Při stavbě nového Las Vegas se stane Fryovi nehoda, při které se naučí číst myšlenky, díky přívěsku, který se mu zabodne do hlavy a tedy do mozku. Poté, co Fry objeví své nové schopnosti, ho vyhledá skupina lidí se stejnými schopnostmi. Tuto skupinu vede tajemný muž č. 9, který Fryovi řekne, že jen on může zachránit vesmír před zničením. Fry se dává do služeb pana Wonga, který chce zničit celé jedno rameno Mléčné dráhy, kvůli stavbě největšího minigolfového hřiště ve vesmíru. Této stavbě chtějí zabránit ekofeministky, ke kterým se přidá i Leela a další ženy z Futuramy a Planet Expresu. A tím se rozpadne celý Planet Expres...... Dalším vedlejším příběhem je příběh Bendera, který se zamiluje do ženy Don Bota, šéfa robomafie. (artuš)

Vojťas

Tak poslední 4. film dopadl stejně jako předchozí BENDER'S GAME. Opakující se a místy nudné části, kdy je člověku scénáristů líto! Na první dva filmy to prostě nemá a o humoru seriálových epizod si také může nechat zdát. ... Tohle má být konec Futuramy!? ()

lakikaki

Neviem či najlepší, ale rozhodne jeden z tých vydarenejších Futurama filmov. Niekoľko úprimných výbuchov smiechu, mnoho úsmevov, trošičku nudy (Futurame celovečerný formát proste nikdy nesedel) a nostalgická chvíľka na samotnom konci filmu. Ten je síce značne sympatický a je to rozlúčka vo veľkom štýle, ale možno trochu prirýchla a príliš chaotická. Posledná epizóda piatej série sa s ukončením legendy vysporiadala o niečo lepšie, ale ja predsa len verím, že sme sa s Futuramou nerozlúčili naposledy, takže napravenie je ešte stále možné. Into the Wild Green Yonder je rozhodne vydareným príspevkom z 31. storočia, ale na pôvodný seriál sa až tak úplne nechytá, takže nakoniec to budú príjemné štyri hviezdičky a palec jednoznačne smerom hore. Majte sa pekne, Fry, Leela, Bender, Amy, Zoidberg, Professor, Hermes, Zapp, Kif a Scruffy, verím, že sa onedlho znovu vidíme. ()

MarekT

Než napíši hodnocení posledního futuramáckého filmu, trochu se poohlédnu do historie. Seriál jako takový je na pět hvězd bez diskuse, uchvátil mě tím, že lze i po zenitu Simpsonových udělat skvělý seriál. Po 72 dílech jsem si tedy stáhnul bonus v podobě prvního filmu. Považoval jsem ho za dobrý comeback se zajímavým dějem a rozhodně kvalitnější dílo než ten rok vzniknuvší celovečerní Simpsonovi. Další rok v létě jsem viděl druhý film, vynikající rozjezd, ovšem brzy došel dech, tehdy jsem usoudil, že celovečerní formát není pro Futuramu stvořený. Třetí film - humor na úrovni nových řad Simpsonů, ovšem parodie na Dračí doupě to nečekaně vytáhla o dvě hvězdy. A teď už k čtvrtému filmu. Zaskočil mě zde styl humoru. Přišel mi někdy takový nucený a jednoduchý, jako u nových epizod Simpsonových. Z čehož plynulo, že jsem se kolikrát ani nesmál, jen jsem chápal, co se tím mělo říct. Ale najdou se tam samozřejmě dobré momenty, bohužel jen na téma typické pro Futuramy - tzv. zlepšováky současnosti. Takže jsem se zasmál, ale ne moc často. Dějová linie podle mě prošla recyklací - jen si vzpomeňte, že Fry už zachraňoval svět. Vadilo mi také, že kromě ústřední trojice jsou ostatní postavy do počtu - zvláště mě to mrzí u Zoidberga, který byl během dvacetiminutových epizod po Benderovi nejlepší. Co se konce týče, tak z toho mám rozporuplné pocity. Jednou si říkám, že to bylo důstojné zakončení celé futuepochy, na druhou stranu mi tam bije do očí typická americká dojemnost - brr... Kvality filmu jsou podle mě na 20%, tj. jedna hvězda, ani úcta k Futuramě, jejíž nové příběhy už nemusíme vidět, mi k lepší známce nepomůže. Ovšem přiznám se, že by mi z jedné strany konec Futuramy nevadil, poslední dobou jsou Groeningovy výtvory hlavně gagově impotentní. *** Doplněk (červenec 2009): Tak ty nové díly nakonec budou. Bojím se, bojím... ()

Martrix

Nápad poslepovat několik dílů dohromady a udělat z nich celovečeráky, se mi nelíbí. V případě Benderovi hry a Benderova parádního terna to totiž nedopadlo dobře. Takže i když jsem měl možnost vidět Fialového trpaslíka už před rokem, počkal jsem si až zklamání opadne. Možná jsem v tomto případě ani nemusel, protože ze všech čtyř filmů, je Fialový trpaslík nejkompaktnější a nejbližší seriálové Futuramě. Tzn. konečně je vtipný, děj má spád a míst kde se člověk nudí není moc. Snad je to i tím, že tvůrci výjímečně ubrali v okatém parodování slavné klasiky a dali si práci s vymýšlením vlastních vtípků. Právě v tom byla síla seriálové Futuramy a vlastně i Simpsonů. Přesto mám nepříjemný pocit, že šlo o jeden z posledních tvůrčích záchvatů a Futuramu čeká stejný konec jako zmiňované žluťáky ze Springfieldu. ()

mortak

Strašně to připomíná třetí díl Pirátů z Karibiku. Všichni proti všem, ale nakonec zase pohromadě - a stejně jako v Pirátech ty všechny "double-crossings" začnou po chvíli nudit. Nehledě na to, že se do řídkého scénáře nacpala ve velkém vata. ()

bartias

Fórky a vtipné narážky na cokoliv ze světa popkultury tvůrcům série stále nedošly. Některé jsou povedené, jiné méně a Snoop Dogg kupodivu vůbec není vtipný, spíš otravný. Hlavně je to ale zase prostě moc dlouhé. Děj by vydal skoro na tři samostatné epizody o dvojnásobné délce, ovšem typicky ujeté vtípky ne. Po prvních čtyřiceti minutách je tahle únava Futuramou tentokrát opravdu znát. ()

Radiq

Zas taková suchárnička, jak suchý z nosa se sušenkou, zapíjený instantní vodou a sušený se šušňěm na slunku. Ani to nerozesmívá, jenom to prostě je. Člověk už ani neví, jestli na to kouká proto, že ho to baví (ne) nebo z povinnosti (ne) nebo z nudy (ne) (tak z čeho, sakra?) ()

TomStall

Jako už tradičně u každého futufilmu, problémem je rozvleklý děj a rozdrobené gagy.. Abych řekl pravdu, z každého předchozího filmu si pamatuju jen velmi stručně děj, ale žádné zásadní fórky se mi do hlavy nestihly dostat, jako tomu bylo téměř u každého dílu seriálu. Každopádně, jako zakončení se mi to zdá celkem důstojné, zvlášť konec příběhu, potažmo celé Futuramy, byl dojemný.. Takže ještě jednou díky Matte! "Look out Vegas, I´ve got a system!!.........Hohohohoho....oooooo..... I´m bankrupt" :-D ()

Hafran

Vtipné a soudržné. V této kombinaci první Futurama film o kterém to mohu prohlásit. Otázka jestli se Futurama v tomto filmu vykrádá, nebo paroduje a shrnuje už je na každém zvlášť. Mě to potěšilo. ()

filmmovier

Nuda. Od začátku do konce. Absolutně bez vtipu a místy jsem už u toho ani nemohl vydržet. Myslím, že tenhle kousek je naprosto zbytečný. Na začátku to ještě vypadalo dost nadějně, ale pak to šlo s kvalitou prudce dolů. Rozhodně by neuškodilo víc vtipů, pak by to bylo o něco lepší. Plus je i za to, že se tu objevují všechny hlavní postavy seriálu. Má to v sobě i nějaké to poselství do budoucna, ale prostě to nefunguje, ani ajk seriál, ani jako samostatný film... ()

SG_ever

Futuramě podle mého názoru celovečerní stopáž zkrátka nesvědčí... Je to fakt dobrý, ale pro mě to nedosahuje kvalit většiny seriálových dílů. (65%) ()

kurcatovium

Osobně se mi líbil spolu s "fantasy fraškou" tenhle kus zatím nejvíc. Alespˇoň co se týče filmové produkce. Na seriál to stále zdaleka nemá... Je to stále značně natahované. ()