Silvestrovská besídka Divadla Sklep. Divadlo Sklep přináší svého založení guláš lesní moudrosti, ve kterém bude promícháno množství chutného, ale i překořeněného a zkyslého humoru tradičních sklepáckých Besídek. Folkovou rozvahou nás okouzlí proplešlý Tomáš Hanák se svou příbuznou Háňou, Jiří Burda s Davidem Vávrou zase v panelákovém obýváku zavzpomínají a opět připomenou jedinečné okamžiky televizních přenosů z fotbalového mistrovství Evropy v roce 1996. Ondřej Trojan ze svých humorných kalhot vysype lety prověřené frky a vášnivý nimrod Jiří Macháček nás zavede do tajemných lesních zákoutí. To vše za doprovodu folkové kapely Šustilové v estetice vykotlaných kmenů a zubů. (Česká televize)

duddek

Až na Macháčkovu příhodu s daňkem je to spíše nudná podívaná. Ve fanouškovských pasážích s autentickým komentářem jsem spíš nostalgicky zavzpomínal na naše zápasy Eura 96, než že bych ocenil to, co se kolem toho odehrává. (Překvapilo mě, že "kdo neskáče, není Čech" se skandovalo už takhle dávno.) ()

arcticsky

Sled bombových scének s vtipy (Trojan), fotbalem (Burda, Vávra), Nedvědem (Hanák) má vyvrcholení v Macháčkově neuvěřitelné myslivecké historce....to se musí vidět. ()

Brejlil

Byly doby, kdy bych dal Pumelici pět pumelic, ale když mně některé věci tak rušily. Ty věčné prostřihy, celkem nevtipný, ale skoro pravdivý skeč dvou odporných fanoušků. Ovšem Macháčkův nimrod, ten vede. ()

truby

Pumelice lesní moudrosti, aneb jak členové divadla Sklep ze sebe dokáží téměř hodinu dělat idioty. Účelem a vtipem tohoto filmu má být zřejmě záměrně trapná estráda, která je nakonec opravdu trapná. Tohle nepovažuji za špičku českého humoru. ()

Rodin

Neuvěřitelná Nedvědovská variace Tomáše Hanáka a hajný Jirky Macháčka, to mě opravdu dostalo do kolen. Řval jsem smíchy. ()

altaica

PRO MUŽE: Hodinová kvintesence humoru v podání divadla Sklep. Divadla, jemuž není nic svaté, protože tak to ma byt, tak je to spravne. Bez hluchých míst, bez vycpávkových trapáren. Macháčkův skeč Hajný v mých top 5 nejlepších scének všech dob.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pokud divadlo Sklep není vaším šálkem čaje, madame, pak možná neoceníte ani tento klenot české kinematografie. Zároveň tím vystřelíte mé hodnocení vašich kvalit do kategorie nebetyčná p*ča. ()

transbeskyd

Moje asi první seznámení se zjevem jménem Macháček v geniální doslova ucvrkávací scénce nimroda popisujícího poslední leč a řek sem si: o tomhle cápkovi bude ještě slyšet:)Tu scénku jsem si z véháeský přehrkal pak ještě xkrát stejně jako ostatní sklepácký "mejnstrým". Pumelice - sto procent a více! sklepáci rocks!! ()

ostravak30

Výborné scénky bohužel stejnou měrou doplňují ty opravdu nudné nebo nezáživné. Ovšem vyprávění nimroda alias Jiřího Macháčka bylo výborné stejně jako frky v podání režiséra Ondřeje Trojana. Naopak konec byl trochu prazvláštní, ale pravdou je, že přesně v duchu divadla Sklep. ()

Phex

"...a hrome v pušce je poslední kule. Co naplat hledám vhodný úhel a ve chvílim kdy je všech pět husí v jedné linií, no zkrátka bum prásk rána ozvěna a vše je dokonáno..." "...chci spontáně tlesknout rukama nadhlavou když v tomu - Sluka svůj klikatý let končí v mém obětí". Myslivec Macháček to je prostě přesný - přesně takhle se ty zelený mozky bavěj nad klobásou z divočáka a domácí slivovicí :-). ()

mr.bredok

Hanák coby Honza Nedvěd byl skvělý. Ovšem nezapomenutelné bylo myslivecké vyprávění Macháčkovo. Můj instalatér je taky myslivec a při výměně radiátorů jsem takových příhod slyšel desítky - akorát, že místo flinty držel v ruce hasák. Oni tak opravdu mluví a Macháček tio vůbec nepřeháněl ()

disect

Jako celek pusobi Pumelice oproti zbytku sklepacke tvorby spise prumerne. Fero Burda, David Vavra a nymand Smicer s psychoparkem si ovsem zaslouzi plny pocet. ()