nezvali v úvahu výkon Jacka Blacka, vytahující film ještě o další level výš ()

BigBang

Nějaký autor amerických teenage komedií si v kocovině nejspíš matně vybavil, že kdysi viděl Život Briana. Líbili se mi hlavní hrdinové a starozákonní příběh, nelíbily se mi nechutné scény. ()

mirakom

Historicko biblická parodie, slátanina a blbůstka podobná RRRrrrr!!! nebo Životu Briana, ale zmíněné filmy jsou mnohem vtipnější a lepší. Nicméně pár podařených a vtipných scén se našlo i tady. || Scénář: 4/10 | Masky&Kostýmy&Kulisy: 5/10 | Obsazení: 5/10 | Humor: 3/10 || Celkem: 42,50 % ~ 4/10 || Netflix | Theatrical Cut: 97 min | 2Dtit | FullHD | 5.1 ()

AdiegoA

K tomuhle snad ani neexistoval scénář. Black je sice dobrý komik, ale nesmí se úplně utrhnout ze řetězu. To pak 50 mega proletí komínem. Cera je k uzoufání tragickej. ()

BaronX

Mám docela rád Jacka Blacka, zamlouvá se mi i Michael Cera, ale pánové ... tohle bylo šlápnutí do pořádnýho lejna, smát se nebylo čemu, prostě jen 90-minutové čekání na konec. To nejlepší na tomhle filmu je černá obrazovka na konci, alellujah mám to už za sebou. Hodně zdaru!!! ()

CerKar

Přiznávám, že jsem to nedokoukal. To prostě nešlo. Nejdřív jsem se přemáhal, pak jsem začal DVD místy převíjet, pak jsem dělal mega skoky a asi ve 2/3 jsem to prostě musel vypnout úplně... Prostě strašná stláchanina bez humoru či zajímavého nápadu. ()

zipacna

Moc humoru pro mě tam sice nebylo, ale zase si myslím (někdo to tady už srovnával), že to bylo o mooooc lepší než RRRrrrr!!! Zajímavá se mi ale zdála výprava. Jenom nevím, kde se tam vyskytovali Adam a Eva jak praví popiska k filmu, a proč srovnával Gomoru s Las Vegas- žádné automaty ani hazard jsem tam neviděl. ()

Akitenshi

Od tohohle filmu jsem čekal poměrně dost a výsledke mě tím pádem o to víc zklamal. Humor je tam spíše občasný a až na pár povedených fórů se ve filmu nic moc nestane. Příjemný konec, ale to nezachrání celý film... ()

zmates

Docela hezky se to strefuje do židů, do křesťanů, do ateistů, do Američanů, do Angličanů, vlastně skoro do každého :) Bohužel, Jack Black v hlavní roli je pro mě nepřekonatelný problém. Nikdy mě nebavili komici, kteří jsou komičtí jen díky své hroší postavě a oplzlým kecům. ()

Jacccob

Jsou tři druhy komedií. Komedie na úrovni, průměrná komedie a podprůměrná komedie. A pak je tu ještě čtvrtý druh, kam spadají komedie tak strašně stupidní, že je buď nenávidíte a chce se vám z nich zvracet, nebo se tlemíte od začátku do konce. RRRrrrr!!! a Rok Jedna jsou jednou z nich. Na RRRrrrr!!! samozřejmě nic nemá a nic nikdy mít nebude, ale pokud necháte mozek někde jinde ( hodně, HODNĚ daleko ), tak se budete bavit. Já se bavil. A moc. "Polykej prach za mým vozem otče!!" ()

RajCZitko

Sice tento film není kdo-ví-jak světoborný, ale hraje v něm jeden z mých oblíbenýc herců (J.B.) a společně s novým pojetím doby kamenné a dalších historických událostí byla sranda téměř zaručena. Krásně mi to zpříjemnilo podvečer. ()

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

...anebo vůbec nevzniknou. To říká Dan Aykroyd, který je hlavním hybatelem projektu. Musí se mu nechat, že je optimista a hlavně vytrvalec – o Ghostbusters 3 mluví zhruba od počátku věků a několikrát… (viac)

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (viac)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (viac)