Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

Streeper

Pohádka mě bavila, mělo to krásný nápad i děj, nejvíce se mi líbili čerti. Je to prostě pěkná pohádka na večer, které nezklame. =) ()

Kwaichi

Môj pohľad na film je dosť rozpačitý. Celková hlavná dejová línia o tom ako má prísť láska sama od seba a nemá to byť nič plánované sa mi pozdáva. Kladne hodnotím aj množstvo scén, nad ktorými sa dalo milo pousmiať. No keď sa pozriem na jednotlivé detaily, ako zachraňovanie princa princeznou, bezradnosť kráľa, či neposlušnosť detí voči rodičom, ktoré v tom čase neprichádzalo vôbec do úvahy; chápem, že chceli zaujať mladú generáciu, ktorá takýto štýl života priam zbožňuje, no pre mňa je to priam nestráviteľné. ()

C0r0ner

Jak už jsem několikrát psal, šla po pádu totáče produkce českých pohádek slušně do prdele. A to ještě nezohledňuji zvěrstva, která se točí kolem roku 2016, to je teprve síla. Peklo s princeznou je slabý průměr, který je ale ještě pořád slušně stravitelný, protože nevypadá, jako kdyby ho natočila banda zfetovaných retardů. 50% ()

agathon

Nesmrtelná teta, Anděl páně a Peklo s princeznou považuju za nejkoukatelnější porevoluční přírůstky k žánru. To je sice pochvala, ale trochu s výstrahou! Protože i tady se najde spousta problémů (obraz, digitální efekty, obsazení dětských rolí), které prostě neumožňují z toho udělat dobrý film. Rozhodně je to ale bohužel lepší, než např. všechno, co v posledních x letech zplodil Zdeněk Troška. Neurazí to! ()

pufina

Docela jsem překvapená, že si film udržel mou pozornost, protože na začátku to nevypadalo moc růžově. Martin Stránský byl na celé pohádce to nejlepší! ()

pakobylka

"Peklo s princeznou" se vytrvale, leč marně pokouší vyvolat pravou pohádkovou atmosféru, která kdysi k českým pohádkám tak nějak samozřejmě patřila. Nikdo se po ní nepídil - počítalo se s ní, neboť byla běžně k mání. Obyčejně přicházela sama - zcela dobrovolně a bez pozvání ... z vlastní iniciativy - jakoby se to rozumělo samo sebou ... a zvědavě sledovala, jakou inovaci pro ni filmaři zase vymysleli. Na natáčení se podílela bez jakéhokoli nároku na honorář - a dávala si záležet na tom, aby byla užitečná a zároveň aby nikomu a ničemu nepřekážela. Málokdy ji něco znudilo či znechutilo natolik, že odešla předčasně. Naproti tomu ve žhavé současnosti můžete milou pohádkovou atmosféru shánět jak chcete a kde chcete, můžete na její nalezení vypisovat odměny, můžete jí v duchu či nahlas vyhrožovat nebo jí slibovat hory doly … zdá se, že ví své - a s českými pohádkami už nechce mít nic společného. Peklo je tudíž málo pekelné, princ málo princovský a princezna málo princeznovská, království málo královské, vesničané málo vesničtí … a celá pohádka v souhrnu málo pohádková. Přesto jsem uvažovala o třetí *, neboť snaha všech protagonistů a vůbec celého štábu se zdála být upřímná, občasné vtípky nebyly zase až tak špatné (i když o nadměrném požívání vtipné kaše při jejich vymýšlení nemůže být řeč) a děj jakž takž držel pohromadě … pravda - víceméně na úkor ústřední dvojice, která nedostala téměř žádný prostor k tomu, aby v sobě postupně nacházela zalíbení ... aby pochybovačný divák následně její velké lásce uvěřil. Bohužel v závěru přišlo naprosto fádní a k uzoufání nenapínavé finále, které celý ten nepříliš šťastný filmařský počin poslalo do kytek. P.S.: Za pravé české čertovské komediální pohádky považuju kupříkladu filmy "Hrátky s čertem" (1956) a "S čerty nejsou žerty" (1984) - těm milé "Peklo s princeznou" nesahá ani po princezniny útlé kotníky. ()

Hans.

Přiznám se nic moc, viděl jsem hodně lepších pohádek, ale za Terezku tam nějaký ty hvězdičky přihodit musim, je tam zase jako vždy k sežrání. ()

dr.fish

Na téhle pohádce mne mrzí jedna jediná věc. Odfláknutost. Kdyby to ti lidi dělali s láskou, muselo by se to povést. I když dělám pohádku, musí to být přeci věrohodné, lidské. Tady je tolik trapných momentů, nedotažeností, a přitom je vidět, že by stačilo tak málo. Prostě na place nebyla ta pohoda jak má být, ušilo se to horkou jehlou, polovina lidí si myslela, že se stačí křenit a legrace bude habaděj. To se pak nedivím, že všichni čumí na ty americký animáky, když i ty jsou asi lepší než naše současné pohádky. A to tahle patří opravdu k tomu nejlepšímu z poslední doby. 60% ()