Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Bety88

Možná je to blbost, ale pro mně neuvěřitelně zábavná. Skvělé efekty a super akční sekvence, proto bych tomu odpustila i těch pár nesmyslných dialogů a dějových děr. ()

Crackonosc

Takhle přihlouple pobavenej úsměv na xichtu jsem v kině už dlouho neměl. Sommers natočil naprostou ptákovinu o Barbínách a Kenech co se řežou a střílej v latexových oblečcích a evidentně věděl, že točí ptákovinu, takže si to on i celý štáb sakra užili! Právě to, že si film na nic nehraje a nestydí se za to, že je jen o tom, aby všechno vybuchlo a to, že ty výbuchy a akci dokáže podat zajímavě, přehledně a v důležitých či cool momentech ještě zpomaleně, je jeho největší výhodou. Kdo se chce nenáročně pobavit a překousne občas příšerný triky, nemůže si z letos snad vybrat líp. ()

Darik

Akce 100%, triky 100%, příběh 25%. Řeknu to jednodušše - naprostá příběhová slátanina se spoustou akce a spoustou nádherních, leč laciných trikových efektů. Takže k tomuto filmu řeknu jen jedno - CHCI DVOJKU!!! A to co nejdřív:) ()

Harapes

Narvěte do filmu hláškujícího černocha a k tomu hlavní hrdina měl i má techtle mechle s hlavní záporačkou a nacpěte tam super efekty za miliony dolarů a ono to přece vydělá...Ale ano,film vydělá,jen ten příběh tam není...spíš pěkná blbost. ()

Sairina

Pěkná akční podívaná, ve které si opět zahrála Praha :) Filmové efekty se mi velmi líbily, ale děj byl nudný, předvídatelný a tak trochu trapný. Postava "Darth Vadera" mi připadala jako nevkusná kopie, to už si scénáristi nedokážou vytvořit záporňáka bez chraptícího reproduktoru? Podle konce očekávám druhý díl, uvidíme jak se "potaťí". ()

CjKukis

Absolutně sem nepochopil záměr pana Sommerse, místo toho aby probudil hračky k životu , po tomhle si je snad ani nikdo nemůže chtít koupit. Film kterej je stavěnej jednom na efektech , efektivní není ani trochu. Ke scénáři se snad ani vyadřovat nemusí, obyčejný stupidná slintání + připočtěme k tomu dva kluky co si hrajou na samuraje + banda netvorů ( ty nejsmějí chybět v žádný pořádný sračce) + podvodní bitva která podle mě nemá s vodou snad ani nic spojitýho páč bych řekl že to spíš je jak ve vesmíru, ale což +super nano technoligie v podobě Super mega Joe týmu a týmu MARS a v závěru nám z toho vychází nehorazně přeplácáný, stupidní ( ne- li až debilní ) příběh o nesmyslném boji o nanorakety. * hvězdou cenním jedinou akční dcénu a to honičku po paříži, zbytek je ODPAD!!! BTW: doufám že tenhle otevřenej konec zůstane otevřenej navždy a Sommers nebo někdo jinej nepokusí o pokračování!!! ()

Radim

"Jak pejsek a kočička vařili dort", aneb narvěte tam toho co nejvíce, bude to super. Nebude, všeho moc škodí. Příliš mnoho postav, ve kterých se, hlavně na začátku, nemáte šanci vyznat. Vizuální bordel, kde máte problém se vůbec něčeho chytit a na něco se soustředit. Příšerné dialogy, které často (nechtěně) rozesmějou. Na druhou stranu místy to bylo hodně napínavé a tleskám castingu hlavních postav, hlavně Tatum byl trafa do černého. Režisér Sommers má u mě zvláštní postavení - jeho filmy, objektivně vzato, nejsou ani náhodou dokonalé, ale mají v sobě něco, co se mi na nich líbí a kvůli čemu se podívám minimálně ještě jednou. ()

Prochy38

Co k tomu říct?! Čekal jsem akční jízdu bez nějaké velkolepé myšlenky a dostal jsem efekty nabušenou vizuální pecku, s parádní akcí, jedním symaptickým xichtem vedle druhého, skvělou hudbou a nádhernou S. Miller. Spokojen a má touha po relaxaci u slušného akčňáka po dlouhé době na 100% naplněna. ()

kobe6

Tak tohle byla pěkná blbost. Co bylo špatně? No asi všechno až na Siennu Miller, občasnou hlášku Wayanse, Eifelovky a poslední prezidentské scény. Nepřehledné, chaotické, působící jako mix Kobry 11 a seriálu z Jettixu (i když to asi má) a 99% viditelně udělané počítčem. Někdy nerozumím, jak se něčemu takovému mohou upsat taková herecká jména a to z dvojky mám jěště dvakrát tak větší strach, jestli bude. ()

Haymar

Marná slává - Sommers si svůj absolutní vrchol odbyl spolu s výtečnou Můmií a Chobotnicí! Po rozporuplném (a těžce onanistickém) Van Helsingovi sem si říkal: "Buď se Stephen sklidní a vrátí se k samotnému obsahu a nebo ho forma nadobro pohltí...?" Bohužel B je správně, čeho je moc, toho je příliš! G. I. Joe je sice nabušená nonstop akční řežba ale chybí jí jakýkoli nadhled, řád, smysl a hlavně účel! Přiznávám, první půlku sem vyloženě protrpěl ale od první megakce sem rezignoval a nakonec si to jakžtakž i užil. Velkou zásluhu na tom měla Zikova ulice v Dejvicích (hned vedle VŠCHT), kde se odehrávala podstatná část velké honičky s Hummerem... No a Eiffelovka na "Kulaťáku"? Hahaha co dodat?! Velice vtipné... ()

TERRORDROME

Parta svalošov so super hračičkami pobehuje, strieľa, demoluje vo veľkom a prekvapivo - nudí. Všetci členovia "Joeov" sú nevýrazný a nezaujímavý, rovnako ako aj ich protivníci. Scenár je o ničom a plný kravín, ale to sa očakáva takže nemá zmysel nad tým plakať( a že by bolo nad čím ). Sommers pchá digitálne efekty úplne všade kam sa len vojdú a tam kde sa už nevojdú ich napchá dvakrát toľko. Najhoršie je na tom scéna naháňačky v Paríži ktorá je plná premrštených hovadín, absurdne poletujúcich áut a dvoch magorov v poweroblekoch vďaka ktorým pobehujú ako superman s hnačkou. Čo musím pochváliť sú výbuchy, tie sú naozaj parádne. Podobne ako Transformers aj G.i. Joe je bezduchá hovadina plná megalomanskej akcie, ktorá ale v konečnom dôsledku ( a v spojení so alabučkým scenárom napísaným na toaletný papier počas jedného posedu na záchode ) má tendenciu diváka proste unudiť nech tam už poskakuje čokoľvek. Nasrať do filmu hromadu hromadu digitálnych nezmyslov podľa môjho skromného názoru na podarený akčák jednoducho nestačí. ()

peetriss

Efektní akční pohádka pro diváky, které nebaví u filmu přemýšlet a chtějí se jen koukat na spleť efektních scén bez pořádného příběhu a navíc dle mého názoru většinově pro diváky sedmnácti a méně leté. Efekty jsou udělány výborně, avšak scény jsou místy až natolik přehnané, že vyvolávají úsměv u nejednoho diváka, což jistě nebylo primárním cílem tvůrců. Příběh je stupidně jednoduchý, avšak o ten jde až v poslední řadě. Stephen Sommers se nechal až příliš unést a vytvořil hybrid nápadně připomínající v některých scénách Hvězdné války, Matrixe (opět a zase) a mnoho dalších akčních a sci-fi spektáklů s postavami vybavenými věcičkami jakoby byly ušité v dílně Pana Q z Jamese Bonda. Protože jsem tento film shlédnul o Vánocích, tak budu hodný dám ty tři hvězdičky, protože podívaná je to stupidní, ale přesto velmi efektní. Ale je to s velmi odřenýma ušima. 50%. ()

ThomasCrown

Ani neviem k čomu ten film prirovnať, také XXX je asi vhodné, proste zábavka pre násťročných s množstvom high-tech hračiek typu nanoboty z Transformerov, výbuchov, zaujímavých svetových lokalít, good (mostly american) soldiers proti bad boys..neurazí ani nenadchne. Zrýchlujúci oblek by som si však rád vyskúšal. ()

Xavi6

Akční nářez. Jinak se to nedá snad ani nazvat. Dokonale propracovaný děj, perfektní herecké obsazení a opravdu solidní průběh filmu. Když skončil film, tak jsem se moc divil, jak to že to tak rychle uběhlo. Doufám, že dvojka bude ještě lepší! :) ()

Teabag

Cítíte se intelektuálně přesycení? Máte plnou hlavu Kanta, Nietzeho či Schopenhauera a už nemůžete dál? Pak je G.I. Joe: The Rise of Cobra film přesně pro Vás! Neutuchající dvouhodinový akční výplach, který dočasně sníží Vaše IQ a nechá Vás zapomenout na všechny strasti duševního života... Ale vážně: tenhle snímek má samozřejmě jen jediný cíl, a to zajistit bezmyšlenkovitou zábavu. Pokud máte na něco takového právě chuť, tak s ním rozhodně neprohloupíte. ()

David661

Nakonec to byla docela sranda..rozhodně to však není lepší než třeba takový nový Green Lantern. Dvojka však potenciál rozhodně má, tím potenciálem je The Rock. Možná, že ten nebo někdo takový, jedničce chybí - někdo, kdo občas mrkne na kameru, abychom si byli jistí, že je to jenom legrace. Každopádně je to hovadina: 55% ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)