Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Johnysman

Nu i když jsem se stále snažil přesvědčovat, že jde o plastové hračky akorát živé a na plátně...tak to ničemu nepomohlo. Bohužel žádný zázrak se nekonal a spíše jsem byl zklamaný. ()

HollyMolly

Hlavním záměrem filmu bylo všechny ohromit svou velkolepostí a nadčasovostí. Působí nesympaticky a křečovitě a to vše ještě za cenu naprosto nulového děje. ()

halberdier

Od toho filmu jsem nečekal naprosto nic. A o to víc jsem byl mile překvapený. Skvělá akční oddechovka plná krásných žen, pohledných mužů, supermoderních zbraní a techniky, skvělých akčních scén. U mě letos G. I. Joe poraží druhé Transformery. ()

djcremo

Jedna akcia za druhou od začiatku až do konca. Režisér nasadil rýchle tempo hneď na začiatku a nepoľavil až do titulkov. Ja som sa pri tom vôbec nenudil a vôbec mi to neprišlo také dlhé. Digitálne efekty taktiež super. Keby som mal film hodnotiť, podľa logickosti, prepracovanosti, scénara a deja tak také skvelé to až nie je, ale keďže sa jedná prevažne o akčný film, tak po tejto stránke mu nie je až tak čo vytknúť. A o to tu hlavne ide. ()

pcarogers

Nevím, spíše tři a půl. Úžasná akční řežba, výborní herci, výborná hudba. Mínusem budiž přehršel postav a i když - navzdory očekávání - je těm hlavním věnována nějaká ta retro chvilka a my se dozvíme o nich víc, celkově toho prostoru moc není, nedokázalo mě to tak moc vtáhnout do děje, jak bych chtěl. Zkrátka hodně komiksové, hodně postmodernistické.-). Jo a co mě fakt rušilo, byl ten nelogismus obleků. Buď měli úplně super akční obleky nebo tenčí, ale taky super, a nebo nejraději byly bez žádného, však co, na něco se umřít musí. A rozvrácená vnitřní logika filmu, to mi vždycky zkazí dojem. Takový detaily - každopádně kdo má rád akční sci-fi - vidět to musí! ()

gpx

V tomhle filmu nedává smysl prakticky vůbec nic, ale vizuální zpracování vás na těch 113 minut celkem zabaví. Zaujme také nesmyslné chování postav (ať žije Melrose Place) a všudypřítomná americká klišovitost, která se odráží ve všem co dělají. ()

daleba

Dostal jsem o hodně víc, než jsem čekal. A skvěle jsem se bavil..... Potěšil i Fraser v miniroličce a samozřejmě pár minutek pro K. Kurkovou ()

Hrus

Solidní akce a triky, ale to ostatní (příběh, dialogy) je hodně chatrné. Štve mě, že jsou tyhle "Áčkový zábavy" točený vlastně pro děti. O peprnou hlášku tu člověk nezavadí, dobro bojuje proti zlu (vlastně dobrá Amerika bojuje proti zlu). Slušný casting (Tatum překvapivě OK, Quaid je můj oblíbenec). ()

MartCT

Nevím kam zmizelo těch 175 mil, ale ve srovnání s první dílem Transformers se triky nedají naprosto srovnat, zvlášť honička po Paříži byla dosti nepovedená. Sommers od první Mumie jde hrozně dolů. ()

escaf

Tento film by sa dal v podstate zhrnúť do jednej vety. Dobrá strielačka na americký spôsob s hračkami a´la Bruce Wayne a príbehom postavenom na motívy Jamesa Bonda... ()

HennessyVSOP

Tohle je pro mě hodně rozporuplný film. Solidní efekty za těžký peníze, propracovaná akce ale na druhou stranu absolutně mizerný děj, herci i scénář. Pro mě navíc spousta věci nebyla ani moc cool, ale to je dost subjektivní věc. Zklamala mě i hudba, to je další hvězda dolů. Ve výsledku si vzpomenu v dobrém jen na ženské obsazení, dva ninjy a doktora. Víc nestojí za řeč, a to je dost veliká škoda. Ani není divu že dvojka nebude. ()

Carlos.Meo

Hloupé, zábavné, akční, svižné, efektní. Přívlastků by šlo napsat více ale je to zbytečné. Jsou zde namíchány přesně tak akorát na 3 hvězdičky. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)