Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (CinemArt SK)

Mouchal

Čekal jsem zábavnou digi show s roztomilou anime holčinou jakožto hlavní hrdinkou a v podstatě jsem přesně to i dostal. Nicméně jsem vůbec nečekal, že bych z kina odcházel až tak spokojen. Za prvý, veškeré speciální efekty a kompletně ten cyberpunkový vizuál je absolutně fenomenální a troufám si tvrdit, že je Alita v tomto ohledu jeden z nejpokročilejších filmů dosud. Všechno vypadá nádherně, svět je kouzelnej a ikdyž je tu všude lidí jako smetí a střecha na střeše, má tato vize budoucnosti něco do sebe. O předloze vůbec nic nevím, takže nemohu srovnávat, ale příběhově mě film také velmi bavil. Ano, je to film doslova prosáklý sci-fi/romantickými klišé, ale ani za mák mi to zde nevadilo a asi každý člověk, co se ve filmu poslední roky alespoň trochu orientuje ví, že o originální věci v nových filmech už moc nezakopne. Takže co tu máme dál. Nádherný vizuál, zábavný a zajímavý příběh a k tomu navíc i výborní (dokonce i oscaroví (ne že by to dnes ještě něco znamenalo)) herci. Alita je úžasná, roztomilá a kyborgy rozsekávající holčina do každé nepohody a není divu, že se v jejích ohromných očních bulvách ihned ztratí jeden neposedný vykuk a na romantickou zápletku máme zaděláno. Takto, Hollywoode, se správně dělá ta vaše oblíbená "strong female character", bez kterých se už dnes filmy ani netočí. Po dvou hodinách se zčistajasna ukázaly závěrečné titulky a já seděl v kině zklamán. Ne z důvodu, že jsem si vybral špatný film. Naopak z toho, že už je konec a mě tento kulervoucí masakr Ality nestačil a chci víc! 90% ()

Shaddy1

Svižný a napínavý akčňák, který mě bavil od začátku do konce. Líbí se mi výprava i technické zpracování, především akční scény jsou hodně povedené a divák si jich ve filmu do sytosti užije. Na to, že je film v ratingu PG-13, zobrazuje slušnou dávku násilí a drsnějších scén. Od filmu jsem vůbec nic nečekal a velmi příjemně mě překvapil. Hodně dobré "teenage" sci-fi. ()

dustur

Neskutočne veľmi veľký, ale hlavne veľmi dobrý film.. Som si ho neskutočne užíval v 4DX.., to je neskutočný filmový zážitok.. A čo sa týka hereckého obsadenstva, tak som veľmi rád , že som po dlhšom čase videl Edwarda Nortona, v niakom kvalitnom filme, akým bezpochyby Alita je. A tak isto aj ostatný sa mi páčili, tak ako aj premňa ešte ,, nová tvár” Rosa Salazar - ktorá má na to sa stať skutočne dobrou herečkou. A aj ostatný ( Christoph Waltz ; Jennifer Connelly a Mahershala Ali ), boli tiež veľmi dobrý... Film si ešte niekedy určite a z chuťou zopakujem , lebo si to tento film zaslúži!! Moje hodnotenie filmu, je jasných.: 5 / 5... ()

Likan7

Máte parádní svět. Máte robotku, která se dokáže změnit v totální stroj na ničení, máte Christopha Waltze, prachy, triky a Vy jste takovej patlal, že z toho vytvoříte bezpohlavní rodinnou sci-fi pohádku, která sice krásně vypadá, ale Vy při sledování filmu zoufale chcete koukat na to, o čem se jen vypráví, nebo tu vidíte jen krátké fragmenty epických bitev. Věřím, že dvojka by byla o level lepší, jednička je ale "pouze" fajn podívanou. Vzhledem k tomu, že z toho měl být přelomový film, je na místě zklamání. Já dostal jen fajn rodinnou podívanou. ()

kukkik

Výborný mix mezi něčím, co vypadá jako nápad na epesní videohru, výborným komiksem, cyberpunkovým orgasmem a CGI v té nejlepší (rozuměno nejlíbivější) formě a, ovšem, nejkrásnějších oříškových očí, co kdy mé oko na filmovém plátně spatřilo. 5/5 ()

rublik05

Na to, že je to sci-fi to vůbec nebylo špatný. Od Rodrigueze jsem sice čekal akční nářez plný krve, nahoty, sexu a drsných hlášek, ve filmu se však objevila pouze ta akce a vůbec nejde poznat, že to točil režisér "kultovní" Mačety. Na druhou stranu film má dobrý spád, moc nenudí (kromě až přeslazených citových scén) a akční scény jsou taky vcelku dobré. Celková animace se taky povedla, i když bych si představoval ještě trochu lepší zpracování postav a kyborgů. U děje mě překvapil solidně odfláknutý závěr a nelogicky otevřený konec, samozřejmě pojatý jako náběh na další díl. Jinak je děj takový klasický souboj dobrých se zlými doplněný o rodinné citečky atd., bez kterých se snad už žádný film dnes neobejde. Když to vezmu kolem a kolem, takový lepší průměr. 7/10. ()

swiss

Celou dobu čekám, kdy se půjde nahoru a ono prd. Máme tu další seriál. A taky mi přijde divný, že v tak vymakaný době, kde za zcizení hlavy darebáka hrozí trest smrti, můžeš zabít předsedu místního autoklubu a nic se ti nestane. Ale obrázky byli fajn... ()

Rawar

..."a fall in love with a cyborg" Moc pěkná lovestory. Já nevím, u ready player one se rozčiluji, na divergance a tyhlety...nó...hunger games dštím síru a oheň a pak se rozněžním nad tímto přepodobným snímkem. Asi to je tím, že jsem jej viděl v noci přepodivné a nebe bylo krásnější, hvězdy byly jasnější a měsíc krásně plápolal. Moje komentáře věru neprozradí moc o příběhu, jsou to povětšinou takové kydy a bláboly. Jen Vám můžu říct, že herci mi sedli parádně. Přišlo mi to mile pohádkové a zároveň vcelku dospělé a těším se na druhý díl a splnění mise. ()

Pafnuc

Ve srovnání z ostatními young adult shity poslední doby určitě nadprůměr a nebejt toho cliffhangeru na konci, dal bych i 4*. ()

LordMysti

I v dnešní době kdy mě jen tak vizuál nepřekvapí, tak zde mě velice zaujal. Od prvního záběru vymazlený svět. Celá první část filmu velice zajímavá, bohužel čím víc se blížil konec, tím více se film měnil na klasickou řežbu zažitých klišé a bojových scén, na kterou jsme zvyklí z mnoha jiných filmů. Ale i tak za mě nadprůměrné sci-fi! ()

vikino1

Ze tří dějových linek (Marťanská válka, Robozávody a láska mezi člověkem a stojem) se nejvíc času vyplýtvalo na lásku. Ta mě paradoxně srala nejvíc. Robozávody byly do filmu zakomponovány jen tak mimochodem, děj filmu nikam neposouvají tudíž mě připadají tyhle pasáže docela zbytečné. A to co mě na filmu zajímalo nejvíc, původ Ality a její rozčtvrcení, válka mezi marťany a vzdušnými městy, důvod pádu měst a co vlastně v městech bylo je a bude, se řeší jen okrajově. Jo hezky se na to dívá ale že by mě to víc zaujalo, to neee. ()

holub109

Původní mangu neznám, ale stejně mě to bavilo. Vizuálně špičkové, se skvělou režií Roberta Rodrigueze. Obsazení v pohodě, akce super. Jako letní oddychovka to funguje skvěle a za 120 minut ani jedou nenudí. Bral bych dvojku. 80% ()

waska

Blockbuster jak má být. Zajímavý příběh, skvělá atmosféra, sympatičtí herci a dokonale vykreslený svět. Za dvoujku bych byl moc rád. ()

ER

Love story pro náctileté na které se dá dívat. Ale hlavní myšlenka se trochu utopila v akčním pojetí, které (naštěstí) bylo ztvárněné na výbornou. Jen jsem se nemohl zbavit pocitu, že jsem snad každý druhý záběr už někde viděl (počínaje Centuriony jako z Robocopu, konče Salemem jako z Elysia) včetně "transformerů". Nakonec mně nejvíce bavila samotná Alita. Focus na ní (byť odstínila všechny hvězdy kolem) se ukázal jako správný. ()

Demonic189

VEĽMI rozporuplné pocity. Na jednej strane veľmi pestré herecké obsadenie, ultrasympatická hl.hrdinka, akcia, rôzne camea, obrovské množstvo parádnych bitiek a zaujímavé osadenstvo Železného mesta (síce som čakal väčšiu špinu a proste, že bude viac "raw"), na tej druhej ale pomerne zvláštna romatická linka, množstvo zbytočných liniek (motorball? WTF?), ktoré nie su dotiahnuté do konca a spomínaná super Alita, avšak tak nesmrteľná, že sa o ňu človek ani nebojí. Záporákov porcuje na počkanie a ja len čakam, kto bude ďalší. Nikto jej nedokáže poriadne zatopiť pod kotlom, a to ani im najblizším (doktor sa zjavuje na scéne, kedy sa to scenáristovi hodí...). Celkovo je scenár trochu deravý, čo je škoda, lebo svet je to pôsobivý. To všetko by ale mohla trochu napraviť pomyselná "dvojka", no dočkáme sa jej vôbec? ()

MilesTeg

Moc pěkné a svižné, hvězda dolů za záměr udělat z této Miss Mnemonic jen první díl dojné krávy, není nic horšího než film bez pointy. Vlasy Ality by mohli příště udělat méně digitální, ale jinak příjemná podívaná. ()

E lan

Ale ano, miluju sci-fi a tak se slituji a **** dám. Výborná animace, krásní herci s dobrými hereckými výkony, příjemný a trochu záhadný příběh. Prostě jsem se bavil a ve 3D je to hezká podívaná. Jen ten konec, otevřený do dalšího dílu mě trochu zklamal nebo lépe řečeno naštval. ()

netWoor

Dobrý ty jo, překvapivý, takový něžňoučký. Pravda, hodně kreslený, ale no bóže. A děj se tam sem tam taky dá zahlídnout. Na mě hloupej (nebo spíš takove divnej) konec, ale až tak moc mi nevadil. Pro někoho, co chce vizuál a fajn zvuk, určo dobrý. ()

Akaja

nemůžu nezmíznit tragického Christopha Waltze, který vždy prkenně odněkud přiběhl se zbraní v ruce, jako kdyby to byla motyka ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů