Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

maoc

Po dvou dekádách děsu a hrůzy konečně dobrá česká pohádka. Kdyby byla stopáž o 20 minut kratší a vychytalo se pár mušek, neváhal bych dát plnou palbu. Jsem skoro naměko. ()

Pochtli

Překvapivě povedená pohádka, kde se člověk pobavil hlavně při scénách "ze života", jen ten Mádl mi prostě do pohádek nějak nepasuje.. ()

han.ci

Kromě vzkazu filmařům ať jdou do háje s čecháčštinou a výtky k některým dialogům vedeným trochu oprsklým tónem, jsem celkem spokojená. Dívat se na to dalo, moc mě to nenudilo, občas to bylo vtipné, občas jsem přemýšlela, jestli si z nás nestřílí s těmi dvojsmysly s ocamasa. A moje nové oblíbené slovo je hůňka. ()

curfew77

Herecky dala všem aktérům trochu nečekaně bičíkem na sedínky Betka Stanková, která tady po těch retro seriálech a muzikálech konečně ukázala, že má nejen šmrnc, ale taky talent. Roli Luciferovy milenky (ano, doba pokročila!) si tudíž náležitě užila, pohříchu asi jako jediná. Veteráni Nárožný s Postráneckým totiž jedou jenom rutinu a Jirka Mádl je asi největším luckerem mezi československými princi v dějinách, protože mu k zisku princezny a půlky království stačí akorát jednou rádoby udatně vběhnout do mlýna plného čertů, nic víc prostě dokázat nemusí. Tereza Voříšková? V rybníku kroměřížské Podzámky je sice pořád velmi sexy, ale naučí se probůh někdy nešumlovat texty, aby jí konečně bylo rozumět? A mimochodem, narostou té holce někdy prsa? Zkrátka, na mladičkou nohatou Vondráčkovou v ŠÍLENĚ SMUTNÉ PRINCEZNĚ je to pořád málo - přesto je ale PEKLO S PRINCEZNOU lepší, než většina porevolučních vánočních pokusů a omylů. 65 %. ()

yaqwsx

Pohádka, od které jsem nic neočekával - vlastně jsem na ni šel jenom kvůli šermířské skupině mého učitele dějepisu, která ve filmu okrajově vystupovala. Ale celkem mě překvapila - nebyla stupidní. Ale i přesto jí něco chybí – nemá šmrnc. ()

Dragonflyfly

Bohužel, další pohádka s hezkým nápadem a celkem milým scénářem, ale to je tak asi všechno. Ačkoliv obsazení přímo láká k vidění, v samotném filmu je obsazení spíše problém. Jiří Mádl ani Tereza Voříšková bohužel absolutně nepůsobí jako děti šlechticů. Voříškové v tom nemálo pomáhá její drsný hlas (mnohem víc by jí slušela role nějaké oprsklé vesnické holčiny) a Mádl je zde opět za trdlo - oba bez jakéhokoliv náznaku modré krve nebo dokonce alespoň lehké šlechtické noblesy. Aspoň,že oba působí sympaticky. Ovšem největší problém v obsazení vidím v hysterické a odporně afektované čertici Alžbety Stankové. Pohádka, jako taková je mdlá, bez dotažených vtipů, bez šťávy, napětí a onoho kouzla, které naše pohádky kdysi měly. Bohužel ale tento stav v naší pohádkové filmografii už nějaký ten rok trvá. ()

Boudyy

Mě to přišlo hrozné. Jednu hvězdu dávám za Stránského, jehož upřímně lituji, jelikož jej natáhli do tak směšné masky, že si tu hvězdičku z milosti prostě zaslouží. Ubohé kulisy pekla, trapák Mádl, stará garda ve složení Nárožný-Postránecký-Vydra taky zklamala, na druhou stranu kundička Voříšková, za kterou druhá hvězda. ()

Mercilonka

Dávám 4 hvězdy. Ne, že by se mi ta pohádka až tak líbila, znovu si ji nejspíš nepustím, ale k průměrům nepatří. Nejvíce oceňuji námět, protože je nový, svěží, neobvyklý. Hlavně myslím tu část, kdy staví peklo kvůli lsti :) Pár okamžiků jsem měla pocit, že se scénář inspiruje u Jak se budí princezny, ale to je můj osobní dojem (jedná se o detaily). Nicméně, hlas Voříškové se k princezně skutečně nehodí, ale hrála to dobře holka. Působila sice víc jako selka než urozená dcera krále, ale to je vedlejší. Co mi hodně překáželo, byl styl, jak princ Mádl mluvil. Hodně moderní slova a obraty, až to trochu tahalo za uši. "Ježišmarjá,...ježííííš...." Ovšem celkové hodnocení (ve srovnání s jinýma pohádkama za posledních 15 let) je více než kladné. PS: Budoucí paní Luciferové to víc než slušelo :) Konečně se v pohádkovém pekle objevila baba :) ()

eFOXsize

Já vám nevím. Dětská pohádka? Mádl s Voříškovou působili tak nějak... Tahle dvojice mě do pohádky nesedla, ale to je hodně subjetivní dojem z herců. Skutečně ocenit musím Lucifera a jeho peklo, stejně jako "vesničany", kteří si na peklo hrají. Tohle byly povedené scény. Scény s Luciferovou nastávající byly dle mého kýčovité a do pohádky pro děti to nepatří, zejména ta "ženská hysterie a žárlivost" (Copak chceme učit děcka předsudkům? Merline, vždyť to působilo tak lacině..). Je to tak na pomezí dětské pohádky/rodinného filmu. 3* musí stačit. ()

Havala

Snaha o natočení klasicky vypadající pohádky což se kupodivu skoro podařilo. Herečky s herci byli vybráni taky obstojně takže celkově spokojenost. Překvapivě hodně pékných exteriérů. ()

kaktusacek13

Konečně vtipná česká pohádka, na kterou bych doporučovala kouknout. Film má výborné herecké obsazení, kostými a místa, kde se točilo. Mimochodem mlýn jsem navštívila a má přesně tu atmosféru jako v pohádce, nedivím se, že si ho vybrali :) ()

pmusic

Tenhle kousek mě mile překvapil, originální a nečekané obsazení vytvořilo dobrou partu a uvěřitelné výkony. Sice mi trošku lezla na nervy Betka Stanková, protože mi připadá moc teatrální a moc jí to nevěřím, ale jinak peklo bylo fajn, zápletka s hranými a skutečnými čerty byla příjemně osvěžující a pobavila. Na tuto pohádku se ráda podívám znova. ()

MutantMarana odpad!

Madle! Dejte si se Smidmajerem par facek a chcipnete uz! Narozny, Postranecky, Adamovska...fakt ty penize staly za to, udelat ze sebe takovy kjeteny? Boze muuuj proc? Vzdyt v koryte mate porad dost...Skutecne peklo, to je dnes den omg :o( ()

MirkaP

Tématicky je to kombinace Šíleně smutné princezny s čertama. Slušných 7/10. Nejlepší je čertice Betky Stankové. A radost mi udělal můj oblíbený zámek Frýdlant. ()

Pitryx

Nádherná Terezka vedle toho mamlasa Mádla. Kdo tohle vymyslel? To už fakt nemáme nějakého herce, co by zahrál prince než toho křivohubého opičáka? V každém případě, pohladit huňku od Terezky, hm hm. Uááááááááááá. No, ne vážně. Ta pohádka by byla skvělá. Nebýt dvou věcí. Tou první je neduživý a bledý Mádl, absolutně nevýrazný a hrající jako kus dřeva. Druhá věc, která mi vadila bylo zbytečně propletený děj. Mám pocit, že děti s v něm mohly občas ztratit. Jinak nelze než pochválit kostýmy, výpravu, scénář a vlastně skoro všechno. ()