Tento snímek je druhým z trilogie filmů natočených na motivy knih o Harrym Palmerovi z pera Lena Deightona. Stejně jako v prvním snímku ztvárnil Michael Caine Palmera – obrýleného a poněkud pochybného britského agenta. Palmer je vyslán do Berlína, aby zkontroloval vysoce podezřelého zběha: sovětského plukovníka Stoka. Ukáže se, že jeho smrt byl podvod a od Palmera se očekává, že vyřeší zmizení údajné mrtvoly. Jenže když odhalí víc, začne být hra pěkně složitá. (oficiálny text distribútora)

Pete

Ve druhém díle se mi zdá Michael Caine více uvolněný, sarkastičtější, zkrátka womanizer, jak ho máme rádi. Tahle Berlínská šaráda s převáděním přes zeď mě osobně bavila o něco víc, než jednička. Škoda, že už tu chybí John Barry. ()

Chema4

Hamilton naozaj vedel ako točiť špionážne filmy. Tento počin nestoji na gigantických výbuchoch a akcii ako u jeho Bondoviek ale na trpezlivej a inteligentnej hre na mačku a myš, ako keby hrali hlavní protagonisti šach, a ten kto zahrá najlepší ťah, vyhrá. Dej obsahujuci mnoho zvratov ktoré môžu otrávit diváka, u mňa ale film splnil ten najhlavnejší účel a to je aby ma dokázal zabaviť....70% ()

gizi

Více než hodinu jsem se měl bavit, ale spíš se nudil. Místo thrilleru šlo spíš o komedii. Pak se to ale rázem obrátilo a získalo to zcela jiný obraz. Ukázalo se, že šlo o slušnou, poměrně realistickou špionážku. 70% a 3*. ()

DrifterSoul

Pět * dávám fakt jen málokdy. Tohle si je ovšem zaslouží: (1) britský humor; (2) skvělý M.C.; (3) velmi atraktivní atmosféra rozděleného města; (4) napětí a dějové zvraty; a (5) na rozdíl od bondovek, jisté sepětí s realitou. O 20 let později jsem měl možnost poznat tu absurdní skutečnost z východní strany. Koukat na vyklizený "tankodrom" před Brandenburger Tor ostražitě kontrolovaný příslušníky "Grenztruppen der DDR" a tiše se slzami v očích závidět těm, co svobodně přecházeli přes Checkpoint Charlie na Západ. Skutečná realita byla samozřejmě daleko, daleko děsivější, než její kapku humorný odraz na filmovém plátně. ()

PowPow

Spousta lidí říká, že je to příliš zapletené, ale mě to jen nepřijde tak primitivně přímočaré jako první díl. Že bych se v tom ztrácel, to ani náhodou. Ve všech ohledech je to o chlup lepší než první díl, jedinou výjimku bohužel tvoří hudba - ta už není tak dokonale nadčasová, ale bohužel působí přesně jako ze šedesátek, dnes tedy už zastarale. Ten krátkozraký ironický zloděj mě nicméně baví víc, než prostoduché staré bondovky. ()