Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

becki_tu

Stephen Sommers rozpoutal hotové audiovizuální digitální orgie, za které by se nemusel stydět ani Michael Bay. Jak je vidět, tak u Hasbra našli filmaři zlatý důl na inspirace a náměty a nutno říci, že zatím jim to vychází. G.I. Joe je zkrátka velice zábavná záležitost, kterou je ovšem nutno brát s určitou rezervou. Pak budete také spokojeni. 75% ()

MáŠa

Scénář není zrovna něco děsně kvalitního, ale popcorn zábava je to celkem kvalitní. Kvůli podobným filmům podle mě ta kina i jsou - prostě film s celkem nemálo akčníma scénama, co nepůsobí nějak extra trapně - a vo tom to právě je. ()

luka4615

Svižně odsýpající akční jednohubka, jejíž největší devízou jsou velkoryse přepálené akční scény a fakt, že se vůbec, ale vůbec nebere vážně. Jsme zde tedy svědky válečných nanobotů, rozmáchlých základen pod ledem a superletadla, které se dá ovládat hlasem, nicméně pouze za užití velštiny. No fakt, nekecám! „When all else fails, we don't.“ ()

Sawy

Fíha,tak takovej cool nářez jsem od téhle kravinky teda nečekal.Kdyby mi někdo na začátku roku řekl,že G. I. Joe,potenciální nej propadák roku,zadupe do země Transformers 2,jeden z mých nejočekávanějších filmů,tak bych se mu hlasitě vysmál.Jenže ona je to pravda!Začátek mě sice zrovna nenavnadil,ale jakmile se rozjela první akční scéna,všechny výtky šly stranou.Narozdíl od Transformers je akce tak akorát přehledná a film ani na vteřinku nenudí.Jasně,je to totálně přepálená blbovina,dialogy svou tupostí bijí do očí,ale není to jedno,když mě to tak skvěle baví?Když zrovna něco nevybuchuje,může se člověk kochat dokonalými křivkami Sienny Miller v přiléhavé černé kůži,připadně krásnou zrzkou Rachel Nichols.Channing Tatum je snesitelný a Marlon Waynas,i když velká část vtipů míří mimo,se občas nějakou tou hláškou trefí slušně.Pobavil jsem se i u automobilové honičky,kde Praha zaskočila za Paříž.U dosti mimózního českého dabingu jsem se občas nehezky pobavil,přesto bych film o dost radši viděl v původním znění.Film má takový drajv,že jeho dvě hodinky utečou neuvěřitelně rychle a člověk prakticky ani nestihne zaregistrovat Brendana Frasera a Karolínu Kůrkovou.Různých flashbacků a podzápletek je tady tolik,že si jich tvůrci mohli pár nechat do dalších dílů(vrátka si nechali otevřená hooodně dokořán a upřímně musím říct,že bych si pokračování dokonce s velkou chutí dopřál,jen ho musí znovu režírovat Sommers,bez něj by to nebylo ono).Stihnou se odvyprávět dvě romantické linie nebo životní příběh ninjů,jejichž souboje jsou super a ten závěrečný je dost slušně vygradovaný(kam se znovu hrabe závěr druhých Transformers).Letos byla blockbusterovská sezona spíš slabší(až na Star Trek samozřejmě) a tu nejkrystaličtější popcornovou zábavu čistě na vypnutí mozku podle mě přineslo právě G. I. Joe.Po dost špatném Van Helsingovi,u kterého jsem se ani nepobavil,si u mě Sommers znovu napravil pověst,G. I. Joe je podle mě jeho zatím nejzábavnějším filmem.Mohl se tady dost odvázat,proměnit se znovu v malého kluka a vytvořit film,který určitě pobaví všechny,kteří si v dětství rádi hráli s vojáčky.Vás,kteří jste filmu dali jednu hvězdičku nebo odpad,se proto ptám:Proč jste na tenhle film vůbec chodili?Vždyť bylo od začátku jasné,že nepůjde o žádný hluboký akčňák s přesahem,ale o oddychovou zábavu.Film podle mě splnil do puntíku to,co v trailerech sliboval,tedy hodně přepálené akce,zábavně tupých dialogů a sexy slečen.Takže Sommers nakopal Míšovi Bayů prdel a já jsem teď zvědavý,co nám předvede třetí z megalomanů,který točí takové popcornové fláky.Tedy Roland Emmerich se svým 2012.Ale zatím ve mě ještě doznívá tohle,takže na to radši ještě nebudu myslet.Za sebe hlavně říkám,že jsem naprosto spokojený s tím,co jsem v kině dostal.Jo,a Arnold Vosloo je těžkej sympaťák.80 % ()

prome

Další velký letní blockbuster. A další velké zklamání. Tenhle film bych přirovnal k Transformers 2. Stejně tupé dialogy, žádný příběh(u některých filmů to nevadí, ale mně tady kupodivu ano). Jenže oproti nim má tohle znatelně hořší efekty(kam se podělo těch 175 mega???), patriotismus a hlavní hrdinové jsou mnohem otravnější. Ještěže tam byla Sienna. Na ní se dalo aspoň koukat. Možná byla chyba, dívat se před tímto filmem na Star Trek, který je o několik tříd lepší po všech stránkách. ()

ScarPoul

Kedysi som bol z toho nadšený. Nonstop akcia, moje obľúbené postavy zo Sommers Univerza a výborná scéna v Paríži. Ale z odstupom času to zostarlo. A v súčasnom svete, kde je CGI a výprava ktorú ponúka až ubíjajúca, poteší ešte film, ktorý to mal tak pol na pol. Je to z neho cítiť. Ale zároveň sa absolútne nehodí ani do doby v ktorej vznikol a už vôbec sa nehodí do dnešnej doby. Je to priamočiara zábava, ktorej nebudem upierať na určitom vkuse a prostoduchosti. Obidve tam sú. Len ma po dopozeraní trošku zamrzelo, že sa so Sommersom už tak často nestretávam. Mal som ho rád. A práve z toho dôvodu sa bojím vrátiť k filmom, ktoré som ako decko miloval. Tu som tak spravil. A prišlo mi to ľúto. ()

PROROK14

Akčný film v pravom slova zmysle. Nič iné to nie je. Tak, bolo tu dosť scén nie celkom podľa môjho gusta, ktoré tomu nepomohli, ale zas tu bolo dosť takých, pri ktorých som si povedal, že aj tak to stojí za to. Príbeh podľa mňa kupodivu celkom fajn, predvídať som sa ho nijak nesnažil, pretože ani nebolo kedy. Film ma zasypal jednou akciou za druhou, v ktorých figúrovali jedni típci lepší ako druhí. Najviac ma zaujali ústedné ženské postavy a "Čierne nemluvňa". Určite som si to rád pozrel. 70% ! ()

Tommassi3

"Francouzi se dost zlobí !! A já se jim nedivím !!" ;) Kdo by se jim taky divil, když jim mistr bezduché zábavy Stephen Sommers se svojí armádou plastových panáčků zbořil Eiffelovku !! ;) Jistě G.I. Joe je velmi nenáročná a cíleně povrchní popcornová záležitost, pokud se však chcete pouze bavit, vypnout a užívat si nekončící akci, zábavné hlášky i maximálně vymazlený vizuál, v němž za sebou Sommers zanechává jasně čitelné stopy své vlastní práce podobně jako Godzila kráčející skrz kinosály multiplexu, zejména prostřednictvím naprosto neuvěřitelně kvalitativně nevyvážených triků, z nichž některé působí až absurdně směšně podobně jako například u Mumie budete naprosto spokojeni.. G.I. Joe silně asociuje jinou podobnou žánrovku Transformers, oproti níž však disponuje paradoxně inteligentněji napsaným scénářem i šikovněji vystavěným příběhem, byť uznávám, že právě to nekonečné samotné okázalé seznamování diváka s každým z hrdinů zvlášť může působit otravně, obzvlášť pro diváka, kterého původní plastoví paňácové nijak neoslovují.. Sommers nám předkládá úžasně hravou záležitost, která se nasnaží tvářit přemoudřele, zdařile si staví půdu pro pokračování a má jediný cíl, a tak všechny ty skvostné odkazy na dobrodružnou i akční klasiku Jamesem Bondem počínaje a sérií Star Wars konče jsou už pro mě osobně jen takovou chutnou nadstavbou tohoto blockbusteru, jehož zásadní slabinu vidím v poněkud slabším hereckém obsazení.. Velké děcko Channing Tatum ani talentovaný Joseph Gordon-Levitt určitě nezklamali, zato Dennis Quaid zůstal silně nevyužitý, na většinu ženských hrdinek se alespoň moc příjemně kouká, byť k takové Megan Fox mají hodně daleko, ale kdo sem kupříkladu vecpal šíleného Marlona Wayanse, to opravdu nechápu.. Zkrátka celkově bych si uměl představit charismatičtější i sympatičtější herecký ansámbl.. Musím také ocenit skvěle padnoucí neskutečně dynamický a našlapaný soundtrack, který přidává snímku na už tak nezvyklé svižnosti, díky čemuž G.I. Joe ani na okamžik nenudí a kterým dává Alan Silvestri vzpomenout na své nejvydařenější práce.. ()

st.ranger

Jednoduše pojaté seznámení se světem vycházejícího z akčních figurek. Hlavní postavy dostávají přijatelný prostor, ať už to jsou klaďasové nebo záporáci. Ten je sice povětšinou řešen formou flashbacků, ale něco takového nás jistě v příštím díle mine. Prostě taková novodobá akční oddechovka, která nijak nenamáhá mozkové buňky. ()

Hwaelos

Suprkchůl natažená počítačová hra bez možnosti interaktivity. Tohle snad už redefinuje pojem klišé. Drsnej klaďas, co je zároveň cíťa a mluví ve spisovných frázích. Zlej záporák s ksichtem Voldemorta, co chce svrhnout bombu na Washington. Bondovskej šílenej vědátor s respirační maskou. Bílej a černej nindža. Co se k tomu dá říct? Kdyby to aspoň byl dobrej akční film, u kterýho se vypne mozek na dvě hodiny, bylo by to senza. Jenže když odmyslím ty pulzní děla, co má každej v ruční pistoli a který zasáhnout všechno v okruhu pěti metrů od cíle, žádná akce vlastně na plátně není. Dokonce i závěrečnej souboj těch japonců je tak nepřehlednej, že by člověk nepoznal, jestli umí aspoň dva chvaty. Jediné, co stojí opravdu za to, jsou ty ženské v upnutých kostýmech a efekty. ()

McClane

bad guys (BG) chtěj ukrást rakety s nanity, good guys (GG) jim to znemožní (=hodně střílení a výbuchů). BG pak nanity ukradnou u GG doma (=hodně střílení a výbuchů). BG pak letí s nanity do Paříže, což jsou hlavně Dejvice s křižovatkou Zíkova – Studentská (=hodně honiček, střílení a výbuchů), kde nakonec zboří Eifellovku. Potom odletí BG s dalšíma raketami domů, odkud chtěj ovládnout svět a GG za nimi přijedou na návštěvu a jak to dopadne? Ano! Hodně honiček, střílení a výbuchů. Víc v tomhle filmu není, jen trochu traumat hlavních hrdinů, který si nakonec vyřešej a konec, který jasně naznačuje pokračování. U tohohle filmu člověk nemusí myslet, spíš nesmí, protože pak by objevil všechny logický díry a nesmysly. Ale na plátně se pořád něco barevného hejbe, bouchá, lítá a jezdí, téměř všichni jsou cool a/nebo sexy, hláškujou ostošest a není to nuda. Ano, je to píčovina a sračka, ale ukrutně zábavná a po famózním Star Treku nejlepší letní blockbuster letošního léta. ()

MoiJe

Trochu prekombinovane a... who cares? Akcia od zaciatku do konca a ta autova nahanacka... nice. (Pojde asi na policku vedla Wanted.) ()

Johny_fork

Tak trochu vykrádačka všeho možného, hlavně hvězdných válek(souboj bílého a temného ninjů na visutém mostě, závěrečné nasazení masek doprovázené povědomým těžkým oddechem.. mě to ale pobavilo) Důležité je, že si G.I. Joe absulutně na nic nehrají, jejich prioritou je bavit a to se jim při nepřetržité akci a povedených efektech vcelku daří.;) ()

Terva

Citát : Chceš lítat ? Koupím ti trampolínu. Akční film z perfektním ozvučením, mé dva subwofery skáčou radostí. Povedené herecké obsazení jako třeba Dennis Quaid nebo Brendan Fraser a hlavně spousta hezkých žen, třeba Karolína Kurková, Rachel Nichols nebo Sienna Miller. Film obsahuje i tu nepovedenou Pražskou scénu z Hammrem. Při útěku z " Pařížské " laboratoře stačí jeden střih a jsme z Francie v Čechách a zpět Paříž a hups Dejvice...atd.Je to dobrá akční scéna, kterou kazilo jen znalost okolí, které na mně působilo docela rušivě. Ve filmu je zajímavě provedená podvodní bitva, člověk se má opravdu na co dívat. Ten film se sice nedostane do mého top 50, ale ještě se na něj podívám několikrát. Citát : Mach 6 je fakt lahůdka. SPOILER : Najdem hlavice zabijem bídáky !!! ()

Dale

Je to riadna akčná pecka, no tú stupiditu to aj tak neprebije. Bez toho megalomanského rozpočtu by to bolo na odpad, aj keď Sienna Miller mňam... ()

Hismael

Akční pohádka plná supermoderních zbraní a strojů, kde jsou i přes nejnovější technologie zpátky ve hře meče a vrhací hvězdice. Je to tak přehnaný a blbý, až je to vlastně zábavný. Uvěřitelných věcí ve filmu moc není, proto je potřeba to moc neřešit. V opačném případě budete jen kroutit hlavou. ()

CiTrus007

Co naplat, je to prostě ptákovina, možná bych měl doplnit: americká blockbusterová ptákovina. Na druhou stranu se na to zase dá souvisle dívat... Stačí vypnout mozek, fandit hrdinům, nenávidět padouchy, nevyhledávat věcné souvislosti a těch 113 minut uteče jako voda. Dalšího hodnocení nejsem schopen. 3/10 ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)