Príbeh jednej z najkontroverznejších, ale aj najodvážnejších žien Anglicka 18. storočia, vojvodkyne Georgiany z Devonshire (Keira Knightley). Na svoju dobu bola veľmi pokrokovou ženou, vynikala ako hostiteľka, ovplyvňovala politiku, ale aj vzbudzovala pobúrenie svojou hráčskou vášňou a milostnými aférami. Na ich začiatku však stálo nešťastné manželstvo s chladným vojvodom z Devonshiru, ktorý nemal pochopenie pre svoju mladú manželku, ktorá mu nedokázala dať syna. (RTVS)

wikus

Pre mna veľmi zaujímavá téma,ktorá bola navyše aj veľmi dobre spracovaná.Krásne prostredie, KOSTÝMY, a všetko, čo má proste kvalitný film obsahovať.Keira bola ako stále výborná, to sú proste úloh pre nu, v ktorých ma sklamať určite nemôže:).Všetko je krásne, všetko do seba zapadá, všetko je na 4*:) ()

casioa....

"Echoes, Silence, Patience....and Georgiana" (v origináli Grace, by FooFighters). Žena, ktorá skúsila poraziť svoju dobu. Keira je tá, čo robila tento film filmom. Boli to ťažké časy, pre každú "lady"...a predsa, G. môžeme za jej bolestne zahraný part ďakovať. ()

Han22

Pěkně natočená historická povídaná s perfektní Keirou a přesným Fiennesem, která ale pluje bez jakéholiv vzrušení až do finále. Částečně pro to, že se zde nejedná o nějakou známou historickou osobnost, která by zaujala, částeně pak pro to, že problémy jedné mladé dívky s chladným necitlivým maželem nejsou zrovna něčím, co by strhlo. Ale koukat se na to dá bez problémů. ()

Michelle75

Film o osudu nebo žovotě jedné ženy z 18.století. Pozoruhodné, že občas mám pocit, že někteří lidé by zapadli klidně do současnosti, protože moderně a svobodně uvažovali už v době značně nesvobodné a dávné... a Georgiana Cavendish je pro mě jednou z nich. Její příběh může nudit,ale mě ta jednoduchost děje naopak vyhovovala.Její touha po lásce, přátelství nebo lidské uctě jsou pochopitelné. V některých okamžicích byla Keira nenahraditelná, možná i proto obsazení padlo přímo na ni, i když typově asi úplně neodpovídala do doby dávno minulé. No i ta občasná politická vsuvka nebyla zbytečná. Výborné herecké výkony, kostými a kulisy můj kladný pocit jenom umocnily. ()

Mistickzz

Veľmi príjemná žánrovka s lahodnou výpravou, hudbou, kostýmami a hereckými výkonmi. Film má všetko, čo by správny historický film mať mal, chýba tomu len, aspoň teda pre mňa, zaujímavejšia zápletka. Miestami to bolo neznesiteľné nudné a priamočiare, preto len za tri. ()

Loki_Six

"When she arrives, all eyes are upon her. When absent, she is the subject of universal conversation. And what we see her wearing tonight, I look forward to seeing the rest of you wearing tomorrow!" ()

Hanys_

Skvělá hudba a výborní herci. Vyzdvihl bych hlavně výkon Keiry, která od doby prvních "Pirátů" dospěla ve skvělou herečku, schopnou utáhnout většinu filmu sama. Mám rád romantiku ze staré anglie a tohle v kombinaci s mou vánoční melancholickou náladou udělalo své. Zatím 80% ()

joshula

Velmi zajímavé. Myslím, že hlavně Ralph Finnes udělal ze své role velmi zajímavou podívanou. I když chladný a krutý, ale přitom realistycký. Až jsem ho začal jeho postavu nenávidět. ()

Holina

A nepoučim se a nepoučim. Nejsem divák takových canců a přesto jsem mu čas věnoval, berte to tedy jako poučení od člověka, který historická romantická dramata nemusí, ale přichomejtl se k projekci. Vévodkyně je jasně fenomenální kus co do hereckých výkonů a výpravy. Ale je to tak strašně vláčné, pomalé a nakonec vlastně nic neříkající. Chápu, že film je podle skutečné události (asi - jinak by ztratil i tu poslední kvapku fluida) a že si s ním tvůrci vyhráli, ale mě prostě takové bláboly neberou, je mi líto. ()

wosho

Kvalitní historický film, jenž je povšech stránek věci odveden s profesionálná zručností a precizním hereckým koncertem Ralpha Fiennese. Ikdyž je Vévodkyně kvalitním filmem, do dokonalosti jí toho mnoho chybí a skutečně ji milovat bude jen málokdo. Přesto za pozornost stojí, byť je jen povrchní studií tehdejší doby-avšak místy dokáže správně rezonovat (dialog Gege a pana Foxe o svobodě a "svobodě"). ()

baXter

Spousta krásných věcí, skvělé kostýmy, účesy, mnoho velmi povedených záběrů, akorát mě to vůbec nebavilo, což většinou od filmu čekám, že mě pobaví nebo zaujme. ()

cab

Dobove drama zacina uspechanym snatkem mladicke Georginy (uz klasicka role Keira Knightley) za nejzamoznejsiho vevodu v Anglii (skvele ztvarnen Ralph Fiennes), ktery ji psychicky i fyzicky tyra za neplneni jeji "povinnosti" - splodit syna a tudiz jeho naslednika. Navic je jedinym v cele zemi, ktery ji nepovazuje za zrozenou bohyni krasy s nejvybranejsim vkusem a silnou osobnost s chytrym myslenim, protoze je zaneprazdnen neverami a podobnymi muzskymi vrtochy. Takze se nemuze divit, ze se mlada G. vzpira, co ji sily a duvtip staci. Bude to ale stacit? Dobre rozehrana hra plna intrik, ktera muze mit jednoho viteze...Z meho pohledu prekvapive silny pribeh s kvalitnim obsazenim. 75% ()

Tery16

Vévodkyně je kvalitní historický snímek s dobrými hereckými výkony a slušnou režií. Ovšem je to jen jedno z mnoha kostýmních dramat, které lehce zapadne mezi ostatní. Zdá se mi, že nepřináší nic nového a že už poněkolikáté vidím zas ten samý film. Před nějakou dobou bych dala vyšší hodnocení, nyní jsem už na takové filmy náročnější, takže je to takových 68%. ()

Ripley

Pro mne neznámý režisér Dibb,vylíčil postavu Georgiany především jen jako relativně plachou oběť sexuálních úletů svého "chladného" manžela,přitom ve skutečnosti šlo o ženu,která podlehla hazardu,byla známa svými milostnými aférami,vedla velmi extravagantní,rozmarný a promiskuitní život plný intrik.Škoda,že taková nebyla i Keira Knightley,která tentokrát hraje velmi průměrně a někdy až přehrává(nemám ten výraz rád).Za pochvalu určitě stojí kostýmy a výběr exteriérů.Jinak jde o film koukatelný,leč poněkud průměrný. ()

1860

Výborný historický snímek, který všem přibližuje, jak měly ženy v minulosti "jednoduchý" život.. Mám historii rád, i proto nedám na tento snímek dopustit.. Samozřejmě není vše dokonalé, ale po konci snímku jsem byl velmi uspokojen.. ()

Paity

Nebídnější a dojem kazící v celém filmu je v tomto případu bohužel Keira Knightley, která to ostatním vyloženě kazí,c ož je dost škoda. Film jsem si proto neužil, tak jak bych chtěl. ()

kolemjdouc

nejdřív mě asi měl posadit na zadek záběr hned v úvodu jako že mám čekat podobnost s osudem Lady Diany.!Nekonalo se.Kostýmní překvapení se taky nekonalo.Kdo někdy viděl italský film Gepard tak tam přecházely oči.Tady mě ty kostýmy přišly jakoby obnošené, oválené.A ty paruky ...Když už, tak se tvůrci měli držet toho,co se nosilo v té době a ne pouštět fantazii uzdu.Film nemá žádnou přidanou hodnotu. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)