Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

F50Ferrari

Super film, nádherná Alita, hlavně ty oči, ty jsou bomba prostě. Pro mě mnohem lepší než všechny ty superhrdinský sračky co vznikají jak na běžícím pásu, včele s naprosto monumentálně přehypovanými Avengers. Jen se bojím, že pokračování nebude. ()

Vestor

Originální nápad a především zpracování. Efekty a technologie v soubojích jsou opravdu dechberoucí, Bohužel to všechno sráží dost hloupoučký příběh, který místy působí, jako by ho někdo silně prostříhal. I tak to ale zabaví a vtáhne do děje. Kultovka se z toho nestane, ale na první shlédnutí rozhodně nezklame. ()

patient333

Wow na to aká to bola sci-fi cyborg magorina tak to bol poriadný nárez. Trikovo super, akcia nabitá, dejovo už pomenej ale stále je to kvalitná cyberpunk haluz. ()

Bernie2143

Za tento film dávám 5 hvězd a dal bych i víc, být to možné. Milovníky sci-fi, fantasy určitě film nadchne. Film jsem viděl jedním dechem. I když to skončí s příliš otevřeným koncem, tak to má své kouzlo. Věřím, že tento film bude minimálně na trilogii, i když čekání na další díl bude nejspíše dlouhé. V této části se vlastně tkzv robodívka seznámí sama se sebou, ale určitě nám hodně odpovědí o Alitě stále chybí, ale tímto nás to alespoň navnadí na další díl. Jediné co řeknu, tak opravdu super a vřele doporučuji. ()

dolor

Človek príde z práce domov, chce si užiť trocha pohody tak pustí film, ktorý už má dlhšie na zozname a vuala prekvapenie prvej polovice roka 2019. Aj keď o mange viem asi toľko, čo o jadrovej fyzike a zapínal som snímku ako žánrový panic. Alita si získala moje filmové sympatie. Scenár veľmi decentne, pokorne a emotívne napísaný. Čo mi k vizuálu, SKVELEJ hudbe a precíznym choregorafiám sedelo náramne dobre. Waltz môže hrať kľudne aj piškvorky a jeho herecký talent a charizma bude žiariť široko-ďaleko. 8/10 ()

Igwar

Ako tu je už uvedené v mnohých komentároch, film naozaj zaujme najmä po technickej a vizuálne stránke a zaslúži si vysoké hodnotenie. Príbeh je naozaj slabší, tuctovejší a o to väčším sklamaním je potom otvorený koniec, ktorý film má. Cameron s Rodriguezom síce vysvetľujú, že ide o kompletný príbeh, ale už samotný fakt, že musia niečo vysvetľovať a že sú bombardovaný otázkami na sequel hovorí, že koniec v poriadku nie je. Človek by si myslel, že idú v štýle Hungeer Games a Divergencií a príbeh je cielene naplánovaný do niekoľkých filmov s jasným dátumom vydania. Ale chyba lávky. Ďalší diel Ality sa neplánuje (zatiaľ). Bude záležať od tržieb...bla bla... tvrdia kompetentní. Naviac Alita bol zrejme posledný film od štúdia Fox vypustený predtým, ako ich definitívne preberie Dysney, ktoré ich kúpilo. Takže je bohužiaľ dosť pravdepodobné, že Alita zostane iba film s hlúpym koncom. Pretože presne tým film bude, pokiaľ nebude prvým dielom z dvoj či trojdielnej ságy. ()

BStone

Parádní jízda která se Rodriguezovi s Cameronem skvěle povedla, ať už po stránce vizuální nebo příběhové. Christoph Waltz je jako vždy výborný a film je sci-fi nářez jako vyšitý. Těším se a doufám v pokračování 85% ()

Lukas222

Akcia pekná, sci-fi serepetičky prepracované, ale ten príbeh... kríva na obe nohy. Celé mi to prišlo hrozne umelé (citová zápletka nefunguje vôbec) a miestami slabé, k dopozeraniu som sa doslova musel nútiť. ()

DJanko

Tohle je film tak pro 15 leté. Hezky to vypadá, ale jsou to 2 hodiny ničeho. Svět vůbec není vysvětlený, kdo je kdo, co a jak funguje, prostě nic. Logika chovaní, nebo i přiběhu težce kulhá a obecně je příběh těžké cliché. Nuda seď. ()

nofan

Těšil jsem se na parádní sci-fi akci a místo toho jsem dostal uslintanou lovestory na úrovni Upířích deníků. Je ti kolem 15? Fajn, tohle bude tvůj šálek čaje... Dvě hvězdy za akční scény a "exteriéry". ()

Memphz

Na úvod by som len rád zdôraznil že nenávidím Sci-fi takže môj komentár berte troška s nadhľadom. Na druhú stranu ale milujem odnož Sci-fi s názvom Kyberpunk a presne do tejto kategórie Alita zapadá. Ako už s názvu môžete usudzovať, bojový anjel, nie je až taký bojový ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Akcie je dostatok, ale predsa len som čakal väčšiu CGI show. Namiesto toho nám autor podstrkáva pod nos romantický vzťah medzi robotom a človekom. Pravdepodobne tu niekto chcel zapôsobiť na širší okruh ľudí s rozdielnou vekovou kategóriou a tak zvolil túto cestu a popravde to nebol vôbec krok vedľa. Akčné pasáže sa striedajú s dramatickými a na oko to funguje. Príbeh je strohý, priamočiary a veľmi naivný ale určite si vás získa. Alita má jednoducho srdce zo zlata a hneď si ju aj s jej obrovskými kukadlami zamilujete. Ako už bolo spomínané nižšie, je to prakticky film o ničom, plný klišé ale zaobalený do takého brutálneho CGI obalu že sa jednoducho nebudete chcieť odrhnúť od obrazovky. Neostáva nám nič iné, ako si počkať na pokračovanie, ktoré viac ako o efekty, sa bude starať aj o príbeh a jeho postavy. Kedže som nečítal predlohu a teda mangu nemôžem to bohužiaľ porovnať. Možno sa na to niekedy odhodlám.75%. ()

sun.eagle

Parádní sci-fi záležitost která pěkně odsýpá. Bojových scén robotů se vší jejich brutálností jsem se nemohl nabažit. Některé postavy možná mohli dostat větší prostor, ale jinak jsem spokojen, a na dvojku se těším. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů