Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Sentinel

Pokud úplně vypustíme slova jako příběh, scénář, smysluplnost či logika, tak je to docela fajn film. Na jedné straně ti hodní, kde nesmí chybět vtipkující černoch, hrdina a pořádná kočka, na straně druhé ti zlí v čele s cynickým výrobcem zbraní, šíleným vědcem a ještě lepší kočkou;-) No a tyhle dvě grupy si celé dvě hodiny vzájemně dávají na frak. Nedává to moc smysl, ale koho to zajímá, když akce není špatná, ačkoli originalitou rozhodně nepřetýká. Celkově tedy docela příjemné akční béčko. ()

Proditor

Závěrečná píseň Boom, boom, boom plně vystihuje celý film. Nic jiného než výbuchy a akci od filmu nečekejte, stačí vypnout mozek a dívat se na sled akčních scén jenž budou následující hodinu a třičtvrtě následovat. ()

Makak

Ubohé herecké výkony (především hlavní hrdina), triky jak z průměrné počítačové hry (někdy i podprůměrné), trapný humor, ohrané hlášky. Příběh v podstatě žádnej a nějakou pointu nebo zápletku za celou dobu taky nenajdete. Celých 120 minut jsem měl pocit že režisér křečovitě přidává další a další stupidní akční scény jen aby natáhl stopáž a přitom nevypadl z rytmu, kterej však od začátku postrádá. Radši ani nechci vědět kolik ten film stál. Jediná "dobrá" honička v Paříži i s hromadou výtek vytlačila jednu hvězdičku, víc ale ani náhodou. ()

veverysiak

Stojím pred dilemou, čo mám vlastne hodnotiť, pokiaľ to má byť príbeh, je natoľko trubkoidný, že výsledok by urazil snaživých kreátorov a naopak, ich vyzdvihnutie by nezodpovedne polepšilo námetu a scenáru, nakoniec sa musím odosobniť a hodnotiť tento kúsok ako myšlienkovo nenáročnú oddychovku s permanentnými salvami akcií, ktoré zatieňujú všetko ostatné, len neviem, či po precitnutí z toľkého bombardovania, strieľania, sekania, poskakovania, lietania a plávania mi po pár týždňoch zostane v hlave aj niečo hodnotnejšie, takže 60%. ()

Zabuza

Dopadlo to v podstate tak, ako som predpokladal. Co moze cakat clovek od adaptacie komixu o vojenskej jednotke G.I.Joe? Film sa na nic nehra, ide iba o cistu zabavu a akciu. G.I.Joe hlaskuju, machruju, skacu, lietaju, pouzivaju vselijake vychytavky a dopravne prostriedky. Co viac si moze chlapec priat ? :). Skoda, ze nemam menej rokov, ale aj tak som si vcelku film uzil. P.s: zenske predstavitelky boli dobre vybrane. ()

sAreOn

Pokud nepřemýšlíte a občas děláte, že neslyšíte ty hloupé dialogy, tak se pořádně zabavíte. Od začátku do konce má tento snímek zběsílé tempo, podpořené stovkami speciálních efektů. Jako oddychový film perfektní, ale žádné zázraky od toho nečekejte. ()

gu-staff

Takové nablýskané, efekty prošpikované, ale veskrze zábavné....lejno. Nenutilo mne to vypnout, a dokoukal jsem ve zdraví. Ale příběhově, hereckými výkony, dost zabitými akčními scénami to trochu padá. Slabší průměr, ale dvě hvězdy by mi přišly málo. ()

Insomniac

Scenáristicky slabučké, ťažko predvídateľné, zdĺhavé, trikovo priemerné. To je asi tak všetko. Pripadalo mi to ako počítačová strieľačka bez mojej účasti - nuda. ()

Wintery

"Duku, jsem tvůj otec" je to jediné, co zde do série Klišé zvraty chybí... Jinak se u toho ale dá zabavit, i když asi "pouze" stejně jako se může zabavit tříleté dítě s jednou na půl poztrácenou sadou vojáčků..... ()

wray

dobry, mozno dokonca velmi dobry akcny film. v akcnom filme nie su dolezite veci ako realistick(n)ost, putavy pribeh, emocie... v akcnom filme je dolezita akcia. tento film je pekne akcny, rychly, plno vybuchov, klasicki akcni hrdinovia... to ze "pribeh" je len chaos pozliepany z toho co tu uz bolo vobec nevadi! toto je AKCNY film. a je to dobry akcny film, lebo ma aj cosi extra oproti ostatnym straight-to-video. efekty. film by mohol byt kludne demonstraciou toho co sa dnes da dosiahnut v digitalnych efektoch. nie vsetky mozno vyzeraju realne ale kvantita to nahradza :) no a potom, ako uz je napisane v inych komentaroch - mame tu klasicky boj dobri vs. zli, sexi hlavny hrdina a hrdinka, doplnkova sexi cervenovlaska, cernoch, hlavny zloduch, general co ma vsetkych rad ako vlastnych synov, dokonca aj ninjovia! za cely film mozno padnu aj 2,3 vtipne hlasky a napokon koniec, ktory dava priestor pre pokracovanie - to sa neda nemat rad :) v kategorii akcny film - velmi dobre. ()

radar76

Efekty, efekty, efekty, efekty, pak pro změnu zas efekty, následují efekty a v neposlední řadě neuvěřitelný dějový spád. Sice je to dějově strašně jednoduchý, až je to skoro trapný, ale tenhle film sází jednoznačně na strhující tempo a speciální efekty. A tak je třeba ho taky brát, ne o něm kdovíjak dumat.Fakt jízda! ()

redalert21

3 to je pocet hvezd jakych jde tomuto filmu maximalne udelit...nic jineho nez akce tam není opravdu ne...jenom sama akce k tomu rádoby nacionální kecy a zaverecny kycovity happyend tomu dodava korunu. Klasicke happyendové plácání po zádech a tleskaní uz je myslím za námi ne?....o 4 ba co 5 hvezdach nemuze byt rec ani mezi velkymi optimisty... ()

cici24

Velmi milé překvapení, film si na nic nehraje, od začátku do konce akce. Celý je to v odlechčeném duchu což mi připadlo jako dobrý tah. Kdyby mně bylo 12 tak bych byl nadšenej, ale je mi trochu víc a jsem taky nadšenej:-))..Tatum je novej akční hero, jeho přirozené podání postavy bylo dost dobrý...Už se těším na další díl:-)) ()

blekekeke

Tyhle akční slátaniny moc nemusím, ale tohle byla prima oddychová 2hodinová řezba :o) Bodové srážky za místy odfláknuté triky a provařený děj. ()

marco69h

no... poviem to veľmi tvrdo... film tak akurát pre puberťákov a (nech sa nikto na mňa nehnevá) rómsku menšinu, ktorá sa v týchto filmoch (viem o čom hovorím - keďže takúto menšinu učím v škole) doslova vyžíva! ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)