Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

psychohippo

4,5* protože mě to mile překvapilo! Rychlý, že ani ta romance nezdržovala. A nebylo to ani způlky tam blbý, jak poslední Star Wars. A ty očiska! Ty se povedly! Těm jsem prostě neodolal. Major Kusanagi z GITS má zdatnou soupeřku. Velký respekt "naturákům", tedy reálným hercům, jak se ctí přijali roli pouhých přihrávačů umělé postavy. Protože tím ten film povyrostl. A japonský duch tam byl teda fest cítit. Některé scény měly až gore styl. A že je to v Atmosu naprostý audiovizuální mazec, není třeba ani dodávat. ()

ESNYR

Jde vidět že pokud má Rodriguez za prdelí dozor, dokáže zajímavé věci. Posouvání hranic CGI je zase o kousek dál. Neznám originál a ani neznám ty mangy, anime, atd, takže nemůžu srovnávat, ale tady mě ten svět bavil a bylo zajímavé sledovat vývoj postavy. Alita je zajímavá, takže si tu předlohu asi zkusím vyhledat. ()

irelevant25

Veľmi stručne. Videl 1x2D titulky a 4x3D IMAX titulky. To hovorí za všetko. A teraz vážne. Priznávam, že tomu chýba väčšia hĺbka, priznávam, že by som rád poznal postavi lepsie, ale, ALE, ako protiváha vám Alita zaručí epické súboje, úžasnú CGI a skvelú hudbu. Som vďačný za chyby, ktoré film má. Chyby máme aj my, o to viac mi príde film reálny. V piatok idem znovu. ()

JenYu

Proč se zase ten alternativní svět podobá smetišti? Proč hlavní postavy hrají děti? Proč tam zase nesmí chybět prvek závodů, které všechny fascinují? Proč se hlavní hrdinka chová tak neuvěřitelně? Proč už mám takových filmů dost? ()

Vica

Hodnotiť zatiaľ nebudem, pretože fakt vôbec neviem ako zaznamenať moje dojmy do hviezdičiek. Každopádne Alita je skvelá, baví, je cute, verím jej to teen nadšenie pre objavovanie aktuálneho sveta a svojej minulosti. Sú tam úplne mraky krásnych záberov. Je tam aj príbeh dokonca. Set je postavený náramne. Je z toho cítiť život ukrytý v detailoch.....ALE...nemá to žiadnu zaujímavú atmosféru ale úplne generickú 30x zažitú s podobnými snímkami. Takže sa vlastne dívam na svet, ktorý sa mi ihneď zlieva s inými svetlmi. A deň po kine vo mne ostalo len plytko. Žeby chyba hudby? Alebo by to dopadlo jedinečnejšie keby Cameron nedupal len na produkčnej stoličke? ()

Rastman

Musel jsem se zcela upřímně zamyslet, co s tím. Na jednu stranu je to perfektní, co perfektní, dokonalá akčňárna, která ale v několika momentech padne pěkně na hubu, z větší části vinou scénáře. Taky nejsem velký fandou bezostyšného nabíhání na sérii, ale budiž, do tohoto světa se vlastně velice rád podívám vícekrát. Mějte na paměti, že je to vlastně takový roztomilý příběh pro mladší publikum, intro do cyberpunku pro mladistvé, chcete-li. Akční pasáže jsou vymazlené k dokonalosti, Rodriguez dokonce dokázal hromady plechových robotů rozpohybovat nádherně přehledně. Efekty jednoznačně jedny z nejlepší, co jsem viděl, uměle velké oči Ality nakonec nepůsobí tak uměle a zbytečně, jak to vypadalo z traileru, a popravdě, hezky se do nich kouká. Mrzela mě hudba, která vynikala pouze v klidných pasážích, ale v akčních scénách byla přehlušena boucháním a kvílením, přitom zrovna tyto části se zdá-li jako ty nejinspirativnější. Pokud jde o scénář, tak nic moc. Soubor krátkých klišé bez hlubší roviny, které ale vlastně příjemně potěší, neurazí. V několika okamžicích si scénáristé pomohli hloupými zkratkami (Hugo zabraňuje rozebírání cyborga), které byly zcela prvoplánové, ale jinak jde vlastně o milý, nenáročný příběh v exotickém světě. Ten samotný vypadá moc zajímavě, ale nedozvíte se o něm více, než je nezbytně nutné. Je to jen základní půda pro další díly. Úvod. Doporučuji tedy do kina? Určitě ano, tenhle typ filmů vyniká hlavně na velkém plátně, kde doceníte všechny ty vymazlené exteriéry, cyborgy a efektní bitky a honičky. Jen od toho nečekejte žádné velké drámo, je to pro mladšího diváka a tím pádem značně "zidiotštělé". ()

shaacul

Kdo čeká uzavřený film dočká se jen uvedení do filmového vesmíru. Evidentně se počítá s dalším pokračováním, pokud si film nevydělá a nebude pokračování tak to bude jen úder do prázdna.Zatím lehký nadprůměr. ()

cernakus

Tohle Cameron s Rodiguezem nedomysleli. Nebyli si jistí tím, jestli to bude mít komerční úspěch (je již očividné, že ne) a tak nacpali do těch necelých dvou hodin moc látky z universa komiksu. Nedá se to vstřebat a to o universu Gunnm něco málo vím. Mudlové museli v kinech těžce nestíhat. Byla to chyba, tohle totiž mělo potenciál, stačilo to trochu roztahat prokreslit postavy a poslední třetinu filmu si nechat pro první polovinu pokračování. Na které by se každý těšil. Takhle za 4 hvězdy a to hlavně jen pro velká kukadla digitalizované Rózy. ()

Facerr

Rozhodně jsem nečekal takový nářez. Žádná hluchá místa, pořád šlapající děj a výborně zvolené postavy, co mají koule a to i když jde o robotku. Dokonce mě svrběly i na pět hvězd. Třeba to nakonec padne u pokračování. ()

WeeLass

Příjemná sci-fi oddechovka bez sebevětší hloubky na dlouhé znuděné večery. Efekty jsou super, až jsem si někdy přestal uvědomovat, že je Alita CGI. Film mi okamžitě připomněl Paralelní světy. i když směřovaný někam trochu jinam. To mě donutilo se na to dodívat, ale v závěru jsem toho ani tak nelitoval. Jen mě mrzelo, že jsme nikdy neviděli Zalem, i když se o něm mluvilo celý film. Doufejme, že si to režiséři schovávají do dalšího dílu. ()

harycek

Nemám slov, po dost dlouhé době je to snímek , který je svou barevnou fantazií nový, šokující a příjemně drsný !!!! Velmi mě překvapil a velmi mě zaujal a pobavil!! ()

husak_k

To byla ale nuda. Čekal jsem nějaký lepší příběh aspoň a využití cyberpunkových prvků. Namísto jsem dostal film plný nesympatických postav (včetně Waltze), jednoduchý příběh, totálně hloupou romantickou linku (kdo castoval toho kluka by si měl dát pěstí) a celkově to bylo celé takové prázdné. Zívačka a zbytečnost. ()

Domas88

Moc jsem se těšil a wau... Fakt skvělé, sice něco mi tam malinko vadí, ale kaz na diamantu je mi ukradený.... Snad natočí ty dalši 2 díly jak slibuje... ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů