Při stavbě nového Las Vegas se stane Fryovi nehoda, při které se naučí číst myšlenky, díky přívěsku, který se mu zabodne do hlavy a tedy do mozku. Poté, co Fry objeví své nové schopnosti, ho vyhledá skupina lidí se stejnými schopnostmi. Tuto skupinu vede tajemný muž č. 9, který Fryovi řekne, že jen on může zachránit vesmír před zničením. Fry se dává do služeb pana Wonga, který chce zničit celé jedno rameno Mléčné dráhy, kvůli stavbě největšího minigolfového hřiště ve vesmíru. Této stavbě chtějí zabránit ekofeministky, ke kterým se přidá i Leela a další ženy z Futuramy a Planet Expresu. A tím se rozpadne celý Planet Expres...... Dalším vedlejším příběhem je příběh Bendera, který se zamiluje do ženy Don Bota, šéfa robomafie. (artuš)

artuš

Výborný film s úžasným koncem. Doufám, že vznikne další film. Tento film lepší než předchozí film, sice ze začátku déle čekáte, než se film pořádně rozvine, ale stojí za to se na něj podívat. Jednoduše řečeno pro fanouška Futuramy povinnost a příjemná zábava, protoho kdo futuramu nezná je tento film začátkem milování futuramy. ()

spacylemon

tak co to vlastně bylo? film nebo slepenec tří epizod? skoro bych řek', že nejspíš to druhé, hlavně první část - v podstatě "epizoda" klasického střihu s dalším Benderovým románkem - nemá prakticky žádnou návaznost ve zbytku filmu... i druhá část je už vlastně klasická... teda klasická v tom, že každý z futurama-filmů obsahoval ňákou zdlouhavou únavnou pasáž bez větší akce, která snad ani nemůže mít jiný smysl, než protáhnutí na filmovou stopáž. a tady navíc s tlupou feministických ekoteroristek a to teda fakt není nijak zvlášť sympatická organizace... naštěstí vše zachraňuje třetí část a největší z největších - kapitán Zapp Brannigan a řekl bych docela povedený závěr (fakt závěr? už?!) .... sečteno podtrženo je Into the Wild Green Yonder tak asi na úrovni Bender's Game, tzn. daleko před The Beast with a Billion Backs a stejně tak daleko za Bender's Big Score, což byl - a za tím si stojím - jediný z f-filmů, který se aspoň přiblížil a (minimálně v pointě) i překonal to nejlepší ze seriálu! ... Into the Wild Green Yonder je spíš stejný level jako seriálový (horší) průměr... jak vidíte na hodnocení - to pořád není zas tak špatné............. btw. všimli jste si, že každý z rodiny Waterfallů umře? :)) ()

AbelXavier

Dal obhajovat Futuramu nema smysl, timto filmem/dilem by nemohli uspokojit ani Natasu Golovou. Bud se Matte Groeringu vrat k serialu nebo to zabal. ()

Zuchy

Tenhle film byl ze všech čtyř asi nejlepší, ale do 4* mu ještě něco chybí. Větší zábavu si člověk užije u dvacetiminutovejch dílů než u takhle dlouhýho filmu. Ale čekal jsem, že mě filmy s Futuramou dostanou stejně jako Simpsonovi ve filmu. Bohužel ne. ()

Shakaar

Rozhodně lepší než poslední dva díly téhle náhražky za obyčejný seriál. V podstatě se jedná o takové ohlédnutí za předchozími pěti řadami tohoto oblíbeného seriálu. No a vzhledem ke konci filmu se mi zda že to není poslední dílo s titulem Futurama, protože poslední zprávy od tvůrců hovoří o tom, že se plánuje pokračování dalšími 13 epizodami v klasické délce ( normální epizoda ). No tohle byl takový spoiler...vrátím se k filmu, jak jsem řekl jedná se o takové nahlédnutí za seriálem a musím přiznat že nejedno mi připadalo povědomé a zárověn vtipné. No nedá se co dělat do začátku další řady tohoto už skoro kultovního seriálu zbývá hodně času a nám nic nezbude než podívat se znovu jak to všechno začalo... ()

Tamten

Jako u předchozíh filmů, jde o velmi dobrou zábavu, ale oproti seriálovým dílům tu drobný problém je. Na "celovečerák" již samozřejmě nestačí rozsah děje, který je v jednotlivých epizodách, a ději zde musí být dáno více prostoru. A to se příliš nedaří, protože ať se nám to líbí nebo ne, tak Futurama není tak dobrá kvůli ději, ale kvůli těm "ostatním" věcem. ()

marek86

Bohužel na ostatní futurama filmy tento ztrácí minimálně dvě koňské délky. Je zde velmi málo humoru a příliš moc se film soustředí na ekologické poselství. Až na pokerový turnaj a pár dalších scén jsem se příliš nebavil. Je to škoda. Moje hodnocení 6/10. ()

Ceberus

Film jsem si asi pouštěl s přehnaným očekáváním konstantního smíchu, protože ze začátku filmu mě napadlo, že je to nějaké slabší. Ale s postupem času jsem přišel na chuť dávkování i stylu humoru (od Futuramy jsem měl delší pauzu) a bavil jsem se slušně až do konce. ()

TSZ

Jako u všech předchozích filmů musím napsat totéž i zde: Futurama je skutečně geniální SERIÁL a tak to mělo i zůstat. 90 minutové filmy a v nich možná i méně vtipů než v obvyklé epizodě,která trva necelou třetinu?To ne... ()

snebka

Mě to teda přišlo o fous lepší, než předchozí dva futu-filmy, ale jsem rád, že tohle nakonec nebylo opravdové zakončení této série, a že jsme se nakonec dočkali finále daleko více ucházejícího tomuto kultovním seriálu 70/100 **** Průměrné hodnocení všech čtyři filmů - 69/100 *** ()

Averelli

Tak tohohle filmu jsem se nemohla dočkat :) a bylo to příííšerné čekání :) ale stálo to za to.. rozhodně si nemyslím že tohle bude poslední celovečerák, to bude asi jako Béda Trávníček s kolem štěstí, že :) když už si konečně Leela a Fry řekli že se milují tak to prostě nemůže skončit, i chození s Amy věnovali celou jednu epizodu, tak mi netvrďte že Leele daj šanci jen 5 minut :) a jestli jo, tak si na vás dojdu páni tvůrci :) ()

koudi

Opravdu slabý poslední film od Futuramy. Vytratil se vtip, hlášky, příběh. Dost mě to mrzí, protože už Benders Game byla slabá a teď tohle. Budu si muset opět shlédnout seriál, abych si napravil chuť. ()

zly.dvojce

Kecy, kecy, kecy říkám komukoliv, kdo tvrdí, že Into Wild Green Yonder si zaslouží méně hvězdiček než absolutních pět. Konečně po nemastných neslaných Benders Game a o neco lepší Beast with billion backs přichází první "film" Futurama, který hrdě navazuje na celých pět sérií před ním a briliantně tento fenomén uzavírá. Kdokoliv co tu žvatlá cokoli o nudě a málo vtipech absolutně nechápe celý seriál, nepochopil celou pátou řadu a už vůbec nechápe martyrium, co musel zažít kdokoliv, kdo opravdu zná tento seriál a to zklamání ze zvoleného formátu, což obojí bylo Tímto počinem ukončeno a bohatě vynahrazeno. Takový člověk by neměl mít právo komentovat. Některé věci, co jsou dovoleny bohům, nejsou dovoleny volům a ve velmi málo případech je zcela zřejmé že by to bylo ku prospěchu věci. Sám za sebe mohu říct, že je mi ctí udělit plných pět hvězd (nikoli hvězdiček) za důstojné završení toho nač jsem čekal a říci GO GO GO GO GO!!. PS: Po všech těch peripetiích je krásné vidět, že pokud pro ni člověk dokáže pohnout hvězdami, nakonec to nemůže dopadnout jinak než takto. Nejlepší konec ever! PS2: Urážkou dobrého vkusu, tvůrců, Bendera a Mě je to, že tento film je zde na ČSFD v modrých barvách. Ti co jste proseděli celé noci u Futuramy v době, kdy pozéří, kteří zde hodnotí tento počin, tancovali do rytmu disca na vesnických diskotékách a přicházeli o panictví s tlustyýma patnáctiletýma krávama, které si pak někteří z nich vzali, a o skutečné kvalitě jménem FUTURAMA věděli hovno, kde jste?? Vyzývám Vás jménem stovek hodin brilantní zábavy, kreslené epiky, dojetí a příběhu, dostaňte tenhle počin do červených čísel, or kiss my shiny metal ass! Díky Groeningu, díky Avanzino. ()

Jara_II

Futurama jako film moc nefunguje, ze čtyř filmů se mi líbil jediný (Bender's Big Score) .. tento je sice hned za ním ale s velkým odstupem.. Sesbírat nápady tak aby výsledek nenudil a nevyzníval trapně chce jednoduše více času.. ()

Kate_X

Pro mě nejslabší celovečerní Futurama. Sice se zde objeví spoustu známých postav a sem tam se vyskytne i dobrý vtip, ale jinak film není moc zajímavý: děj plyne příliš pomalu a hlavně rozuzlení mi přišlo dost chabé. Přesto však doufám, že nejde o poslední Futuramu. ()