Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

Gastovski

Když to měl v režii Tony Scott, očekával jsem od toho více akce. Akci tu však vystřídá konverzace. To by sice nebylo na škodu, ale mělo by to být o to promyšlenější. Takhle to jsou dvě hodiny dohadování s jasným závěrem. Těch pár nelogičností odpouštím za dobré herecké obsazení, které to celé drží nad vodou. Ale - dalo se z toho vytěžit mnohem víc Tony! ()

ViktorEl

Podľa môjho názoru celkom slušný krimi thriler a nebyť toho prehnaného konca, keď sa obyčajný pracovník zmení na drsňáka v štýle ,,Segal´´ a chytí Johna Travoltu, tak by som dal aj štyri hviezdičky. Napätie tam nechýbalo, ale nebolo ho až tak veľa, atmosféra trošku chýbala, ale všetko zachraňoval John Travolta, jeho postava sa mi obzvlášť páčila. Tony Scott nám chcel vo filme ukázať, ako to teraz vo svete chodí, aký sú teraz ľudia zlý atď atď, takže film mal byť aj morálnym prínosom, čo sa mu veľmi nedarí. Film na 65% ()

kowalski

Musím se podívat na originál. Toto zpracování mě nijak neoslovilo. Hlavní problém byl podle mého názoru obsazení Travolty do role únosce. Jeho gestikulace a mluva alá Ice-T tam prostě neseděla. Jinak to docela odsejpalo za přispění střihu, kamery a docela svižné hudby. Skoro na *** ale nestačilo to. ()

Rehooo

Povedené krimi s dobrým obsazením. Pořád se něco děje a napětí neupadá ani po vypršení hodinového limitu na předání výkupného. ()

Dogmeat

Už jsem říkal, že nemám rád roztřepanou kameru a ještě víc trhavé záběry? To abych si pak pouštěl každou takovou scénu 3x, abych vůbec zjistil, co že se v tom filmu vlastně děje. Ale jinak slušná podívaná, když se to zrovna nesekalo a netřepalo. ()

koniklecka

Začátek je celkem zajímavý, ale nemám zas tak rychlé reflexy, abych tu střihovou a šmouhovou akci úplně pobrala :) Pak je film celkem povedený, dobří herci, dojde na chvíle napětí, chladnokrevné vraždění, a zároveň se člověk místy dost zasměje (snad to byl úmysl). Jenže ouha...pokud bylo nějaké nadšení, začíná opadávat. Při "Proč jsme peníze nevzali vrtulníkem?" jsem se ještě zasmála, ale když policejní auto ze skupiny, co veze peníze nabourá, trochu jsem se zarazila. To jsem ovšem nevěděla, že vzápětí nabourá policejní motorkář a nakonec ještě další bouračka a policejní auto padá z mostu. Celkem neschopní poldové, na to, že říkali, že mají uzavřené všechny potřebné ulice. A k tomu závěru...jen jsem čekala, že Danzel vejde do krámu a koupí 2 galony mléka... A radši nebudu komentovat, že poldové na mostě, kde míří Danzel na Travoltu, běží teda setsakramentsky pomalu :D Takže když to zprůměruji a přilepším...55%. Jsem moc vděčná, že mi bylo umožněno se na film dostat díky Čsfd. ()

zelda82

Original neznam, nemuzu srovnavat. Nove zpracovani samo o sobe chvilemi pripomina Vyjednavace, chvilemi gulas. Ustredni dvojka zvolena dobre, ale tech scenaristickejch berlicek, co nam Scott cpe (namatkou "neviditelny" notebook nebo zazracne zjeveni u taxiku). Tenhle kousek take neni nic pro epileptiky, protoze strihy jsou dlouhe cca 2 vteriny a filtry jsou obcas tak pekelne, ze se mi delalo nevolno. Ale na jedno podivani ok. ()

PDcz

Nakonec to jsou 3*** body Poprvé jsem začal psát komentář a nevím kolik dát bodů. Uvidím kolik postupně odeberu a pak si to na kalkulačce spočítám. [σ] Minus 1* bod Sproiler: To mu bylo na konci vážně jedno, že ho zabije?? Nebyl divnej?? [ρ] Minus 1* bod Přemýšlím.. to je zatím na 4 body.. ale ten film na 4 přece nebyl.. Je to týden, blbě se vzpomíná.. co jsem měl k snídani?? Hmm.. tak protože si nemůžu vzpomenout co se mi líbilo a co ne, zůstaneme na 3*** bodech. To je pro film, který jen tak projde, ale nenudí dobrý, ne? [ς] Ramake.. zase.. proč?? To ti amíci nedokážou znova kooukat na starší film?, Proč prostě netočí NOVÉ filmy? Já tohle nechápu ()

xavierr13

Asi zo všetkého najviac sa mi na celóm filme lúbil John Travolta, lebo mi opät dokázal, že v úlohe záporáka či poriadneho drsnáka mu najviac sedí a tu som mal pocit, že naprosto exceloval a vetšinu pozornosti strhával na seba. Denzel sa mu snažil sekundovat, ale tentokrát to bola skôr one-man show. Ani vlastne vo zbytku nie je na čo sa moc sťažovat. Pre mna bol film sviežy, pohodový a nedošlo ani jeden krát, že by som uvažoval od tohoto filmu odíst alebo premýšlat nad niečim iným a osobne som za to hrozne moc rád. ()

Puol

Prevláda sklamanie. Film môjho obľúbeného režiséra nerináša do žánru abslolutne nič nové. Štandartný akčný thriler s hviezdnym obsadením. No aspoň tie vláčiky potešia. ()

merigieren

Je to docela napínavé a svižné povídání, sice je tam několik scének lehce sporných, jako dramatická cesta peněz, vyřknutí slůvka miluju, nebo jen rozhovor se ženou, to bude tím, že u nás se mléko kupuje po desítkách litrů. Ale samotné rozhovory s únoscem, určitá geniální šílenost se mi líbila. Na konci taky moh střílet jen po rukách... ()

agassi68

Pozrieť, zabaviť sa priemerne a zabudnúť. Nič viac, nič menej. Od tých mien som predsa len čakal nejakú pridanú hodnotu. Ale keď sa doláriky sypú aj bez toho.. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)