Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

desnik

Tyhle filmy se budou líbit vždycky...neurazí nikoho a najdou si spousty diváků...ale taky nikdy nebudou patřit mezi ty nejlepší! ()

Dr.dogous

Kriminálník (John Travolta) a jeho kumpáni unesou vlak 1 2 3 a skrýváji se i s vlakem plným rukojmí v podzemních tunelech. Žádájí desetimilionové výkupné a to njepozději ihned. Čas letí, dispečer metra, (Denzel Washington) a starosta New Yorku na jedné staně, svedou souboj s časem, hrozí nebezpečí z prodlení a dodají požadované výkupné. Zločinec si zjednal rychle respekt, tu a tam promění někoho z rukojmí v mrtvolu. Kdo bude další? Přehnaně akční kamera nám šponuje nervy k prasknutí. Souboj se vede nejen o ideály, ale hlavně o peníze. 65% ()

janeczek

Režisér Scott a jeho scénárista ať už nepožívají "kokeš", neb jsou to ale děsný sračky. Rutina, rutina, rutina a předem předvídatelný vývoj. Občas se zasmějete, nikoliv ale s protagonisty, nýbrž protagonistům a scénám. (Snad) utkví v paměti: mlíkový telefonát s milovanou na heliportu, soundtrack ()

Lukkyn

Všecko frčí dle žánrových zaběhnutých kolejí a Ameriku v tomhle rozhodně neobjevíme. Přesto mě Scott svou režií a obsazením dokázal zaujmout a pobavit. Ústřední dvojice je perfektní. Výsledek bohužel sráží rány pod pás logice. Nejvíc mě do očí - uší praštilo , když se vlak zastavil u signalizačních světel a ten rádoby šéfik všechny neustále ujišťoval , že je to normální a že Ti gangsteři jsou samozřejmě pořád ve vlaku. O 20 minut později , když se ho zeptají , kde že to ten vlak vlastně zastavil (pač ty hovádka boží zjistili , že ve vlaku jsou jen rukojmí) tak on se jen tak náhodou zmíní , že je tam Roseweltův tunel co ústí do nějakého hotelu. Proboha to je ale kretén co??Nebo schválně co použijete jako dopravní prostředek,když potřebujete dostat peníze za 10 min přes půl New Yorku??samozřejmě , že auto s doprovodem motorek. Protože i New Yorská policie musí šetřit a používání takové helikoptéry je sakra drahá záležitost. Hup střih a za několik minut později jsou tam rovnou dvě. Proboha to ne my diváci (alespoň část) nejsme tak pitomý. Nebýt těhle krávovin šel bych s hodnocením o jednu vejš!!! ()

Bogrant

Výborný Travolta, ktorý nadáva v každej druhej vete a pôsobí veľmi drsňácky a spoločne s Denzelom sa výborne dopĺňajú a robia si z toho vlastnú show, ale prišlo mi to ako dosť lacné béčko aj napriek slušnému hereckému obsadeniu a potenciálu. ()

Bragi66

Zlejši unesou vlak metra s cestujícími a požadují výkupné. Pak se ale ukáže, že jim o výkupné až tolik nejde. Docela dobrý děj a snesitelný záporák v podání Johna Travolty. ()

rybkovi

Výborné herecké výkony. Dost dobré slovíčkaření, jinak řečeno jsi nedovedu představit dispečera ČD jak zvládne "podobnou" situaci. Když se film bere jak ho chci brát, pěkných 80%. ()

SimonM

Film nepřekvapí a neurazí, samé klišé a za chvilku jsem měl pocit že jsem to už vyděl. Žádná sláva ani Denzel Washington nic moc. ()

mfanta

50% - Svym skvelym vykonem me uchvatil predevsim Denzel Washington, Travolta me prijemne prekvapil - cekal jsem ho mnohem horsiho. Celkove slo o lehce nadprumernou nezavaznou, dobre natocenou zabavu. Snad jenom ten preslazeny konec si chlapci mohli odpustit. ()

dogzila

Blbý nápad kt., sa podaril slušne sfilmovať pomocou jednoduchej rovnice dobrý herci+napätie počas celého deja = úspech aj keď sfilmujem pôrod vorvaňa, ale zabaviť sa zabavím to jo :). Keďže som plytký tak mi to nevadí a dávam 4* ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)