Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

Pecca007

Ajajáj!! Tony Scott, který si mě získal filmy "Deju Vu", "Muž v ohni" a "Nepřítel státu" tentokrát šlápl vedle. Divák by řekl, že když píše scénář někdo takový jako je Brian Helgeland, tak že Scott nebude mít problém natočit dobrý thriller. Největší chyba je však právě ve scénáři. Tím, že film má tak nudný a okoukaný námět jako je unesení dopravního prostředku (metra) a ještě k tomu je to defakto remake, má Scott dá se říct svázané ruce a nemůže se odvázat. Akčních scén je tu velmi málo na sto minutový film a postavy, na kterých tento film vlastně stojí, mě až na jednu vůbec nezaujmuli. Ta jedna, je Ryder v podání Johna Travolty. Travoltovi jdou i dnes stejně dobře záporáci i klaďasové a tady to dokazuje. Scottův oblíbenec Denzel Washington tady ovšem svojí postavu podává monotóně a nudně, možná proto se mi zde vůbec nelíbil. Scott nám vlastně naservíroval zcela průměrný thriller a je to škoda, protože už jsem myslel, že Tony Scott neumí točit nic jiného, než nadprůměry. 50 %. ()

metallius

The taking of pellham je vskutku film, ktorý je ťažké hodnotiť. Spojenie Denzela Washingtona, Johna Travoltu, zaujímavých hercov vo vedľajších úlohách, hudby Harryho Gregsona- Williamsa...a napriek tomu to všetko nefunguje tak ako by bolo treba. V čom film jednoznačne zlyháva je scenár. S výnimkou dialógov medzi hlavnými predstaviteľmi (ktoré sú naozaj výborné) vyznievajú ostatné rozhovory doslova do prázdna nemajú potrebnú dynamiku aby človeka udržali v napätí, ktoré by zrejme thriler mal v divákovi vyvolávať (o logických dierach nehovoriac). čo Scott naozaj zvláda a predviedol to už v Déja-vu je brilantný mestský vizuál, ktorý si môžeme všimnúť pri scénach prevozu peňazí. Problémom však je, že približne iba 10% scén sa v ňom odohráva. Záverečných 10 minút pritom laťku výrazne zvyšuje. Vidím to na kompromisných 2,5 hviezdičky. 1 hviezdičku za Hlavných predstaviteľov, jednu Harrymu a pol za záver. 60% P.S. väčšiu podprahovú reklamu na Sony Vaio som už dlho nevidel:-))) ()

papinak

Slušné drama, kde hraje velmi dobře jak Washington tak i Travolta.Mimochodem, když se člověk dívá na jeho kulatý drsńácký obličej, tak je zajímavý podívat se záhy na Pomádu:) Jediné co mě opravdu vadilo byly nesmyslné zpomalo,zrychlo,rozmazané scény hlavně při titulcích a potom například při průletech helikoptérou. Nevím, co to mělo umělecky vyjadřovat, ale dívat se na to nedalo. ()

nickj odpad!

Tak takovou sračku jsem už hodně dlouho neviděl. Chaotický děj, stupidní dialogy a tolik nelogičností se vidí tak akorát ve filmech s velkým Stevem S., nebo s Claudem v.D!! Otřesná (vycukaná) kamera, scénář jako z nejlacinějšího Déčka, kupa filozofických keců, tak to je přesně to co jsem očekával od akčního thrilleru!!! Tentokráte byl Tony na hodně silným tripu, když dokázal vytvořit něco tak otřesného. Korunu všemu nasadila debata o mlíku a Denzelovy brýle z předminulého století....(kde jsou Dejavu, Muž v ohni či Spy game, tohle"dílo" jim nesahá ani po kotníky!!!) ()

sladkemlicko

Jako skalní fanoušek Travolty jsem byl filmem velice nadšený. Sice je to stará známá pohádka,ale vidět jak proti sobě stojí D.Washington a J.Travolta bylo super. Závěr byl podle mého taky zdařilí. Je jasné,že se tento film mnohým nelíbil-málo krve,málo střílení,akce jen formou komunikace atd..Ale ať mi nikdo neříká,že se nezasmál,když si nám tam ten Travolta v tom vlaku nasral a začal střílet cestující. ()

ghostwo

Bavilo mě to, dobře natočené, určitě nezklamalo. Je ale jasné, že vzhledem k tomu, že jeden hlavní hrdina je skoro celý film ve vlaku a druhý za pultem dispečera, byli možnosti cokoliv vymýšlet omezené. To, co ale chtěl Tony Scott udělat, udělal dobře. Navíc jsem rád, že i Sony začal využívat produkt placement, ty Apply všude mě už začínají trochu nudit :-) ()

profeek05

Čekal jsem víc, hlavně v závěru, ale nekonalo se nic. Nic, s čím by divák zvyklý na podobné filmy nepočítal. Duel Travolty s Washingtonem je sice zajímavý, ale minimálně jednomu z nich bych postavu kterou hraje nevěřil ani ve snu. Vizuální stránka je slušná (až na kýčovité rádobyzpomalené záběry), děj chvílemi předvídatelný a konec - či vůbec film jako celek - postrádá nějakou pointu (pokud tedy nebylo cílem tvůrců jen pronést pár žvástů o životě, smrti a náboženství prostřednictvím známého herce). Zkusím si někdy pro srovnání shlédnout originál (podle knižní předlohy) z roku 1974 a doufám, že ten zklamání ze svého remaku napraví. ()

Petko92

Veľmi zaujímavé. Z trochu slabšieho nápadu spravili thriller strednej kategórie s lepšími hercami. Pravdu povediac absolútne som sa nenudil, len pripadá mi, že sa z toho dalo vytiahnuť trochu viacej. U mňa na 3* ()

Calvus77

Neznám původní film, takže to nemohu srovnávat, ale tady mi cosi chybělo. Napětí? Akce? Spád? Nevim. Taky mi to přišlo málo uvěřitelný ()

Skoma

Ze začátku se to vyvíjelo docela dobře, přepadení metra, únosci chtějí výkupné, ale to už jsme přece viděli stokrát, tak jsem čekal, kdy přijde nějaký zvrat, který to oživý, ale bohužel. Celý děj se točí okolo mnohokrát ohraného scénáře, ani ten závěr není nic moc. Prostě nic originálního. Od Tonyho jsem čekal víc. 55% ()

Trepak

Únos vlaku alebo Návod na to ako sa stať z dispečera hrdinom. Zločinec Ryder neustále sa oháňajúci ťažkou filozofiou (Bohu dlžíme svoju smrť), stojí zoči-voči tajne talentovanému vyjednávačovi Garberovi. Garber nielenže disponuje skvelými komunikačnými schopnosťami, ale je aj vzorný manžel. Hneď potom ako mu skončí smena, odpráskne zločinca a nezabudne domov kúpiť mlieko pre deti. ()

dollie.m

Vizualne efektny. (Nemas pre film napad, natoc ho v New Yorku.) Myslim, ze situacia skupiny rukojemnikov sa da skutocne dobre vyuzit, ale cely tento film bol v podstate premrhana sanca. Jedna hviezda za Denzela a druha len za viditelne vynalozenu namahu posobit akcne a napinavo (normalne pre mna vybuchy a hromadne zrazky znamenaju minus body, ale v tomto filme to popri tej velkej nude vyznieva az oslobodzujuco). Skoda, no. ()

Puchyr

Pro mně opravdu zábavné. V podobných filmech mám skutečně zalíbení a dokonce je i vyhledávám. Nezáleží mi na tom jestli je scénář tuctový nebo ne. Mně záleží na zpracování celého děje a poté záleží na schopnostech režiséra jestly se z toho stane propadách nebo nejen ucházející bečko, ale stylově královské béčko. No pokud je kladnou postavou Denzel dokonce jako vypasený dispečer, který proti sobě má filmové krále všech záporných hajzlů ( John Travolta ) nemohl jsem hodnotit jinak. Travolta nám předvedl neuvěřitelný výkon a většina těžké práce na výsledku spočívala na něm. Pokud nemáte 100%ho záporáka nemůžete vykozlit zázrak. Travolta je z jiného těsta a od začátku do stylově akčniho konce jsem se nechal unášet jeho hereckým talentem a sledoval jak si Denzel poradí při akčních scénách s novou pneumatikou. Na závěr: Byl jsem více než spokojen a na film budu dlouho vzpomínat v dobrém... 75 %... ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)