Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

Vykuk

Všechno fajn, mám rád podobná témata a zpracování ala anime, tochu více bych si vyhrál s vysvětlením některých technických záležitostí, stačilo alespoň naznačit, takto některé vymoženosti působí, jako v pohádce, kde se vše řeší kouzly:) Celkově mi snímek přišel dosti komorní, vše se odehrává pomalu na jedné ulici, ze které si občas odskočíme do pozdemí nebo do arény.. i tak fajnová podívaná s jednoduchým, ale funkčním příběhem. Co mě ale fakt nas**lo je ten zpackaný konec.. jestli bude dvojka netuším a osobně bych po tom netoužil, tohle není film, od kterého bych to chtěl, prostě jednohubka, ale takhle nechat otevřený konec.. přitom pokračování mě ani nezajímá, fakt ne.. mno co už, takovýchto filmů není mnoho a jsem za ně rád, je potřeba je podpořit :) ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Robčo a Jančo vy ste teda páni. Perfektný film toto. Ja neviem čo by som kritizoval, maximálne asi tak to, že tam bolo kus viac dejových liniek a v podstate hlavný záporák sa ledva ukázal. Detaily premakané, mlátičky skvelé, motorball brutálny, občas drsná scéna podobne ako vo Venomovi teda prispôsobená PG-13 ale predsa. No a to, že hrdinkin frajer umrie, bude oživený a predsa zase umrie som už vôbec nečakal. Čo by som ale ešte nie, že vytkol ale nedá mi nespomenúť, že Mahershala Ali aj Jennifer Connely nemali veľa priestoru. Za silných 5* ()

Mistr_Moon

Krásně natočený film s jednoduchou devadesátkovou zápletkou. Nic moc nového do filmografie nepřináší, zato má několik povedených silně emocionálních momentů. Navíc po celou dobu to pěkně šlape, nejsou tam hluché místa. Na digitální Alitu se dobře kouká, i když je poznat, že je to jen CGI. Bohužel teď v době Avengers tohle už běžného diváka asi do sedačky nezarazí. ()

PAVLIS

70% Překvapivě zábavné, na to o jak jde ploché akční sci-fi s nejasnými motivacemi postav a s romantikou zaměřenou primárně na teenagery. Možná jsem měl jenom dobrý den, možná je to tou roztomilou digitální hrdinkou a jejími přehlednými souboji nebo obecným nedostatkem sci-fi filmů v kinech. Slušná kino-jednohubka. V televizi bude hůř. Klidně bych si dal další díl, když tu chybí konec. ()

PlayEasy

Každý projekt Camerona hltáme jak domácí slaďoučké maliny a máme je vyhlídnuté už dávno dopředu. Tady sice nevzal režii, ale to vůbec nevadí, protože James Cameron je minimálně tak zručný scenárista jako režisér. Alita se nám hodně libíla, protože byla opravdově a ohromně skvěle zpracovaná, postava samotného kyborga vizuálně dotažená k dokonalosti a my jsme skrz trojrozměrné brýlky viděli nezapomenutelnou podívanou! Těšíme se na pokračování (END - Edward Norton = Devil). 80% ()

george82

Příběh byl na mě trochu méně, ale celkově to bylo úžasný. Zpracování na jedničku a to samé platí pro animace. Tak dvojko sem s tebou. :) ()

Brziii

Ve 3D krasna podivana, ale neco tomu chybi na 5*. Nadherny efekty a prijemny dej, jen obcas slabe psaze a trosku obkopceny napady. Jinak doporucuji ()

LukeSharp

Epická sci-fi pohádka s nejroztomilejší hlavní hrdinkou posledních let. Rodriguez se urval ze řetězu (a Cameron zřejmě dost hlídal) a natočil úchvatnou podívanou, která balancuje na hranici PG-13 a jako třešničku představuje nejlepší sport všech dob. Motorball !!! A choreograf akčních scén by měl dostat minimálně 50% z tržeb. Což by asi nebylo tak moc, jelikož film zřejmě moc nevydělá. A to je škoda, protože Alita by si druhý díl opravdu zasloužila ()

HEED

No šel jsem na fantasy hloupost, ze které se vyklubala hodně slušná podívaná. Alita si získala mou pozornost již hned v úvodu a tak neskutečně táhne celý film. Podpis Camerona je tam dost znát. Hlavně ve scéně kdy Alita dává tomu psovi očichnout ruku, že není nepřítel. ()

stephano

Neskutečný CGI z produkce Jamese Camerona, příběh taky fajn ale co to totálně posrává je ten slizkej klučina, jak může někdo v dnešní době do tak drahýho filmu dat takovyho vocasa. ()

Pitryx

Tak tedy já nevím, ale ta anorektička mi byla hned od začátku přímo protivná. To nebyla k mání jiná herečka? A ten příběh? Za půl hodiny jen nenápadně podstrkávané love story. K zblití. Naštěstí to přeruší souboj, ale pak je zase hlucho. Prostě asi tak. Dávám dvacet za vizuál, dvacet trikům a nulu za děj, nulu za příběh a nulu za zbytek. Zklamán jsem nebyl, nic jsem neočekával už podle hloupého názvu filmu. Uvidíme, čím nás nacpou v pokračování. ()

DJ Kritik

Páčilo sa mi spracovanie a podanie príbehu.Tento akčný sci-fi ma zaujal a skutočne som si film vychutnal. Hlavná hrdinka i hrdina boli dobre vybraný a všetko tak nejak pekne šlapalo. Len ten záver mi nešiel prekusnúť, ale čo už ()

adamix

ALITA, alebo READY PLAYER ONE po rodriguezovsky. Okrem dokonalých CGI efektov, slušnej ,,mecha-akcie" a príjemnej Ality, ktorá si pre seba berie úplnú pozornosť, musím vytknúť nedostatky v scenári, postavách a pomenej vedľajších detailov, ktoré by zážitok viac spestrili. Príbeh je ošumelý, ničím strhujúci alebo prekvapujúci. Postavy Connely, Aliho a Waltza nevýrazné. Waltzov doktor/mechanik/lovec robotov skôr smiešny, ako (pri Tarantinovkách) pamätný. Grafické detaily Ality a kyborgov dokonalé, z hľadiska detailov je to ale všetko. Som však spokojný s Robertom, ktorému sa konečne podarilo presláviť a splniť si sen natočiť krásne i drsné sci-fi, len nie v moc dokonalej podobe (aspoň podľa mňa), nie aspoň na úroveň Spielbergovho hi-tech kultu. U mňa 3*. ()

PaulCZE

To je zase výplach mozku, mix klišé a kýče. Asi bych přežil hodně věcí, ale většina scén a ani samotný děj nedává žádný smysl, některý scény popírají snad úplně vše.. ()

Solverino

Velice kvalitně udělaný triky, příběhově pohádka pro teenagery. Škoda, že to není trochu tvrdší, mohlo to být ještě lepší a temnější. Ale fakt pěkně vymazlený. ()

Estwen

Konečně pořádně cool, zábavný a pěkně natočený cyberpunk s docela dobrým příběhem a perfektně využitým potenciálem současných technologií. Kyborgové jako živí. Digitální obličejík Rosy je k sežrání. Těším se, až stejně takhle dobře budou vypadat filmy ve VR. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů