Aký je vlastne zmysel života? Táto bez debaty veľmi hlbokomyseľná filozofická otázka trápi dosť jednoduchého dedinčana a notorického lenivca Zeda (Jack Black), od chvíle, čo ochutnal ovocie zo stromu poznania. Jeho nečakané osvietenie ho závratnou rýchlosťou dostane do problémov so zvyškom dediny – takých veľkých, že musí utiecť! Spolu so svojím najlepším priateľom Ohom (Michael Cera), ktorý sa k nemu voľky-nevoľky musí pridať, sa potom vydá na dobrodružnú cestu naprieč... Všetkými podstatnými udalosťami z počiatku nášho letopočtu! Pri pátraní po odpovediach sa, zakaždým v tej najhoršej možnej chvíli, dostávajú do šialených, dych vyrážajúcich situácií, ktoré v mnohých ohľadoch predčia aj ich najdivokejšie sny! A nanešťastie tým zvyčajne neplánovane spôsobia nejakú katastrofu doslova biblických rozmerov! (TV Markíza)

Jeremiah

Od tohoto filmu jsem nic moc neočekával, a tak jsem dostal naservírován film, který se snažil přiblížit Monthy Pythonům, což se mu nepodařilo. Přesto jsem se docela pobavil, i když některé scény by stálo zato přetočit. Jinak souhlasím, že M.Cera byl totálně "mimo", takže nebýt Blackea a hezkých ženských, bylo by to stěží za 2. Takhle slabší 3. ()

PDcz odpad!

odpadky! Prosím pozor, následující hodonocení není objektivní, je dokonce subjektivní a stačilo málo a bylo nadjektivní. [X] Minus 2** body Bože, jak já nemusím fekální humor. Co je tak vtipného na ochutnávání výkalů, sborového zvracení po dobu minuty a prdění? [X] Minus 2** body Ty strhávám sám sobě. Proč pořád koukáme na pana Blacka? Asi proto, že hezky hraje.. hudba, ne filmy... [X] Minus 1* bod Raději jsem dobrovolně usnul. [X] Dnes mi sarkasmus nefunguje. Žádná kurzíva nebude.. a spát! ()

gumbo

Typický produkt americké fekálně-sexuální komediální scény, jež si myslí, že je vtipný, ale je přitom tak dementní, že to ani není k smíchu. 20% ()

mala_kea

Harold Ramis se snaží jít lehce ve stopách filmu RRRrrr a moc se mu to nevyvedlo. Scénář je nadprůměrný, Jack Black více než výtečný, ale film to bohužel nezachrání i přes některé vtipné scény a dialogy. režie trochu hapruje a to je dost škoda. Harold se snažil zaplácnout 97 minut, ale povedlo se mu tu zhruba tak 5-10 minut, poté se jedna jen o nudné cestování světem, které je zakončené jak jinak, než dobře, zkrátka výsledek je předpovídatelný. Navíc, kdyby nebylo Michaela Cera, dalo by se ještě přimhouřit oko nad "trapným" koncem. Za scénář dávám 5/5, za obsazení 4/4, za režii 3/3. ()

BathoryMan

Riadna vtákovina,ktorá si uťahuje z Biblie ako takej ale uťahuje si chvílami naozaj vydarene(hlavne Isaac v podaní Hanka Azaria,ktorý je posadnutí obriezkou naozaj nemal chybu).A titulná dvojica Black - Cera tomu tiež chvílami napomáha.Nebol to síce žiadny komediálny zázrak ale zabavil som sa natom slušne.Takže slušné 3*. ()

DHDV

Dobrý námět na komedii, bohužel špatně předený na plátno. Jack Black nepřkvapil, jen některé vtípky mě donutily se občas usmát, proto dávám jen 2 hvězdičky. Více opravdu nemůžu dát...ani kvůli sympatické Juno Temple! ()

Vakomlok

Jednou jsem se bavil královsky, o pět minut později mi ani necukly koutky. Většinou spíš debilní, než vtipné, ale i z té debility se vykřesala slušná oddechovka. Podívat a zapomenout. Každopádně o nástupci Života Briana,jak se kasali tvůrci, nemůže být ani řeč. ()

Luk Skywalker

Dobrý začátek, zajimavý střed, ale pak je trochu nuda a končí to tradičním koncem. Škoda mohlo to ode mě dostat o jednu hvězdičku víc. Ale kdo se chce pobavit, tak tento film mohu vřele doporučit. Jen jedna poznámka, těch pár biblických jmen, které tam vystupují mají být Starý zákon v dost osekané kostce? ()

Olík

Ulétlé putování pravěkého sběrače (M.Cera) a lovce (J.Black) napříč biblickými mýty od Adama a Evy až po sexuálně nabytou Gomoru, prošpikována typickým Blackovým humorem. No sláva - po Prosíme přetočte další slušný Blackův film a nebýt několika až příliš primitivních vtipů (ochutnávání trusu a jiné) a naprosto do role se nehodícího Cery, mohlo být ještě líp. Sice bych krotil Blackovo svatokrádežnické prohlášení o nástupci Pythonovské klasiky Život Briana, ale i tak slušná komediální práce. ()

sadlokan

Víš,z čeho se vyrábí déšť?No přece z mraků.A mraky se vyrábí obětováním panen!Hmm,mě to přijde jako plýtvání kvalitníma panama. ()

Faila

S Jackem Blackem mám spojený jistý druh humoru, který mi vyhovuje a pobavím se u něj - a ten tady byl. Ovšem zpočátku se tenhle film tvářil i jako něco zajímavě nápaditého a nového, což se v průběhu postupně vytrácelo. Jak Black, tak i mladý Cera mají sice skvělý komediální talent, ale jsou to jediné, co tenhle film drží, a bohužel je to i na ně příliš těžký úkol, takže Rok jedna je nakonec jen průměrně slušný haha filmeček. ()

Wolvie

Je potřeba Rok jedna moc nesrovnávat s jinými filmy,jako jsou další počiny Harolda Ramise nebo nedej bože pythonovský Život Briana,pak je zklamání logickým důsledkem.Rok jedna si jede na úplně jiné vlně,která je často trapná,občas velice vtipná a ve výsledku vcelku neurážející.Skončí to dřív,než to začne nudit,to je nejdůležitější. ()

drankeryth

Po strasne dlhej dobe som si konecne pozrel tento film. Zaciatok bol na moje prekvapenie nudne a humorne dialogy moc neoplyvali komedialnym nadanim. Potom sa to ako tak rozbehlo pri Kainovi a Abelovi. Par trapnych hlasok medzi nimi ma ani nerozosmiali skor unudili aki su ubohi. V dome rodiny Kaina sa to troska nsmerovalo na humor, ale tiez nie prilis moc. To prdenie v dome mi prislo nie moc originalne:) V Sodome to asi bolo aj najllepsie a aj tie sceny boli obcas zabavne, ako na tom leseni, alebo tie ruky od chlpov mali dobre dialogy, preco ich take ma:) Este by ich bolo viacej, ale lepsie je si to pozriet, lebo urcite to stoji aspon za jedno zhliadnutie. ()

figliar

Somarina, ale vtipná. A to je hlavné. Ak nehladáte nič prešpekulované, iba oddychový a zábavný film, Jack Black, a tento krát aj Michael Cera po boku, sa o to podľa môjho názoru postarajú. ()

Hapretor

Blbé ale docela zábavné ... Jack Black se pro tyhle hovadiny narodil ... je v tom prostě takový "přirozený" praštěný a někdy i vtipný ... ()

Skleni

tak toto bolo pre m%na velkí sklamanie. Najviac som sa totiž na filme pobavil asi pri pri omyloch, ktoré su počas tituliek. Ináč je film nudný a stupidný. 20% ()

darkreider

Fekálny humor natiahnutý na 97 minút. Zasmial som sa až na konci. Black to tentokrát zazdil. Jediné, čo robí film zaujímavým je eskadra hercov vedľajších úloh: Oliver Platt, David Cross, Christopher Mintz-Plasse, Vinnie "čistič" Jones, Hank "očistij-moj-mernič-stoka" Azaria, Olivia "Gorgeous!" Wilde, Matthew "dabujem-transformers" Willig, Kyle "v-takomto-filme-nemôžem-chýbať" Gass. ()

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

...anebo vůbec nevzniknou. To říká Dan Aykroyd, který je hlavním hybatelem projektu. Musí se mu nechat, že je optimista a hlavně vytrvalec – o Ghostbusters 3 mluví zhruba od počátku věků a několikrát… (viac)

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (viac)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (viac)